Пробкова підлога в інтер’єрі – фото приклади дизайну

Років 15-20 тому вибір підлогових покриттів обмежувався лише лінолеумом, паркетом, кахельною плиткою і килимами. З таким скромним набором створити розкішний, цікавий і стильний інтер’єр було практично неможливо, хоча наші мами і тата примудрялися і з цього зробити цукерочку. Сьогодні ж усе інакше: ковролін і ламінат, паркет та паркетна дошка, керамічна плитка і керамограніт, лінолеум і пробка — від великої кількості кольорів, фактур і форм не те що очі розбігаються, починається паніка, що межує з божевіллям. Хочеться все і відразу. Зупиніться, вдихніть глибше і подумайте, а що в підсумку ви хочете отримати? Яких цілей бажаєте досягти? І якщо навіть після десяти вдихів ваше бажання мати все і відразу нікуди не зникло, то зверніть увагу на пробку. Цей матеріал ідеально підходить під ваші запити, а пробкова підлога в інтер’єрі виглядає оригінально, незвично і супер модно.

Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

Пробкова підлога — стильне рішення для будинку і квартири

Зміст

 • Структура і склад пробки
 • Класичний дизайн завжди в моді
 • Комбінування кольорів
 • Фотодрук на пробці
 • ? Структура і склад пробки

  Пробка має пористу структуру, що нагадує за своєю будовою бджолині стільники, правда, розмір осередків у багато разів менше тих, що створюють маленькі трудівники. На один кубічний сантиметр матеріалу припадає понад 40 млн осередків, а перегородками між ними служить целюлоза. Така структура дозволяє пробці не тільки відмінно утримувати тепло і воду, але миттєво відновлювати свою форму після будь-якого тиску ззовні.

  Оскільки пробка — екологічно чистий природний матеріал, її склад повністю натуральний. Суберин, віск, лігнін, таніни, полісахариди, цероиды, гліцерин, мінерали і вода — всі ці складові утворює щільну структуру пробки, яка і дозволяє використовувати її в якості оздоблювального матеріалу для стін і підлоги.

  Суберин — основна субстанція пробки, яка являє собою суміш жирів, кислот і важких органічних спиртів. Даний компонент запобігає проникненню рідких і газоподібних речовин всередину матеріалу.

  Лігнін пов’язує між собою всі елементи, надаючи пробці міцність.

  Таніни відповідають за колір матеріалу.

  Полісахариди входять до складу стінок комірок і відповідають за текстуру і малюнок пробки.

  Інші компоненти відповідають за щільність матеріалу, його легкість і гідрофобні властивості.

  Завдяки такому складу пробкова підлога міцний, легкий, м’який, володіє високими показниками вологостійкості і теплоізоляції.

  ? Класичний дизайн завжди в моді

  Пробкові підлоги у своєму первозданному кольорі виглядають чудово. Вони підходять як для віталень і спалень, так і для кухонь і ванних кімнат. Тепле, м’яке, затишне покриття ідеально для будь-якого приміщення і буде доречно не тільки в класичних інтер’єрах, але і в модних останнім часом дизайнерських рішеннях в стилі хай-тек, модерн, мінімалізм, авангард.

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

  Пробкові підлоги в інтер’єрі кухні

  Пробкова підлога — фото представлено вище — виконаний у класичному стилі без застосування будь-яких декоративних елементів. Все просто, чітко, лаконічно. Покриття ідеально вписалася в інтер’єр кухні — воно, так само як і меблі, техніка, стіни і стелю, що не має нічого зайвого.

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

  Пробкова підлога в поєднанні з ламінатом — цікаве рішення поділу двох зон

  На цій фотографії дизайнер використав оригінальний хід: він розділив зону вітальні від коридору, застосувавши для цих цілей два різних типу підлогових покриттів. Плаваючий пробкова підлога плавною хвилею огинає арочний вхід у вітальню, а світлий ламінат, контрастуючи з пісочним відтінком пробки, підкреслює лінію зонування. Якщо придивитися, то можна помітити, що пробкова підлога укладений за принципом «лісової стежки» — він в’ється по коридору, немов тонка просіка між деревами, надаючи інтер’єру оригінальність і своєрідність.

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

  Пробкова підлога — унікальний матеріал, малюнок якого ніколи не повторюється

  На цьому фото ви не побачите цікавих дизайнерських рішень або незвичайних елементів оздоблення, на ньому просто показана фактура пробки, використовуваної для «прикраси» підлог в квартирах і будинках. Це не особливий сорт, не окремий вид, а унікальне природне явище, коли молода кора коркового дуба починає розшаровуватися, створюючи на своїй поверхні неповторні візерунки.

  ? Комбінування кольорів

  Комбінування квітів — це вельми небанальний підхід до оформлення інтер’єру. Багато дизайнерів використовують цей метод для створення стильних, незвичайні і запам’ятовуються варіантів обробки не тільки стін, але і підлоги.

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

  Пробкова підлога з елементами комбінування декількох кольорів

  Коркове покриття для підлоги фото якого ви можете бачити трохи вище, виконане в класичному стилі з елементами комбінування відтінків. У центрі кімнати дизайнер за допомогою темно-коричневою і вибіленої пробки створив ділянку «фальшивої» керамічної плитки, прикрасивши його краю тонкими смугами, що додають інтер’єру романтизм. Ідеальне рішення для просторих приміщень.

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

  Складне комбінування пробки

  Для великих віталень можна вибрати «сюжет» складніше. Пробкова підлога, прикрашений восьмиугольными зірками, відмінно доповнить інтер’єр у світлих тонах.

  ? Фотодрук на пробці

  Фотодрук — це нове слово у створенні стильних і оригінальних інтер’єрів. З допомогою особливої технології Ptint на пробку наноситься тонкий шар текстури практично будь-якого з існуючих на планеті Земля матеріалів. Це може бути пісок, мармур, граніт, різні породи деревини, метал і навіть солома.

  Основою для друку служить стандартна заготівля, точно така ж, яка використовується для виробництва пробкових підлог, правда, для початку її шліфують, надаючи поверхні ідеальну гладкість, і покривають шаром білої фарби.

  Макети зображень створюють у спеціальній програмі в кількості 6-10 штук. Робиться це для того, щоб покладені поруч мостини не повторювалися, а імітували суцільне покриття, максимально відповідне аналогу, взятого за основу.

  Після нанесення малюнка пробку покривають трьома шарами лаку, таким чином запобігаючи передчасне стирання зображення.

  Щоб переконатися в ідеальному якості імітації, подивіться кілька фотографій готових пробкових макетів — впевнені, ви не зможете знайти відмінностей між оригіналом і «підробкою» під нього.

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

  Пробкова підлога, імітує пісок

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

  Пробкова підлога, імітує грунт

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

  Пробкова підлога, імітує ламінат

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну

  Пробкова підлога, імітує солому

  Як бачите, можливості пробки безмежні. Вона прикрасить собою будь-який інтер’єр, доповнить його легкістю і свіжістю, привнесе в нього оригінальність і неповторність. Експериментувати і креативити з нею одне задоволення, а значить, ваш будинок буде самим стильним, красивим і модним.

  Пробкова підлога в інтерєрі  фото приклади дизайну