Зміст

  • Секційні ворота
  • Відкатні гаражні ворота
  • Розпашні ворота
  • Підйомно-поворотні ворота
  • Складчасті гаражні ворота

Ви задумалися придбати автоматичні гаражні ворота. Вибір непростий, як може здатися. Щоб правильно підібрати ворота, які б нам прослужили довгий час, при цьому не прогадати з ціною і якістю, давайте розглянемо найбільш популярні автоматизовані системи, кожна з них має плюсами і мінусами. Автоматичні ворота зручні, їх можна відкривати з пульта, не покидаючи салон машини.

Рольворота для гаража

Традиційно використовують такі різновиди воріт:
• секційні,
• відкатні,
• розстібні,
• підйомно-поворотні,
• складчасті.

Секційні ворота

Вся система воріт складається з набору окремих секцій, які, пересуваючись по напрямних, ховаються під стелю. Легкі, міцні, роками не втрачають привабливості, невибагливі в експлуатації.

Закривають досить величезні отвори, не зменшуючи їх, зберігаючи ширину для проїзду. Даний вид автоворот підійде для більшості гаражів. Головний недолік — трохи обмежують приміщення у височінь.

Відкатні гаражні ворота

Ворота складаються з цілісного пересувного полотна, що переміщається уздовж стіни. Дана конструкція відмінно зарекомендувала себе. Вона зручна, надійна, не вимагає додаткового місця перед гаражем.

З недоліків: для повноцінного функціонування, потрібно бічне простір для відкату, яке має в півтора рази бути ширше, гаражного отвору.

Розпашні ворота

Недорогий і простий по конструкції вид воріт. Розпашні автоворота, в залежності від особливостей будови, можна відкривати назовні і всередину, Частіше, ворота складаються з двох стулок, які виготовляють з різноманітних матеріалів.

Наприклад, з міцного каркаса, покритого дюралевим або сталевим листом, або з утеплених сендвіч-панелей. З метою зручності в будь стулок можливо вбудувати хвіртку. Це для того, щоб кожного разу при вході в гараж не розкривати ворота, якщо потреби викочувати автомашину немає.

Мінусом вважається обов’язкова наявність простору при розорювання, що дуже незручно взимку, доводиться розчищати перед в’їздом сніг.

Ворота підйомні з електроприводом

Підйомно-поворотні ворота

Являють собою суцільний щит, висхідний в проріз гаража. У відкритому стані стулка-щит стає паралельно під стелею гаража, і трохи висувається назовні, у вигляді козирка, повністю відкриваючи виїзд. При закриванні стулка стає вертикально.

Даним видом воріт не потрібно додаткового простору, коли вони знаходяться у відкритому стані. Головний недолік – під час виконання маневрів відкривання і закривання воріт, можна нашкодити автомобіля, якщо він стоїть в безпосередній близькості, тому доведеться дотримуватися безпечної дистанції.

Також, у відкритому положенні подібні ворота скорочують висоту гаража, тому важливо приймати до уваги габарити в’їжджають авто.

Складчасті гаражні ворота

Це порівняно не так давно з’явилася конструкція, що нагадує дверцята автобуса. Стулки мають як вертикально, так і горизонтально. Їх секції виготовляють з металевих аркушів, скріплених утеплюючими прокладками.

Складчасті ворота економлять площу, не зменшуючи висоту приміщення, не потрібно в зимовий сезон розчищати перед ними додатковий простору. Герметичні прокладки між стулками гарантують надійну теплоізоляцію гаража.

З числа мінусів можна виділити – неможливість вмонтувати в них хвіртку.

Підведемо підсумки, підбираючи автоматичні ворота, звертаємо увагу на:
• місце знаходження автогаражу, наявність зайвої площі перед в’їздом;
• розмір і висоту гаражного приміщення і самого отвору;
• бюджет, який ви можете витратити.