Принцип роботи РК монітора: контроль якості

Принцип роботи РК монітора: контроль якостіІноді виникає необхідність розібратися, як працює рідкокристалічний монітор. Такі пристрої відрізняються своєю функціональністю і принципом роботи від інших моделей екранів.

РК монітор: принцип роботи

Зміст статті

 • РК монітор: принцип роботи
  • Мультиплексорный екран
  • Кольорові монітори
  • Пасивна матриця
 • Контроль якості РК моніторів

Рідкокристалічні монітори або LCD, скорочення від liquid crystal display виготовляються з цианофенила. Ця речовина має анизотропические властивості. Воно може перебувати одночасно і в стані рідини і в кристалічній формі. Принцип роботи рідкокристалічних дисплеїв ґрунтується на такому фізичному явищі, як поляризація потоку світла. Тобто кристали можуть пропускати тільки той світловий потік, де вектор електромагнітної індукції розташований паралельно оптичній площині поляроида. Інші частинки світлового спектру вони не пропускають крізь себе. Кристали з цианофенила є своєрідним фільтром, який пропускає крізь себе тільки певний вид спектру світлового потоку, що відповідає певним параметрам, для іншого спектру потоку поляроїд залишиться непрозорим і не пропустить цей потік частинок.

Завдяки здатності рідкокристалічних молекул змінювати своє розташування у просторі залежно від сили впливу електромагнітних полів, з’явилася можливість управляти кутом заломлення світла і змінювати його поляризацію. Саме таким способом і з’являється зображення на екрані.

Принцип роботи РК монітора: контроль якості

Мультиплексорный екран

Мультиплексорный екран має пристрій, який називають мультиплексором. Це пристрій забезпечує передачу надходить цифрової передачі в потрібному напрямку. Воно має декілька входів, через які подається сигнал і один вихід, до якого цей сигнал і прямує. Мультиплексор може розділяти потік різноманітними способами:

 • по частотним характеристикам – дані по потокам надходять одночасно і не змішуються між собою, але вони мають різні частоти;
 • потоки спрямовуються в різний час – між відправками даних робляться невеликі паузи і пристрій зчитують дані за той час, поки інший потік до нього не надійшов;
 • кодування – кожен вступник потік кодується і разом з іншими направляється в пристрій.

Мультиплексор може робити запис зображення з будь-якого джерела відеосигналу, дозволяє переглядати записи, які були зроблені заздалегідь, а також може вести відеопередачу в реальному часі. На таких екранах можна переглядати одночасно кілька каналів, дозволяє зробити стоп-кадр і збільшити зображення потрібного фрагмента, дає можливість послідовно перемикати відеозапис між різними об’єктами, а також на таких екран є вбудований календар і годинник.

Принцип роботи РК монітора: контроль якості

Кольорові монітори

Для отримання кольорового зображення на LCD – екрані хорошої якості потрібно зробити так, щоб світло виходив з задньої панелі екрана. Щоб отримати кольорове зображення використовується три кольори: червоний, синій і зелений. У РК моніторі встановлений фільтр, що не пропускає всі інші спектри світлового потоку. Комбінація цих кольорів в кожному пікселі монітора дозволяє виводити на екран потрібну нам кольорове зображення. Для підвищення його якості застосовують сучасні технології, такі як: IPS і TFT. IPS є розробкою, здатної дати відмінну якість зображення.

Довідка! При управлінні пікселі на моніторі в цьому випадку він дає великий кут огляду, але час, потрібний для відгуку, тут трохи довше ніж TFT. TFT — це скорочення від Thin Film Transistor, що в перекладі означає тонкоплівковий транзистор. Він може керувати кожним пікселем монітора.

Принцип роботи РК монітора: контроль якості

Пасивна матриця

Пасивні матриці мають велику ємність електричного напруги. Тому миттєво обробляти та відображати потрібну картинку, а також її оновлювати вона може трохи повільніше. Цей вид матриці, якщо коротко, виходить, коли відбувається поєднання шарів вертикальних і горизонтальних смуг. Електрика струм спочатку надходить на вертикальну смугу, а потім на горизонтальну, далі відбувається вказівку потрібних координат. Коли смужки перетинаються між собою, кристали змінюють свої структурні властивості. І на моніторі, в місці, яке відповідає цим координатам, утворюється точка. В залежності від діючої сили струму смужки проводять потік світла в тій чи іншій мірі, а в кольорових дисплеях відбувається поляризація світлового спектру. Принцип такої матриці використовується в технології STN. Це скорочення від Super Twisted Nematic.

Основний її принцип полягає у тому, що дані для картинки формується послідовно, а саме рядок за рядком, за рахунок підведення напруги до окремих клітинок екрану, при цьому він їх робить непрозорими.

Принцип роботи РК монітора: контроль якості

Контроль якості РК моніторів

Всі рідкокристалічні екрани тестується по стандартах ТСО. Всі випробування проводяться на відстані 30 см від передньої частини монітора і навколо нього в радіусі 50 див. Також вони перевіряються і за іншими параметрами, а саме: зручність його використання, його вплив на екологію навколишнього середовища, випромінювання магнітного та електричного поля, рівень пожежобезпеки, здатність енергозбереження. Також всі ЖК монітори проходять перевірку на вміст важких металів.