Кожен, хто замислювався про будівництво свого будинку, вирішував питання: з чого будувати? Зараз на ринку представлена величезна кількість будівельних матеріалів, з кожним днем з’являються все нові види. У цій статті спробуємо розібратися в двох видах матеріалів для будівництва будинків: каркас і брус.

Порівняно міцності будинків каркасних і з бруса

Зміст статті

 • 1 Порівняно міцності будинків каркасних і з бруса
 • 2 Порівнянні вартості
  • 2.1 Ціноутворення каркасних будинків
  • 2.2 Ціноутворення брусових будинків
 • 3 Ступінь складності зведення каркасних і брусових будинків
 • 4 Архітектурно-конструктивні параметри та їх відмінності
 • 5 Екологічні параметри порівняння
 • 6 Відео

Можна з упевненістю сказати про те, що брусові будинки є більш надійними, ніж каркасні. Цьому є пояснення. Каркасні будинки виготовляються з деревини із застосуванням різних хімічних обробок для захисту споруди.

Хімічні сполуки дозволяють каркасному будинку прослужити довше, однак вони не здатні захистити від усіх факторів навколишнього середовища. Як правило, каркасні будинки обробляються від цвілі, впливу вологи і препаратами проти загоряння.

Схема стіни каркасного будинку в розрізі

Брусові будинки виготовляються з цільного матеріалу, який сам по собі володіє захисними властивостями від факторів навколишнього середовища. Термін служби каркасних будинків становить 25 — 30 років, після чого доведеться замінювати несучі конструкції.

Брусові будинки спокійно простоять більше 50 років. Сучасні технології дозволяють збільшити термін служби брусових будинків до 80 років: застосування клеєної деревини, обробка проти розтріскування.

Максимальний експлуатаційний термін служби каркасного будинку — 30 років.

Багато хто вважає, що по надійності ці два види будинків але розрізняються, але але це так:

 • Збірні споруди мають кілька шарів: древо, утеплювач, внутрішня обробка. Кожен з цих шарів досить тонкий: зламати стіну каркасного будинку набагато простіше, ніж стіну з бруса;
 • Брусові будинки мають велику товщину стін, особливо, якщо додатково втоплені і оброблені зсередини. Брус 150 мм є досить складною перешкодою.

  Пристрої стіни будинку з бруса

Підіб’ємо підсумок: якщо розглядати порівняння цих двох типів будинків з точки зору міцності і довговічності, то тут лідирують будинку з брусового матеріалу.

Порівняно вартості

Ціноутворення каркасних будинків

Кожен господар шукає такий варіант будинку, який буде але тільки теплим і надійним, але і обійдеться дешевше інших. Розглянемо з чого ж складається ціноутворення на каркасні будинки.

Буде наведено розрахунок для будинку площею 46 м2:

Головна перевага каркасного будинку — його дешевизна

 • Будь-який будинок починається з фундаменту. Зараз для збірного будинку можна ставити стрічковий або стовпчастий фундамент. Збірний будинок важить менше, ніж брусовий, тому масивний фундамент для нього але потрібно. Стовпчастий фундамент являє собою опори, які встановлені на відстані двох метрів один від одного. Чим більший і вищий будинок, тим більше підстав буде потрібно. У такого фундаменту є перевага: завжди можна буде потрапити під будинок і там не буде накопичуватися вода. Такий тип фундаменту добре підійде для тієї місцевості, де важко вивести воду від місця будівництва будинку. Стрічковий фундамент є більш класичним і часто використовуваним варіантом, але він і більш дорогим. Якщо стовпчастий фундамент обійдеться в 30-50 тис. руб., то стрічковий починає свою ціну від 50 тис;
 • Каркас будинку. Це основний етап побудови. Каркас складається з стін з дерева, внутрішньої і зовнішньої обробки. Варто відразу сказати про те, що для побудови хорошого каркасного будинку потрібно використовувати утеплювач. Якщо вартість зведення каркасу буде 100000 рублів, стільки ж доведеться витратити на утеплення і внутрішню обробку будинку. Варіантів для утеплення та оздоблення безліч;
 • Важливою частиною будівлі будинку є зведення даху. Для збірного будинку зводиться дерев’яна підстави, яке необхідно утеплити і провести гідроізоляцію. Покрити дах можна металочерепицею або м’якою черепицею тигола або шинглис. Вартість зведення даху для будинку приблизно складає від 80 — 120 тис. рублів. Найдешевший варіант покриття — металочерепиця — від 90 тис. рублів;
 • Зовні збірні будинки обшиваються цементно-плитами, але в такому вигляді залишити будинок не можна. Дешевше і практичніше обшити його сайдингом. Зараз на ринку існує велика різноманітність цього матеріалу: представлені будь-які кольори, форми і розміри. Вініловий (він дешевше) сайдинг для нашого будинку обійдеться в 40 — 60 тис. рублів. Якщо хочеться, щоб будинок був схожий на брусовий, то можна використовувати блок-хаус для обробки стін. Це покриття виконано з натуральної деревини і досить просто встановлюється. Вартість обробки складає від 80 тис. рублів. Не варто забувати про те, що дерево менш довговічне, ніж пластик. Таке покриття доведеться фарбувати і обробляти від цвілі;
 • Електропроводка та водопостачання. Спеціально вкажемо цей пункт, тому що роботи по освітленню та проведення в будинок води повинні здійснюватись до початку внутрішньої обробки. Мінімальна вартість робіт становить 60 тис. рублів: при наявності колодязя або свердловини на території;
 • Якщо планується проводити в будинку опалення, труби частково розміщують всередині стін. Порахувати вартість досить складно, так як види опалення бувають різні: пічне, котел на дровах, газі, води, камін;
 • Внутрішня обробка будинку. Починають обробку з зведення гіпсокартонних стін. Далі можна використовувати будь-який доступний матеріал: шпалери, плитку, пластикові панелі, дерев’яні облицювання.

