Ламінат — одне з найпоширеніших покриттів в останні роки, що пояснюється цілим рядом причин. Крім задовільних технічних характеристик і легкого монтажу він відрізняється ще і естетичним зовнішнім виглядом і невеликою вартістю. Все це робить його відмінним варіантом серед всіх інших наданих на ринку підлогових покриттів.

Але при самостійній укладанні у деяких власників ламінату виникає питання — чи потрібно грунтувати перед цим підлогу? Для того щоб дізнатися правильну відповідь, потрібно ретельно вивчити правила укладання такого покриття, а також призначення ґрунтовки.

Вимоги до поверхні для укладання ламінату

Зміст статті

 • Вимоги до поверхні для укладання ламінату
 • Для чого потрібна грунтовка
 • Обов’язково треба ґрунтувати стяжку перед укладанням ламіната

Для початку слід зрозуміти, що довговічність покриття та його якість напряму залежить від правильної основи, на яку він укладається. Тому перед монтажем поверхню слід ретельно підготувати.

ВАЖЛИВО! Не багато хто знає, що з плином часу ламінат може повторювати всі вигини і нерівності підлоги, а це призводить до його псування. Тому що утворюються злами, ями та інші неприємні ефекти, які псують не тільки зовнішній вигляд приміщення, але і знижують комфорт в експлуатації покриття.

Крім того, правильна підготовка також полегшує процес монтажу. Ось чому так важливо знати, які саме вимоги існують до поверхні, яку збираються покрити ламінатом. Вона повинна бути:

 • Ідеально чистою. Ретельно промийте підлогу кілька разів, щоб на ньому не було абсолютно ніяких забруднень.
 • Максимально рівною і гладкою. Це забезпечує щільне прилягання ламінату на основі, що і є запорукою довговічності і міцності покриття.
 • Сухий. Деякі недосвідчені майстри, які взялися укласти ламінат у себе вдома самостійно, стикаються з проблемою подальшого його здуття. Це пов’язано з тим, що пол не був попередньо висушений. Крім того, він повинен бути стійкий до впливу вологи, інакше не уникнути здуття.
 • Для чого потрібна грунтовка

  Не всім зрозуміло, для чого взагалі потрібна грунтовка і який ефект вона забезпечує. Як вже говорилося вище, якісне покриття можливо тільки за умови настільки ж якісної підготовки підлоги перед початком робіт. Таким чином забезпечується надійне зчеплення ламінату з підлогою. Саме в цьому допомагає грунтовка.

  З її допомогою ламінат щільніше прилягає до поверхні. Але існують ще й інші корисні функції грунтовки:

 • Вона робить підставу більш гладким, однорідним і рівним. Це відбувається за рахунок того, що всі порожнечі, які є на поверхні, заповнюються цією речовиною і стають менш помітними. Таким чином, підвищується міцність підлоги.
 • Незважаючи на те що підлогу все одно доведеться мити перед монтажем, на ньому можуть залишитися частки пилу або який-небудь бруду. Адже ніхто не може поручитися за ідеальну чистоту. Ґрунтовка допомагає позбутися від дрібних забруднень і зробити поверхню ідеальною.
 • Ще одним додатковим перевагою є те, що ґрунтовка робить підлогу більш вологостійким, а це означає ще надійніше і довговічніше.
 • Обов’язково треба ґрунтувати стяжку перед укладанням ламіната

  Отже, потрібно все-таки грунтувати підлогу? Однозначної відповіді не дають навіть самі досвідчені професіонали. Але більшість з них все ж схиляється до того, що потрібно.

  Посудіть самі, вивчивши всі переваги ґрунтовки. З її допомогою ви будете впевнені в результаті і зможете довгі роки насолоджуватися ідеальним покриттям. Всі властивості ламінату таким чином зможуть проявитися найкращим чином.

  Час, витрачений на грунтовку, а також матеріальні витрати, безсумнівно, варті того. Сам процес не настільки складний, щоб довелося звертатися до майстрів — ви цілком можете впоратися із завданням самостійно, якщо будете дотримуватися всі інструкції і покриєте поверхня максимально акуратно.

  Таким чином, ґрунтовка зробить підлогу максимально готовим до монтажу ламінату, тому більшість професіоналів все ж радять це робити. Якщо ви хочете насолоджуватися якістю довгий час, економити не варто.