Зміст

  • Недоліки і переваги конструкції
  • Стулки і розміри отвору
  • Монтаж опорних стовпів
  • Фундамент воріт і створення несучої рами
  • Фарбування та зашивання воріт

Ще зовсім недавно на кожному дачній ділянці стояли розпашні ворота, така тенденція зумовлена багатьма історичними чинниками.

Конструкцію легко зробити своїми руками, досить просто навісити на кожну стулку кілька петель. Такий варіант обходився кожній людині по кишені, тому що вартість була досить низькою.

Висувні ворота

В останнє десятиліття багато стали встановлювати висувні системи і оцінили їх по достоїнству: користуватися воротами зручно в будь-який час року, при цьому зовнішній вигляд – сучасний і надійний.

Щоб самостійно провести монтаж воріт, необхідні будуть додаткові комплектуючі.

Сьогодні багато власників ділянок вирішують своїми руками зробити висувні ворота і встановити їх. Знайти докладну інструкцію не складе праці, причому професіонали охоче діляться секретами правильної установки.

Недоліки і переваги конструкції

Почати треба з недоліків, щоб оцінити особливості системи. Всього їх виділяють два: висока вартість і додаткова площа для ходу стулок. Висувні ворота раніше могли дозволити собі встановити тільки люди з високим достатком. Адже фурнітура коштує стільки ж, скільки старий вітчизняний автомобіль.

Хтось наважувався робити монтаж своїми руками, але не у всіх виходило. Особливо високою вартістю відрізняється електропривод. Сьогодні багато вирішують заплатити трохи більше, але отримати якісні ворота і заїжджати в гараж з комфортом.

Що стосується додаткової площі для стулок, то таке перешкоджання є досить серйозним і вагомим. Фахівці кажуть, що проблему можна вирішити, встановивши ворота зовні. При цьому можуть виникнути інші проблеми: автоматика на зовнішні ворота монтується складніше. Незважаючи на це, недоліки не можна назвати серйозними, і тому можна переходити до переваг.

Висувні ворота, зроблені своїми руками, дозволяють потрапляти на ділянку або в гараж автомобіля будь-якої висоти. Пов’язано це з відсутністю обмежувачів вгорі і внизу. Профільовані ребра жорсткості, які утримують стулки, приварюються до рами. До заставної або фундаменту кріпляться каретки (роликові візки). Саме вони визначають шлях руху направляючої.

В системі присутні ролики, що мають закриті підшипники кочення. В елементах є мастило, якої буде достатньо на тривалий термін експлуатації. Для кожної каретки передбачається вісім роликів, які покриваються полімером або металом. Купуючи якісні комплектуючі, можете бути впевнені, що 50 тисяч циклів відкривання і закривання пройдуть безперешкодно.

Механічну область змащувати не потрібно. Так в неї може потрапити пісок, який буде сильно скрипіти під час руху стулок. Чим краще обшити ворота? Для цього підходять багато матеріали: профлист, ковка, дерев’яні панелі, полікарбонат і метал. Хвіртку можна зробити вбудованої в ворота або встановити окремо.

Стулки і розміри отвору

Матеріал і розмір обшивки будуть визначати вагу майбутніх воріт, у зв’язку з цим буде змінюватися тип автоматики, який вам підійде. Часто покупці не мають чіткого уявлення про стулках, які отримають. Габарити дуже важливо правильно підібрати, тому відразу чітко встановіть висоту і ширину стулки.

Ширина буде змінюватись у відповідності з автомобілем, який буде заїжджати на територію. Фахівці радять поставити на певній відстані дві палиці і спробувати проїхати через них з вулиці. Якщо спроба буде успішною, то такі розміри для заїзду підійдуть, а в разі збивання хоч однієї палиці розміри необхідно збільшити.

Таке питання особливо гостро стоїть для дачних кооперативів, адже вулички там досить вузькі. Краще відразу робити стулку більш широку, інакше будете стикатися зі збиванням стовпів.

Ширина проїзду визначить відстань, яке буде потрібно для відкату. В ідеалі цей параметр дорівнює 1,5 ширини прорізу. Приміром, якщо висувні ворота будуть мати отвір у 4 метри, довжина складе 4х1,5 – 6 метрів. Таким чином, необхідно придбати фурнітуру, оснащену напрямної в шість метрів.

