Дерев’яний будинок — це затишок, тепло і гармонія з природою. Саме тому все більше людей, вибираючи матеріал для майбутнього житла, віддають перевагу деревині. Однак при будівництві натурального будинку особливу увагу слід приділити пристрою підлоги. Яким він буде — вирішувати, звичайно, вам, але для тих, хто цінує справжній комфорт, фахівці радять облаштувати підлогу з бетону. Бетонна підлога в дерев’яному будинку прослужить багато років і дозволить без зайвого клопоту укласти на нього будь-яке підлогове покриття.Зміст

 • Переваги бетонної підлоги
 • Пристрій бетонної підлоги
 • Монтаж бетонної підлоги: етапи
  • Підготовка підстави
  • Гідроізоляція бетонної підлоги
  • Укладання чорнової підлоги
  • Укладання пароізоляції
  • Утеплення підлоги
  • Укладання фінальної стяжки
  • ? Переваги бетонної підлоги

   Не секрет, що бетонні підлоги є беззаперечними лідерами за популярністю. Це пояснюється численними достоїнствами таких конструкцій:

   Бетонна підлога має масу переваг

   • довговічність і надійність. У тому, що бетонні підлоги прослужать вірою і правдою не один рік, можете не сумніватися;
   • висока фізична міцність. Бетон — унікальний матеріал, здатний витримувати колосальні навантаження;
   • рівна поверхня. Гладкий, ідеально рівна підлога укладає в собі не тільки естетичні якості, але і надає безмежні можливості для декору;
   • бетонна підлога не боїться вогню, вологи, хімічних реагентів, несприйнятливий до мікроорганізмів.

   ? Пристрій бетонної підлоги

   Монтаж бетонного підлоги може здійснюватися різними способами. Найчастіше використовується укладка бетону на грунтову основу.

   Укладання бетонної підлоги по грунту

   Це важливо!
   Облаштування бетонної підлоги по грунту виправдано, якщо грунт сухий, в іншому разі проблем з гідроізоляцією не уникнути.

   Надійний бетонна підлога складається з декількох шарів, варіанти компонування можуть дещо відрізнятися, але в ідеалі це має виглядати приблизно так:

   • ущільнена ґрунтова основа;
   • підсипка з річкового піску;
   • підсипка з щебеню або керамзиту;
   • гідроізолятор;
   • чорнова бетонна стяжка;
   • пароізолятор;
   • утеплювач;
   • чистова армована стяжка;
   • підлогове покриття.

   ? Монтаж бетонної підлоги: етапи

   Пристрій бетонної підлоги за великим рахунком труднощів не представляє, головне — дотримуватися правильної послідовності ходу робіт.

   ? Підготовка підстави

   1. Монтажні роботи починаються з нівелювання за допомогою лазерного або оптичного нівеліра. В процесі слід визначити рельєф, нульову позначку і рівень поверхні майбутньої бетонної підлоги. Крім іншого, нівелювання надає можливість правильно розрахувати обсяг земляних робіт.
   2. Грунт, на який буде укладатися бетонна підлога, потрібно ретельно утрамбувати, що дозволить у майбутньому уникнути осідань, а отже, знизити ризик появи тріщин. Утрамбовка здійснюється з допомогою спеціальних трамбуючих пристроїв.

   Машина для утрамбовування

   3. На грунтову основу настилається «подушка» з піску. Щоб забезпечити необхідну щільність підсипку, пісок укладається на 25% товще, ніж потрібно, потім зволожується і ущільнюється знову. Для ущільнення використовуються вибротрамбующие машини або катки.
   4. Поверх піску насипається шар керамзиту або гравію.

   ? Гідроізоляція бетонної підлоги

   Після виконання піщано-керамзитовою або піщано-гравійної підсипання можна приступати до гідроізоляційних заходів, які запобігають всмоктуванню рідини основою підлоги з бетонною стяжкою, і перешкоджають капілярного підсосу вологи з грунту.
   Гідроізоляція проводиться за допомогою полімерних мембран або рулонних бітумних матеріалів.

   Це важливо!
   Допускається використання як гідроізолятор товстого поліетилену.

   Гідроізоляційні матеріали потрібно розкласти на основу внахлест, з’єднуючи смуги будівельним скотчем.

   Смуги гідроізолятор з’єднуються скотчем

   • слідкуйте за тим, щоб у гідроізоляційному шарі не з’явилися пошкодження;
   • укладати гідроізолятор слід з закладом на стіни на висоту 20 см (після укладання фінішної стяжки надлишки можна буде зрізати);
   • якщо з якихось причин виконати гідроізоляцію на цьому етапі не представляється можливим, то її здійснення проводиться обмазочным способом при облаштуванні чорнової підлоги.

