В даний час частим рішенням для обробки покриття підлоги у приміщеннях квартири або офісу є підлога з ламінату. Але щоб купити ламінат, необхідно спочатку дізнатися, що являє собою цей матеріал, види і пристрій ламінату, способи його з’єднання.

Ламінат «під дерево» — ідеальний замінник паркетної підлоги

Зміст

 • Загальні відомості про ламінаті
 • Пристрій ламінату
 • Види кріплення ламінату
 • ? Загальні відомості про ламінаті

  Ламінат являє собоймногослойное підлогове покриття. Він з’явився близько двадцяти років тому і поступово став успішним замінником паркету, який виготовляється з натурального дерева.

  Підлоги з ламіната придбали популярність дуже швидко завдяки тому, що їх не треба покривати фарбами, лаковими сумішами, вони не вимагають проведення шліфувальних робіт.

  Ламінат чудово виглядає в будь-якому інтер’єрі. Він не боїться бруду, міцний, легкий в монтажі та догляді, і що особливо важливо – є екологічно чистим матеріалом. По фактурі ламінат буває «під дерево», а також «під камінь» – граніт, мармур. Він може імітувати ще й гладко пофарбовані, а також металеві поверхні.

  Ламінат «під камінь»

  Сучасною тенденцією в сфері дизайну ламінованих покриттів є панелі в «сільському» стилі, які імітують потерте, старе дерево (з декоративними щілинами), а також покриття зі структурою дуже близької до натурального дерева (з поглибленнями і шорсткостями за подобою дерев’яної дошки). Були розроблені також ламіновані планки дрібних розмірів, аналогічно класичним штучному паркету.

  Ламінат в «сільському» стилі імітує постарене дерево

  ? Пристрій ламінату

  За формою ламінат нагадує дошку, стандартна довжина якої може бути 1,2-1,7 метра, товщина – від 6 до 14 мм, а ширина становить частіше всього 20 див. Досить рідко зустрічається і ламінат квадратної форми. В якості основи для даного підлогового покриття найбільш часто використовуються деревно-волокнисті плити (ДВП), але іноді застосовуються і деревно-стружкові плити (ДСП).

  На перший погляд структура панелей, з яких збирають ламінована підлога, здається досить простою. Проте покриття являє собою складне 4 — шарове виріб. Кожен з шарів виконує власну функцію. Розглянемо їх докладніше.

  Верхній шар складається з акрилатной або меламінової смоли. Цей шар надає ламінату такі властивості, як опір стиранню (або абразивна стійкість), несприйнятливість до сонячних променів, хімікатів, плям, стійкість до подряпин, до інших механічних пошкоджень. За бажанням виробника, він може бути одношаровим і багатошаровим.

  Пристрій ламінату

  Декоративний шар містить в собі малюнок, який власне і імітує колір і текстуру натурального дерева, керамічну плитку або інші малюнки. При його створенні застосовують матеріали, стійкі до ультрафіолету. Декоративний шар захищається зверху плівкою. Щоб при пресуванні не закривати малюнок декоративного шару, верхній захисний шар виготовляється прозорим.

  Основний шар більшості ламінатів складається з деревинно-волокнистої плити підвищеної щільності (HDF), товщина якої 6-8мм За своїми властивостями HDF істотно відрізняється від звичайної ДВП з середньою щільністю, традиційно застосовуваної у виробництві меблів і в будівництві. У чому її відмінність?

  При виготовленні звичайної ДВП спочатку роблять достатньо «пухкі» брикети, які згодом пресують при встановлених параметрах температури і тиску. У залежності від застосовуваного режиму пресування виходить або MDF або HDF. Остання характеризується високою водостійкістю і механічною міцністю (наприклад, міцністю на злам). Таким чином, основа ламінату забезпечує стійкість до тривалих навантажень і тиску, а також високу ударостійкість.

  Нижній шар ламінату вважається стабілізуючим, так як захищає покриття від деформації і збільшує жорсткість дошки. Він виготовлений із спеціальної вощеного паперу і надає покриттю стійкість до перепадів вологості і температури в приміщенні (адже ламінована підлога на 90% складається все-таки з переробленої деревини).

  Іноді в панелях ламінату можуть бути додаткові шари, які покращують деякі його властивості. Такий додатковий шар являє собою спеціальну плівку, вставлену між основою покриття і її декоративним шаром, що значною мірою підвищує ударостійкість матеріалу. Ламінати інших видів можуть містити додатковий звукопоглинаючий шар.

  ? Види кріплення ламінату

  Панелі ламінату укладають «плаваючим» способом. Суть цього способу така: панелі скріплюються між собою за допомогою клею ПВА або ж спеціальної замкової системи.

  З’єднання панелей ламінату клейовим способом

  Залежно від способу кріплення ламінат ділиться на клейовій і замковий (бесклеевой). Замковий ламінат поділяється, у свою чергу, на два типи покриття з різними системами замикання.

 • Перший тип – замки збірно-розбірні, або “Click”-замки. Їх часто називають «подвійними замками». Основними перевагами «Click» замків є: по-перше – майже нульова ймовірність пошкодження панелей в процесі укладання; по-друге – досить висока міцність з’єднання.
 • Другий тип – замок засувка (“Lock”- замки). Ламінат з таким типом замка більш економічний, зазвичай коштує трохи дешевше, але і якість з’єднання панелей теж нижче.
 • Спосіб з’єднання ламінату «Click» — замками

  В даний час бесклеевой спосіб складання витісняє поступово «клейовий», оскільки завдяки новим технологіям виробництва вартість таких панелей практично дорівнює вартості ламінованих покриттів, що монтуються «клейовим способом.

  Так виглядає з’єднання ламінату «Lock» -замки

  Бесклеевой спосіб складання має ряд переваг:

  • швидкий монтаж;
  • можливість почати укладання в будь-якому напрямку кімнати і з будь-якого її кута;
  • надійна фіксація, без щілин;
  • можливість повторного ( багаторазового) використання панелей ламінату;
  • готовність підлоги відразу ж після укладання;
  • висока якість укладання.

  Різновидом замкових з’єднань є з’єднання алюмінієвого профілю, який встановлений на ламінаті, зі спеціальним профільним пазом, вирізаним в серцевині панелі.

  За зовнішнім виглядом ламінатні підлоги не поступаються паркетним полам

  За зовнішнім видуламинатные підлоги не поступаються дорогим паркетним полам, однак вони більш доступні і вписуються в будь-який інтер’єр як житлових кімнат, так і офісних приміщень з будь-яким дизайном. Пристрій підлог з ламінату дозволяє забезпечити надійне, практичне і якісне покриття для підлоги.