Зміст

 • Де застосовується спортивний газон
 • Навіщо спортивний газон на дачі
 • Трави для спортивного газону, їх властивості
 • Плюси і мінуси спортивного газону
 • Коли найкраще садити

 

Газон – один з основних елементів ландшафтного дизайну. Він вигідно підкреслює і поєднує в одне ціле всі елементи ділянки.

Створюється газон шляхом посіву суміші насіння спеціальних газонних трав. Вид трави залежить від цільового використання газону і кліматичних умов конкретного регіону.

Де застосовується спортивний газон

Спортивний газон, як випливає з його назви, в першу чергу використовується для створення спортивних полів і майданчиків для активного відпочинку. Його дернина володіє хорошою стійкістю до витоптування і витримує дуже низьке скошування.

До нього пред’являються підвищені вимоги, він повинен бути ідеально рівним і однорідним, тому підготовка ділянки під цей тип газону виконується особливо ретельно.

Спочатку проводиться розчищення ділянки, потім укладають шари щебеню та піску, які створять необхідний дренаж і лише потім приступають до створення дернового шару.

Навіщо спортивний газон на дачі

На дачі спортивний газон використовується для створення дитячих ігрових майданчиків, у місцях активних ігор або для організації вигулу домашніх тварин. Він відрізняється своєю невимогливістю і невибагливістю, а також високою стійкістю до механічних навантажень.

Правильно облаштований спортивний газон здатний довгі роки радувати погляд і істотно розширити можливості дачної ділянки. Адже з нього можна не просто ходити, а грати, бігати, кататися без особливих обмежень.

Акуратний газон надає ділянці доглянутий зовнішній вигляд і додає привабливості, що робить відпочинок на дачі більш повноцінним.

Трави для спортивного газону, їх властивості

Для облаштування спортивного газону підійдуть не всі види трави. Вони повинні швидко відновлюватися після механічних пошкоджень, не бути слизькими під час дощу і не перешкоджати швидкому руху.

Одним словом, вони повинні бути жорсткими, щільними і дуже живучими. Також під вигляд газону влаштовується більш міцна і щільна основа, яка дозволяє не допускати розривів дернини.

Найчастіше для посіву використовується суміш з кількох видів трав. Найпоширенішими є гребенник, райграс багаторічний, різні види мітлиці, тонконіг лучний і костриця червона та лучна. У процентному співвідношенні на частку вівсяниці червоної повинно припадати не менше 40%.

Плюси і мінуси спортивного газону

До достоїнств спортивного газону можна віднести наступне:

 • Стійкість до витоптування.
 • Ефектний зовнішній вигляд, який досягається за рахунок щільної дернини.
 • Здатність до витіснення бур’янів, яка досягається за рахунок його високої щільності.
 • Швидке відновлення.
 • З недоліків доводиться зауважити:

 • Повністю готовим спортивний газон вважається через 2-3 роки від закладки.
 • Вимагає частого скошування. Стригти його припадає приблизно раз в 5 днів.
 • Багато видів Райграсу схильні до вимерзання в суворі зими.
 • Коли найкраще садити

  Посів газону можна проводити у два строки: навесні або ранньою осінню. Іноді, у випадку великої необхідності, практикується і літній посів, але в цьому випадку потрібно буде створити додаткову тінь молодим і незміцнілим сходах на кілька годин в день. Також допускається подзимняя закладка газону. Проростати в цьому разі він починає рано навесні, відразу після сходу снігу. Перше скошування молодої трави проводять після того, як вона досягне висоти від 15 до 18 див.

  У садових центрах зараз можна знайти одночасно кілька видів сумішей для спортивних газонів. У кожного виробника є свої позначення. Наприклад, «Спортивно-ігровий» або «Для професіоналів», «Для дитячого майданчика». Головне при виборі звернути увагу на його склад, він повинен складатися не менш ніж на 50% різних видів райграсу.