Пробка — натуральне покриття, яке все частіше зустрічається при оформленні підлоги. Навіть досить висока вартість не в силах стримати бажання багатьох оточити себе теплом, що походить від цього середземноморського гостя, — пробкова підлога на кухні володіє значним списком достоїнств і стане не тільки оригінальною прикрасою інтер’єру, але і кращою можливістю створення комфортної обстановки.

Пробка — матеріал, що володіє масою переваг

Зміст

 • Плюси коркової підлоги
 • Декоративні можливості пробки
 • Клеючий або плаваючий — який краще?
 • Про виробництві та виробників
 • Особливості монтажу
 • Масло, віск, а може лак?
 • ? Плюси коркової підлоги

  Можна з повною впевненістю стверджувати, що пробка для кухні — ідеальний варіант. Судіть самі — кора коркового дуба не вбирає запахи, не боїться вологи і краплею жиру, не електризується, не підтримує горіння і не виділяє шкідливих речовин. Таке кількості «НЕ» свідчить про те, що кращого матеріалу для екстремальних кухонних умов не знайти.

  Пробкова підлога стійкий до виникнення подряпин і вм’ятин, не схильний гнильним процесам і абсолютно не цікавий гризунів та інших шкідників. Але і це далеко не всі переваги. Унікальні амортизуючі властивості, еластичність і пружність, створюючи легке відчуття пружинистість під ногами, розвантажують хребет, рятують наші м’язи і суглоби від додаткового навантаження.

  Це важливо!
  Ще один плюс в скарбничку — довговічність. Пробкова підлога при належному догляді прослужить не менше 25 років і навіть більше.

  Не можна не згадати про цінні теплоізоляційних характеристиках, які допомагають створенню сприятливого мікроклімату. Структура пробки нагадує бджолині стільники, саме таку незвичайну будову наділяє цей матеріал усіма вищенаведеними позитивними якостями.

  Пробка не тільки екологічна і міцна, але і надзвичайно красива

  Багатство колірної палітри і різноманітність текстур дозволяють вибрати зразок, який впишеться в стиль вашої кухні найбільш органічно, вигідно відтіняють деталі і акцентуючи увагу на окремих елементах.

  ? Декоративні можливості пробки

  Дизайнери відразу оцінили цінність пробки з точки зору безмежних декоративних можливостей. Текстура коркової підлоги варіюється від пластинчастої до дрібнозернистою, а відтіняюча гамма включає бежеві, світло-коричневі, пісочний, жовті і охристі кольори.

  Яскраве і кольорове розмаїття коркової підлоги вражає

  Сучасні технології надають можливість отримати будь-яку текстуру, будь то імітація цінних порід дерева або фотопаркет під мармур, гальку, натуральний камінь. Примітно, що зовнішній вигляд залежить не тільки від розмірів панелей і обраного способу монтажу, але і від особливостей освітлення. Так чому б не скористатися такою корисною обставиною?

  Вибілена пробка — незвично і оригінально

  Пробкові підлоги полюбилися багатьом за прекрасну сполучуваність з іншими матеріалами. Найбільш ефектно така підлога виглядає в тандемі з бамбуком, деревом, каменем. На піку популярності вибілена пробка, яка за участю світлої меблів і крупноворсового текстилю створює ультрасучасний інтер’єр. За великим рахунком можливості коркової підлоги обмежені лише фантазією дизайнерів. Так що поєднуйте і експериментуйте!

  ? Клеючий або плаваючий — який краще?

  Пробкові підлоги діляться на 2 різновиди: клеяться і плаваючі. Який же пол оптимальний для кухні?

  Клеючий підлога

  Така підлога випускається у вигляді плит товщиною 2,3,4 і 6 мм, які можуть бути ущільненими (покритими лаком) і неуплотненными. Ущільнений паркет не вимагає додаткової підготовки і обробки після монтажу — пол готовий до навантажень відразу після укладання. Неуплотненные плити перед введенням в експлуатацію вимагають нанесення олії, воску чи лаку.

  Ущільнені плити готові до експлуатації відразу після укладання

  Плаваюча підлога

  Можна віднести до особливої категорії підлогових покриттів — завдяки замковій системі кріплення використовувати при монтажі клей немає необхідності. Плити, сполучені таким чином, що легко демонтуються і в разі переїзду легко транспортуються.

  Плаваючий пол при необхідності легко демонтується

  Що стосується відповіді на питання, «який підлогу краще», то тут фахівці в думці солідарні — для кухні більше підходить клеючий корковий підлогу, бо як плаваючі панелі більш чутливі до впливу вологи і високих температур.

  ? Про виробництві та виробників

  Корковий дуб росте в країнах Середземномор’я — Іспанії, Португалії, Марокко, в деяких районах Франції. Скидає «шкіру» це чудове рослина кожні 9-10 років, що дозволяє використовувати цей цінний дар в якості підлогового покриття, без найменшої шкоди для екології в цілому і дерева зокрема.

  Найкращі постачальники — Іспанія і Португалія

  Пробкова крихта під високим тиском пресується, а потім з неї виготовляють пробкові плити і панелі різного розміру і товщини. Якщо говорити про виробників, то непогано зарекомендували себе торгові марки: VALERIO (Португалія), NOVOCORK (Іспанія), DECOSA (Німеччина). Хоча продукція AMORIM, BERTRANCORK, DEARARESCORK, RODA варта уваги і поваги нітрохи не менше.

  ? Особливості монтажу

  Одне з найважливіших умов при укладанні коркової підлоги — правильна підготовка підстави. Поверхня повинна бути рівною, чистою і знежиреною. При підвищеній всмоктуючої здатності чорнову підлогу грунтується.

  Це важливо!
  Для грунтовки зазвичай використовують дисперсійний клей, розведений теплою водою.

  Процес монтажу труднощів не представляє і під силу навіть «чайникам». Укладання здійснюється від центру до стін, внутрішня сторона швів обробляється герметиком. Якщо перевагу було віддано неущільненому пробці, то після закінчення монтажних робіт необхідні додаткові заходи — нанесення захисту.

  ? Масло, віск, а може лак?

  Нанесення масла або воску допоможе зберегти переваги, даровані природою. Спочатку попередньо зволожена пробка просочується натуральними смолами, а потім грунтується. Після того, як грунтувальна суміш підсохне можна приступати до обробки. Масло і віск, проникаючи глибоко в пори, захищають поверхню від виникнення забруднень і підкреслюють деревну текстуру.

  Віск підкреслює природну красу текстури

  Лакування — надійний спосіб захисту від негативного впливу зовнішніх факторів. Однак врахуйте, лак полегшує догляд, але забиває пори і тим самим позбавляє пробкова підлога багатьох переваг. Вибирайте лаки на водно-дисперсійної основі, які вважаються найбільш безпечними і нешкідливими.

  Лакове покриття надійно захищає від забруднень

  Пробкова підлога для кухні — прекрасне покриття, яке не розчарує і не змусить шкодувати про кошти, витрачені на його придбання і укладання. Прекрасний зовнішній вигляд, необмежені декоративні можливості і довговічність стануть найкращим свідченням того, що зроблений правильний вибір. Вибір, який буде тільки радувати!