Схема установки стовпів для висувних воріт

Монтаж опорних стовпів

Заздалегідь подумайте про правильній установці опорних стовпів своїми руками. Бажано це зробити за тиждень до основного процесу, щоб бетон міг повністю застигнути і придбати свою природну міцність. В якості матеріалу для стовпів можна використовувати різні матеріали: швелер, дубовий брус, стовпи з цегли або бетону або металеву трубу.

Бетонування слід проводити на глибину не менше одного метра. Саме таким є грубина промерзання грунту. Взимку або навесні при відлиги елемент може дати крен, при цьому повністю порушується стійкість і геометрія воріт. Це негативно позначиться на роботі всіх механізмів.

Отже, ставиться стовп в яму і заливається за допомогою рівня бетоном. До складу розчину входить цемент, дрібний щебінь і пісок.

При створенні стовпів бажано відразу правильно зробити три заставні, які дозволять здійснювати кріплення нащільників на кожному елементі. Так вам буде набагато простіше кріпити верхні ролики і уловлювач зверху і знизу. Для цього приварите до труби, забетонованої по центру, арматуру. З іншого боку приварюється куточок 50х50, який має довжину 8 сантиметрів. Куточок буде лежати в шві з одного боку.

Схема конструкції воріт з фундаментом

Фундамент воріт і створення несучої рами

Для створення фундаменту достатньо скористатися швелером, що мають ширину 12, 16 або 20 сантиметрів. Арматуру краще брати перетином від 10 до 14 міліметрів. Вона розрізається на частини, кожна з яких становить один метр, і приварюється до поличках швелера. У підсумку ви отримаєте велику багатоніжку, що має металеву поверхню швелера у верхній області.

Далі потрібно підготувати рів, довжина якого складе 50 % від ширини прорізу. Глибина рову – один метр, а ширина – 30 сантиметрів. Швелер встановлюється «ніжками» вниз і заливається бетонним розчином. Виходить фундамент на висувні ворота. Його розмір складе 50 % від прорізу або проїзній частині конструкції.

Для рами використовується спеціальний профіль (профільна труба):

  • розміри 50х50 або 60х40 (зовнішній каркас);
  • розміри 40х20 або 20х30 (внутрішній каркас).

Спочатку необхідно ретельно підготувати метал для рами, він очищається від слідів іржі. Після цього слід взяти болгарку з металевою щіткою і всю поверхню елемента знежирити дрантям і розчинником. Після цього здійснюється покриття антикорозійним грунтом (за допомогою щітки або пульверизатора).

Фарбування та зашивання воріт

Перед зварюванням каркаса труби повинні бути прогрунтовані. Перш, ніж приступати до наступної роботи, додатково оновіть грунт у місцях, де він був пошкоджений. Фахівці кажуть, що можна варити не погрунтованный метал, і це не буде помилкою. Якщо ви виберіть такий варіант, то погрунтовать каркас необхідно буде перед фарбуванням.

Коли суміш повністю висохне, висувні ворота, зроблені своїми руками, можна починати фарбувати. Для цього краще всього вибирати алкідну емаль. Ще один хороший варіант – фарба Хамрайт. Вона дорожча, але показує кращі властивості серед своїх аналогів. Фарба наноситься в два шари, при цьому наступний наноситься тільки після повного висихання попереднього.

Коли рама просохне, її необхідно обшивати. Вам буде потрібно для цього обраний матеріал (профлист, дерево, метал та інше), саморізи і заклепки. Серед інструментів беріть шуруповерт або дриль з насадкою. Перевірте фундамент, він повинен придбати свою міцність, і потім приступайте до монтажу воріт.

Деякі люди, які роблять висувні ворота своїми руками, вирішують для кріплення роликових візків використовувати гайки і шпильки, а не зварювання. Для таких кріплень у воротах передбачені отвори. Недосвідчені майстри кажуть, що в такому випадку є ймовірність допустити похибку при установці, але це не так, адже роликові візки можна відрегулювати у будь-який момент.

.