Принцип роботи монітора: яким чином пристрій виводить картину на екран?

Принцип роботи монітора: яким чином пристрій виводить картину на екран?Системний блок необхідний для зберігання та обробки інформації. Монітор дозволяє візуалізувати всю роботу, отримувати відомості про її хід і результати. Також за допомогою нього здійснюється введення даних і управління відбуваються в системному блоці процесами.

Основні деталі всередині монітора

Зміст статті

  • Основні деталі всередині монітора
  • Рідкокристалічні панелі
  • За яким принципом працює монітор

На сьогоднішній день існує кілька варіантів дисплеїв. І, хоча ЕПТ — екрани майже канули в минуле, подекуди їх ще можна зустріти. На зміну громіздким моніторів прийшли компактні РК — панелі. Чим же вони конструктивно відрізняються?

ЕПТ — екрани

Основна частина екрана — це кінескоп, званий електронно-променевою трубкою. Виготовлений він з виконаною зі скла трубки, усередині якої знаходиться вакуум. Екран — це плоска і широка частина даної трубки. Вузька частина — це горловина. Задня частина пристрою має покриття зі спеціального речовини, люмінофора. Також він має електронну гармату.

Ця гармата випускає електрони, які проходять крізь ґрати, виконану з металу. Задня поверхня дисплея покрита люминофорными точками декількох кольорів. На неї, проходячи через отклюняющую систему, промені потрапляють за задню частину кінескопа.

Рідкокристалічні панелі

Принцип роботи монітора: яким чином пристрій виводить картину на екран?Незважаючи на те що про технології рідких кристалів дізналися ще в XIX столітті, вона почала використовуватися тільки в другій половині XX століття. Саме дані монітори витіснили з ринку електроприладів ЕПТ — екрани.

Тут головним елементом є матриця. Складається вона з:

  • Лампа підсвічування, наповнена галогеном;
  • Відображає система і світлодіоди. Вони необхідні, що підсвічування була рівномірна;
  • Всі контакти нанесені на скляну підкладку. Підкладок тут дві, одна розташовується спереду матриці, друга ззаду;
  • Самі рідкі кристали;
  • Поляризатори;

За яким принципом працює монітор

Так як конструкція біля моніторів різна, то і формування зображення здійснюється через різні дії.

ЕПТ — екран. На формування картинки відповідає спеціальна гармата. З допомогою електромагнітного поля вона випускає щільний потік заряджених частинок. Вони проходять через металеву решітку і потрапляють на задню частину кінескопа. Заряджені частинки потрапляють на люмінофор, що починає світитися.

Принцип роботи монітора: яким чином пристрій виводить картину на екран?Рк-дисплей. Принцип роботи заснований на властивості світлового пучка, званого поляризацією. У своєму звичайному стані не поляризоване світло. Цього можливо досягти за допомогою спеціальних речовин, які можуть пропускати пучок світла в одній площині. Називаються вони — поляризатори. Таких поляризаторів матриці два і встановлені вони один навпроти одного. При обертанні одного з них, змінюється вісь поляризації. Так здійснюється регулювання яскравості екрану.

Матриця являє собою своєрідний бутерброд, головними частинами якого є дві скляні панелі, між якими розташовані кристали. На поверхні панелей розташовані заглиблення, що вони регулюють рух кристалів. Зображення формують електроди, які створюють електромагнітне поле. А щоб воно було видно, матриця підсвічується з допомогою діодів.

ДОВІДКА! Формування зображення досить складний з технічної точки зору процес і у кожного виду екрана він свій. Технології не стоять на місці і пристрої постійно модернізуються, в принципі формування зображення, в тому числі.