   ? Укладання чорнової підлоги

   Назву цей шар, призначений для технологічних потреб, отримав з-за «худого бетону». Чорнова підлога використовується в ролі основи для паро – і гідроізоляційних матеріалів. Чорнова стяжка виконується із бетону класу В7,5-В10 і щебеню фракції 5-20. Якщо при ущільненні використовувалася гідроізоляційна підсипка, то допускається застосування бетону М50-М75.
   Чорнова підлога укладається просто і легко, оскільки вимоги до нього невисокі. Товщина чорнової стяжки повинна бути близько 50 мм, перепад по горизонталі — не більше 4 мм

   ? Укладання пароізоляції

   Пароізоляція укладається на готовий чорнову підлогу. Полімерно-бітумні мембрани в даному випадку оптимальні. До того ж, мембрани з поліестеру або склотканини практичні і коштують недорого.
   Трохи дорожче мембрани з полівінілхлориду, але вартість окупається з лишком важливими перевагами — ПВХ мембрани довговічні і зовсім не схильні до гниття.
   Можна, звичайно, зробити пароізоляцію з поліетилену, але проконтролювати його цілісність під утеплювачем і стяжкою досить проблематично.

   ? Утеплення підлоги

   Прокладка шару утеплювача дозволить заощадити на опаленні приміщення до 20%. В якості утеплювачів найчастіше використовуються:
   1. Пінопласт ПСБ35. Для додання додаткової міцності матеріалу він знизу і зверху перекривається поліетиленовою плівкою, покладеної внапуск.
   2. Екструдований пінополістирол — один з кращих видів утеплювачів для підлоги по грунту. За рахунок невеликої деформації при стисканні даний матеріал можна використовувати у приміщеннях, де підлога відчуває значні навантаження.
   3. Мінеральна вата щільністю не менше 120 кг/м3. Зважаючи на те, що мінвата схильна накопичувати вологу, її слід ізолювати поліетиленовою плівкою.

   Утеплення за допомогою мінеральної вати

   ? Укладання фінальної стяжки

   Стяжка — завершальний шар бетонної підлоги по грунту, виконує важливі функції. Наприклад, вона необхідна для вирівнювання, поліпшення теплового засвоєння, створення ухилу на перекриттях. Виконуватися стяжка може кількома способами:

   Монолітна стяжка заливна

   Встановлюються напрямні по горизонту — «маяки». Перша смуга розміщується вздовж стіни з урахуванням мінімальної товщини. Решта — паралельно один до одного з кроком, зручним для подальшого розрівнюючи правилом.

   Це важливо!
   Садіть профілі на гіпс — так робота піде в два рази швидше. Вірність установки перевіряйте бульбашковим рівнем.

   Приступаємо до основної частини робіт. Можна вибрати бетонну стяжку, коли наповнювачами виступають крупний щебінь, каміння, дрібна галька або більш популярну різновид — цементно-піщану. Для цього готується суміш з цементу і чистого кварцового піску в пропорції 1:4. Консистенція повинна бути тістоподібної. Якщо перемішувати складові в бетономішалці, розчин вийде набагато якісніше, ніж при ручному замісі.

   Це важливо!
   Приготовлений розчин треба використати протягом 2-х годин, коли технологічні якості максимальні.

   Бетон розрівнюють правилом

   Заливка починається з далекого кінця приміщення. Розрівнюється розчин правилом між рядами встановлених маяків. Після заливки і вирівнювання першої смуги, переходите до другої і так до кінця. Повне затвердіння відбувається протягом 30 днів, примусово прискорювати цей процес не можна.

   Напівсуха стяжка

   Західна технологія прижилася у нас просто чудово — напівсуха стяжка стає все актуальнішою завдяки численним перевагам. Додавання поліпропіленового волокна не тільки покращує якість покриття в кілька разів, але і дозволяє уникнути деформацій і тріщин підлоги. Армоване волокно, що додається в бетономішалку, розподіляється по всій масі рівномірно, а при додаванні рідини утворює дуже міцну суміш.

   Це важливо!
   Застосування фіброволокна також дозволяє зменшити час тужавіння бетонної підлоги.

   Технологія укладання аналогічна вищеописаним способом.

   Суха стяжка

   Це новий метод, який поки ще не дуже поширений, але вже активно застосовується в сучасному будівництві. Виготовляється суха стяжка з різних матеріалів: ДСП, фанери, асбестоцементых листів, вологостійкого гіпсокартону.

   Спочатку розстеляється поліетиленова плівка (внахлест на 20 см). Щоб уникнути виникнення «звукових містків», потрібно подбати про наявність технологічних зазорів у стін в 1 см, в які укладають звукоізолятор (скловату або спінений поліетилен). Потім настає черга засипки — допускається використовувати керамзит, кварцовий пісок, силікатний шлак і. т. п. Товщина засипки в середньому 5 див.

   Настилають вибраний матеріал у два шари, фіксуючи його між собою саморізами або будівельним клеєм. Шви та зазори потрібно зашпаклювати і зашліфувати.

   Суха стяжка

   От і все. Як бачите, нічого складного в облаштуванні бетонної підлоги в дерев’яному будинку немає. Головне — бажання і трохи теоретичних знань, які у вас тепер є. А значить, зробити бетонні підлоги своїми руками у вас вийде без особливих проблем.