Зміст

  • Що нам треба зробити?
  • З чого почати?
  • Встановлюємо стовпи
  • Збираємо конструкцію

Хочете, щоб ваш ділянка виглядав красиво і гідно? Ковані ворота – саме такий варіант. Установка красивого кованої огорожі – це дуже вишукано і престижно.

Ковані ворота

Єдиний недолік кованих воріт – велика вартість. Вирішення цього питання – виготовлення кованих воріт своїми руками. Монтаж такої огорожі – це не так складно, як може здатися на перший погляд.

Якщо ви любите майструвати, то при бажанні і наявності невеликих навичок ковальської справи ви зможете стати власником воріт – предмета заздрості друзів і сусідів. Отже, в якому порядку виготовити ковану решітку і ковані петлі для воріт?

Що нам треба зробити?

Отже, будемо вважати, що ви знайомі з основами ковальського ремесла. Вам, крім споконвічних помічників коваля – горна і ковадла, знадобляться прошивни і кліщі.

Перед тим, як почати роботу, ви повинні становити основний принцип, відповідно до якого здійснюється виготовлення воріт, прикрашених куванням. Сутність цього принципу – складання єдиного малюнка з окремих елементів.

Не бійтеся! Така робота вимагає великої акуратності і скрупульозності виконання. І бажання працювати, звичайно.

Професіоналізм і робочі навички не завадять, але в даній ситуації вони не грають визначальної ролі. Ковані деталі можна замовити (їх виготовлять за вашим ескізом).

Ковані елементи для воріт

У продажу є і готові елементи. Якщо ж ви хочете зробити огорожу самостійно, можна виготовити деталі і самому.

З чого почати?

Можна приступати до роботи? Не поспішайте! Не уподібнюйтеся чарівної Попелюшку, яка рвалася поїхати на бал в затрапезному сукню, старій хустці і дерев’яних черевиках. Наберіться терпіння.

Всім ковальських робіт передує складання ескізу. Пам’ятайте, що ескіз і чорновий начерк – зовсім не синоніми. Малюнок неодмінно повинен бути виконаний в масштабі.

На ескіз наносимо усі потрібні розміри. Такий малюнок – це своєрідна основа, канва для майбутньої конструкції.

Встановлюємо стовпи

Матеріали є, ескіз готовий. Подальша робота, на перший погляд, зовсім прозаїчна. Це встановлення стовпів, на яких буде кріпитися вся ковані конструкція.

Фундамент для стовпів

Щоб стулки не провисали, стовпи повинні володіти великою несучою здатністю. Оптимальний варіант для їх виготовлення – металева труба (згодом, вона обкладається цеглою).

Встановлення стовпів проводиться в наступному порядку.

  • Розмітка точок розташування стовпів. Готуються ями. Глибина кожної з них не повинна бути менше 1м
  • Проводиться встановлення стовпів. Установка супроводжується перевіркою перпендикулярності стовпів (краще всього використовувати схил). Найважливіший момент! Якщо буде допущена помилка на цьому етапі, — монтаж всієї конструкції воріт буде неправильним. Фахівці не радять використовувати труби з товщиною, менше ніж 100 мм. Оптимальний варіант – труби з товстими стінками. Труби прокладаються щебенем.
  • Готуємо цементний розчин (співвідношення цементу і піску 1:3). Додаємо воду, перемішуємо за допомогою дриля зі спеціальною насадкою.
  • Заливаємо розчин в яму, не забуваючи постійно контролювати стовпи на предмет правильності установки.

Встановлення стовпів завершена. Тепер залишається чекати, поки розчин не затвердіє. Обов’язково намічаємо місця, де будуть закріплені петлі.

Наступний етап – нарізка елементів майбутніх воріт, з подальшою їх куванням і гнучкою, у відповідності з ескізом. Ви, напевно, вже давно здогадалися, що кожен фрагмент – це частина складного кованого візерунка. Всі елементи готові? Чудово!

А тепер на строго горизонтальній поверхні ви можете викласти сподобався вам малюнок (відмінний варіант – викласти малюнок в воротном каркасі). Тепер можна побачити, як буде виглядати наша конструкція, так би мовити, «живцем». Монтаж кованих конструкції з окремих «пазлів» завершений. Тепер приступаємо до збірки.

Збираємо конструкцію

Наступний етап роботи – найскладніший. Це безпосереднє з’єднання деталей між собою. З’єднання виготовляється за допомогою зварювання. Секрет успіху: акуратність і ще раз акуратність! Ні в якому разі не варто поспішати, інакше результат нашої праці може виявитися, м’яко кажучи, не зовсім таким, як очікувалося побачити.

Шви від зварювання повинні проходити в самих малопомітних місцях. Не забуваємо згодом провести очищення швів від шлаку (якщо цього не зробити, у місцях зварювання можуть утворюватися тріщини). Напливи зварювання відрізають за допомогою болгарки і кола по металу.

Результат нашої праці – ажурна решітка. Монтаж її завершується привариванием її до каркасу воріт. Порада від фахівця: не слід приварювати ґрати до каркаса, що називається, намертво.

Якщо ви залишите незначні просвіти, — це створить враження об’ємності зображення. Процедура обробки конструкції наждачним папером значно спроститься.

Виробляємо навішування воріт на стовпи. Монтаж конструкції закінчено.

По закінченні роботи, важливо провести антикорозійну обробку воріт (залишки речовини видаляють за допомогою м’якої дрантя).

Завершальний етап – фарбування воріт. Попередньо ворота обезжирюються і грунтуються.

Ось, мабуть, і все. Милуйтеся на твір власних рук. Цей шедевр ви створили самостійно!