Пристрій підлоги в лазні — відповідальний етап будівництва, від якого залежить рівень комфорту і ефективність парильних процедур. Підлоги повинні бути міцними, теплими і безпечними, але найголовніше — вони повинні забезпечувати відтік води. Недотримання цієї умови може призвести до появи неприємного запаху, цвілі і зменшення терміну експлуатації підлоги. Уникнути цього допоможе серйозний підхід до справи і правильна інструкція по монтажу.Зміст

 • Бетонна підлога в лазні
 • Як зробити підлогу в лазні з дерева?
  • Підготовчий етап
  • Готуємо підпілля
  • Укладають лаги
 • Не протікає, підлога
 • Протікає підлога
 • Отже, ви вирішили облаштувати підлоги в лазні споконвіку укладали дерево, однак земляні, глиняні, бетонні підлоги, покриті керамічною плиткою, сьогодні також цілком доречні.

  ? Бетонну підлогу в лазні

  Головна перевага бетонної підлоги — довговічність. Для порівняння: дощате покриття прослужить в середньому 10 років, тоді як бетонна — всі 50. Перш ніж споруджувати такий підлога в лазні слід подбати про облаштування приямка (водозбірника). Розміри приямка для парної 4х4 будуть дорівнювати 0.4х0.4х0.3 м. Стінки водозбірника покриваються шаром бетону товщиною в 5 див.

  Це важливо!
  Прокладіть від приямка трубу діаметром 20 см і виведіть її у викопану канаву.

  Наступний етап — підготовка підстави. Для цього знадобиться гравій, щебінь, бита цегла або камінь. На вирівняну ґрунтову поверхню викладіть дроблений цегла (15 см), а зверху присипте щебенем (10 см). Ретельно утрамбуйте.

  Бетонна підлога, покрита плиткою

  Переходимо до заливання бетону. Товщина першого шару — 5 див. Нахил повинен бути в бік приямка. Щоб переконатися в правильності дій скористайтеся бульбашковим рівнем. Утеплюємо підлогу після просушування. Краще зробити це з допомогою керамзиту. Насипаємо керамзит (10 см), розкладаємо на ньому металеву сітку і заливаємо другий шар бетону.

  Це важливо!
  Бетон повинен бути щільним, а значить, без акумуляторного вібратора не обійтися.

  Стяжка вирівнюється цементно-піщаною сумішшю і обробляється будівельної теркою (дерев’яного або алюмінієвого). Бетонна підлога майже готовий — залишається лише залити фінальний шар, що складається з бетону, води, перліту, портландцементу і наповнювача. Після затвердіння можна укладати на підлогу плитку. Потурбуйтеся про наявність знімною дерев’яної решітки — кахельна підлога в лазні сильно нагрівається.

  Дерев’яні решітки для кахельного статі — обов’язкові

  ? Як зробити підлогу в лазні з дерева?

  Дерев’яні підлоги в лазні — класика, яка приваблює простотою і разом з тим варіант, найбільш гармонійний для парилки. Деревина несе з собою природне тепло, яке сприяє створенню затишної атмосфери.

  Дерево наповнює приміщення теплом і затишком

  Дощаті підлоги можуть бути 2-х видів: протікають і не протікають. Перші влаштовані таким чином, що вода йде через щілини в половицах і вбирається в грунт під спорудою. Протікають підлоги — знімні, після водних процедур їх можна підняти, що полегшує сушку вдвічі. Перевага такого статі — у простоті монтажу та відносній дешевизні, а недолік — до неможливості утеплення.

  Не протікають підлоги будуються з ухилом і вода, стікаючи по трапу і збираючись у водозбірнику, йде у відстійник (септик). Переваги очевидні, але і вартість такого підлоги, звичайно, буде в кілька разів вище.

  ? Підготовчий етап

  Незалежно від того, якої статі ви віддасте перевагу: протікає чи ні, починати роботи слід зі зведення каркаса. Для цього знадобляться колоди модрини або сосни розміром 15х15 і перетином 16-18 див. Щоб лаги не гнулися під них спорудите опорні стовпи з бетону або цегли. У свою чергу під ці стовпи встановіть опорні майданчики із залізобетону товщиною 20 див.

  Каркас краще споруджувати з модрини або сосни

  Під майданчики викопайте ями (40 см), змочіть їх водою і утрамбуйте. Укладіть шар піску (10 см), потім — щебеню (15 см) і зробіть опалубку. Замісіть густий розчин (1 частина цементу, 3 частини піску, 5 частин щебеню або гравію) і залийте в короб. Після підсихання нанесіть на поверхню бітум і накрийте руберойдом.

  ? Готуємо підпілля

  Якщо ви надумали облаштовувати протікають підлоги, то на грунт необхідно насипати щебінь (25 см), який буде виконувати роль фільтра — тепер земля замулюватися не буде. Якщо ж грунт вбирає рідину погано, то подумайте про лотку для стоку в приямок. Насипте на поверхню землі підпілля щебеню (10 см), утрамбуйте. Далі насипте глини (15 см) і сформуйте нахил у бік лотка.

  Конструкція підпілля: схема

  Не протікають вимагають утеплення підлоги керамзитом. Не забувайте про інтервалі між засипанням і лагами (для вентиляції).

  ? Укладають лаги

  Під не протікає підлогу укладають лаги від стін до приямку, причому останні повинні розташовуватися по відношенню до інших брусів на деякому підвищенні. Під протікає підлога лаги монтуються від будь стіни і без нахилу.

  Укладання гідроізоляції

  Бруси обробляють антисептиком і кладуть на опорні стовпи через гідроізоляцію (мінеральну вату, толь, руберойд, пергамін). Перевіряйте точність будівельним рівнем.

  ? Не протікає, підлога

  Виготовляється найчастіше з шпунтованої дошки, яка настилається пазом всередину. Але колись необхідно облаштувати чорнове покриття, настелити ізоляцію. Засипте дошки керамзитом і укладіть подвійний шар гідроізоляції (плівку або руберойд).

  Руберойд настилають в два шари

  Дошки краще кріпити до лагів шурупами — пол при необхідності можна буде зняти без зайвих клопотів. Пам’ятайте і про вентиляцію — під час складання проробіть в підлозі декілька отворів і вставте в них пластикові труби перерізом 5-10 див.

  ? Протікає підлога

  Виконується з не обрізних, заздалегідь обструганих дощок. Прибийте першу дошку цвяхами під кутом в 45 градусів.

  Це важливо!
  Вибирайте цвяхи в 2 рази довше дощок. Забивати їх необхідно, відступивши від краю мостин 1,5 див.

  Другу і наступні дошки укладайте з інтервалом 3-5 мм. Така схема монтажу доцільна в парилці і мийної, у передбаннику можна укласти суцільне покриття.

  Протікає підлога в лазні

  Пристрій підлоги лазні — не така вже складна задача. Робота ця цілком під силу тому, хто захоче зробити все без сторонньої допомоги, своїми руками. Якісні матеріали та відповідальний підхід допоможуть вам спорудити міцні і красиві підлоги, які стануть не тільки окрасою, а й предметом гордості.