Коркове покриття для підлоги має цілий ряд переваг, які дозволяють йому з кожним роком стає все більш популярним і затребуваним. Однак, можливо, є у цього підлогового покриття і якісь недоліки, про які продавці і виробники намагаються замовчувати. Пробкова підлога – плюси і мінуси цього покриття спробуємо з’ясувати детально і неупереджено.

Що являє собою пробкова підлога

Коркове покриття для підлоги є натуральним екологічно чистим матеріалом, що виготовляється з кори коркового дуба. Для того, щоб корковий дуб можна було використовувати для отримання кори, дерева повинно бути не менше 30 років. Важливо відзначити, що після зняття кори, корковий дуб не гине і його життєвий цикл продовжується, а через 7 років з цього ж дерева можна буде отримати нову партію кори хорошої якості.

Однак пробка – це не кора дерева в чистому вигляді. Для отримання кінцевого продукту кора проходить кілька стадій обробки, у процесі яких вона подрібнюється, нагрівається в спеціальних печах, а потім пресується, в результаті чого і виходить верхній шар коркового покриття.

Плюси коркової підлоги

Почнемо з плюсів коркової підлоги, оскільки їх все ж таки більше.

Головною перевагою коркової підлоги є його натуральність. На відміну від лінолеуму і ламінату, які є практично повністю синтетичними матеріалами, пробкова підлога володіє своєю енергетикою, яку зможе відчути кожен, хто опиниться в приміщенні з такою підлогою.

Крім цього він є дуже приємним на дотик – ходити по такій підлозі босоніж одне задоволення, адже він теплий і м’який. Завдяки легкому амортизуючому ефекту, який має таку підлогу, він робить позитивний, а в деяких випадках навіть лікувальний вплив на опорно-руховий апарат людини, адже навантаження на хребет і суглоби при ходьбі помітно знижуються. Користь підлоги з пробки полягає ще і в тому, що навіть у вологому стані він є абсолютно не слизьким, а, отже, впасти на ньому практично неможливо.

Завдяки своїй пористій структурі, коркове підлогу допомагає забезпечити в приміщенні підвищений рівень тепло-і шумоізоляції, що дозволяє зробити життя в такому приміщенні ще більш комфортною. На відміну від ламінату та паркету кроки по такій підлозі будуть абсолютно нечутними. Звукоізоляційні властивості коркової підлоги часто використовуються навіть на студіях звукозапису, де звукоізоляція є однією з головних умов ефективної роботи.

Доглядати за підлогою з пробки досить просто і які-небудь спеціальні дії для цього не потрібні. Догляд за підлогою з пробки буде простіше ще й тому, що цей матеріал є абсолютно не статичним, тобто пил до нього не притягується. Саме завдяки антистатичним якостям коркової підлоги його рекомендується використовувати в тих будинках, де хтось страждає алергією.

В якості переваги пробки варто відзначити і той факт, що цей матеріал не здатний підтримувати горіння, а також практично не виділяє диму при тлінні.
Пробкова підлога не здатний вбирати воду, а також інші рідкі речовини, тому будь-які барвники, які випадково можуть потрапити на поверхню підлоги, не здатні залишити на ньому плям.

Якщо говорити про міцності коркової підлоги, то вона досить висока. Будь-який важкий предмет, який впаде на підлогу або меблі, яка буде стояти на цьому полі, може залишити на його поверхні вм’ятину, однак протягом короткого часу поверхню підлоги відновить свою структуру. Це досягається за рахунок малої залишкової деформації, значення якої становить менше 2%.

Мінуси коркової підлоги

Безумовно, недоліків у коркової підлоги не так багато, але вони все ж є, хоча, чи варто їх взагалі розглядати як недоліки, сказати однозначно важко.

Як вже було сказано вище, коли йшлося про переваги коркової підлоги, вм’ятини від меблів та інших важких предметів на поверхні підлоги досить швидко відновлюються і підлога набуває первісну рівність, однак якщо диван або інший важкий предмет меблів досить тривалий час стояв на одному місці, часу на відновлення покриття буде потрібно набагато більше, а також може з’явитися ризик того, що повністю поверхню так і не відновиться і незначне заглиблення на поверхні підлоги все ж залишиться. Для того, щоб взяти під контроль цей недолік коркової підлоги, можна або постійно рухати меблі, що, звичайно, не варіант, або використовувати спеціальні підстави для меблів, які дозволять зменшити ступінь деформації підлоги.

Пробкові підлоги не рекомендується використовувати в сукупності з системою теплої підлоги, оскільки завдяки своїм теплоізоляційним властивостям пробка буде погано пропускати тепло з підлоги в приміщення.

Ще одним мінусом коркової підлоги, який для багатьох виявляється вирішальним і змушує вибрати інше підлогове покриття, є його вартість, яка досить висока. Звичайно, насправді це не можна розглядати як недолік в повній мірі, адже будь-натуральний матеріал коштує набагато дорожче, ніж синтетичні аналоги, проте, на жаль, саме висока вартість пробки в порівнянні з іншими покриттями часто не дозволяє багатьом людям вибрати для свого будинку саме цей матеріал.

Пробкова підлога – плюси і мінуси в залежності від типу кріплення покриття

Як відомо, існує два типи коркової підлоги, які відрізняються способами кріплення, і якщо повноцінно розглядати плюси і мінуси коркової підлоги, то необхідно взяти до уваги відмінність між двома цими видами підлоги.

Отже, існують плаваючі і клеяться пробкові підлоги. Перші монтуються також як ламінат за принципом ” шип-паз, а другі кріпляться на підставу підлоги за допомогою спеціального клею. Безумовно, між цими двома типами покриття є досить істотні відмінності.

Так, наприклад, плаваючий пробкова підлога монтується досить швидко і легко, а також у разі необхідності може бути демонтовано і перенесено в інше місце. Однак у нього є один недолік, який обов’язково варто брати до уваги – таку підлогу боїться вологи. Саме по собі коркове покриття вбирати вологу не може, а ось підстава плаваючого коркової підлоги, яке аналогічно основи ламінату, при тривалому контакті з вологою здатне її вбирати і в процесі цього деформуватися. Відновити таку підлогу вже не вдасться.

Клеяться пробкові підлоги вимагають певних навичок і більш копіткої підходу до виконання робіт по їх монтажу, адже один невірний рух може призвести до неправильного розміщення плитки підлоги, а, оскільки клей схоплюється практично моментально, виправити ситуацію без остаточного псування покриття вже не вдасться. Однак клеючий пробкова підлога практично не боїться вологи, а також дозволяє створювати на підлозі оригінальні малюнки, які можна отримати, використовуючи плитки різних квітів.

На закінчення можна сказати, що переваг у коркової підлоги все ж більше ніж недоліків, так і наявні недоліки не можна вважати по-справжньому істотними.