  Порівняльна характеристика каркасних будинків по їх вартості, в залежності від розміру

Найдорожче в каркасному будинку — це сам каркас.

Ціноутворення брусових будинків

Ціноутворення будинків з бруса має наступні компоненти:

 • Будинок з бруса теж починається з фундаменту. Маса брусового будинку значно більше, ніж каркасного, тому на фундаменті економити не варто. Тут точно не підійде стовпчастий фундамент, а ось стрічковий можна встановити;
 • Не варто задаватися питанням, якої брус краще;
  Брус зараз проводиться хорошої якості і не вимагає додаткової обробки зовні. Такий матеріал можна не обробляти зсередини, зовнішній вигляд бруса дозволить створити дуже затишний інтер’єр. Всередині брус можна пофарбувати в будь-який колір;
 • Елементи бруса кріпляться між собою за системою «шип-паз», що дозволяє заощадити на монтажі гідра і теплоізолюючих шарів.

  Порівняльна характеристика вартості будинків з бруса, в залежності від їх розміру

Ступінь складності зведення каркасних і брусових будинків

Каркасні будинки складаються з декількох шарів:

 • внутрішньої обшивки;
 • каркасу;
 • пароізоляції;
 • теплоізоляції;
 • гідроізоляції;
 • зовнішньої обшивки.

Для кожного шару необхідно підбирати матеріали, які підійдуть для цієї місцевості, будуть добре зберігати тепло, захистять будинок від впливу вологи та плісняви. Якщо зводити будинок самостійно, то будуть потрібні спеціальні знання.

Брусові будинки встановлюються за допомогою матеріалу і нагелів. Процес будівництва будинків з бруса значно швидше, ніж каркасних. Заздалегідь випиляні частини дозволять звести споруду за два дні.

Приклад проекту двоповерхового каркасного будинку

Якщо говорити про те, який будинок краще: каркасний або брусовий, за ступенем складності зведення брусовий будинок займе перше місце.

Архітектурно-конструктивні параметри та їх відмінності

Брусові конструкції відмінно підходять для будинків типової споруди. Якщо хочеться незвичайної даху, круглої кухні і еркерних кімнат, то будівництво краще починати з каркасного матеріалу.

Будинки з бруса довговічніше каркасних

Звичайно, звести складну споруду можна з бруса, але варто розуміти, що ціна такого будинку буде значно більше, ніж аналога. Будівництво брусового будинку можна зробити з одним помічником, без залучення бригади: всі деталі підписані і їх треба укладати відповідно до плану споруди.

Якщо говорити про те, який будинок тепліше, то тут немає однозначної відповіді. Брусова конструкція сама по собі тримає тепло краще, ніж каркасний сандвіч. Застосування якісних утеплюючих матеріалів, хороший обробки та наявність опалення в каркасному будинку — будуть запорукою того, що в ньому буде тепло у найлютішу зиму.

Ми вже говорили про те, що питома вага каркасних будинків менше, ніж брусових. Це означає, що заселятися в каркасні будинки можна практично відразу після будівлі, оскільки усадка у них буде маленька.

Обробку внутрішніх приміщень також можна робити практично відразу, а ось в брусовом приміщенні слід почекати з оформленням стін, особливо якщо планується установка плитки або декоративної штукатурки, так і ламінат буде лежати рівно, якщо дочекатися усадки.

Приклад проекту двоповерхового будинку з бруса

Ще однією відмінністю між збірним і будинком з бруса є те, що брусовий будинок можна зводити в кілька етапів: стіни, дах, оздоблення всередині. Будинок каркасного типу вимагає одноразового вкладення грошей і завершення будівництва, оскільки не можна залишити тільки каркас і пароізоляцію на зиму, адже доведеться робити все спочатку.

Якщо каркасний будинок планується для цілорічного проживання, то кожен шар будинку повинен бути встановлений сухим, а на зиму споруду необхідно законсервувати.

Екологічні параметри порівняння

У сучасному світі практично будь-який матеріал для будівництва має приставку «еко». Однак таку назву але дає гарантію безпеки. Якщо у майбутніх мешканців є проблеми з алергією, то будинок необхідно будувати з бруса. У складі такого будинку буде мінімальну кількість компонентів, які можуть спровокувати алергію.

Рейтинг різних технологій будівництва будинку

Якщо підвести підсумок, то можна сказати про те, що брусові будинки мають ряд переваг: привабливий зовнішній вигляд, не вимагають обробки і довговічні, надійні. Будинку каркасного типу легкі, можна будувати будь-який тип приміщень, оздоблення будинку можна виконати сайдингом, деревом, черепицею та іншими матеріалами, можна заощадити на фундаменті.

Будинки з бруса довговічніше каркасних мінімум в 2 рази.

Якщо планується звести будинок класичної споруди з чотирма кутами і правильної дахом, то використання бруса в цьому випадку доцільно. Каркасні будинки підійдуть для зведення будь-яких архітектурних задумів, до них легко приєднати ще будівлі.

Для льотної дачі каркасний будинок — найкраще рішення. Для цілорічного проживання краще використовувати брус. Зведення споруди » на століття» вимагає використання бруса.

Відео

Можете подивитися відео, де фахівці розкажуть про різницю у вартості каркасних і брусових будинків.