Років 15-20 тому вибір підлогових покриттів обмежувався лише лінолеумом, паркетом, кахельною плиткою і килимами. З таким скромним набором створити розкішний, цікавий і стильний інтер’єр було практично неможливо, хоча наші мами і тата примудрялися і з цього зробити цукерочку. Сьогодні ж усе інакше: ковролін і ламінат, паркет та паркетна дошка, керамічна плитка і керамограніт, лінолеум і пробка — від великої кількості кольорів, фактур і форм не те що очі розбігаються, починається паніка, що межує з божевіллям. Хочеться все і відразу. Зупиніться, вдихніть глибше і подумайте, а що в підсумку ви хочете отримати? Яких цілей бажаєте досягти? І якщо навіть після десяти вдихів ваше бажання мати все і відразу нікуди не зникло, то зверніть увагу на пробку. Цей матеріал ідеально підходить під ваші запити, а пробкова підлога в інтер’єрі виглядає оригінально, незвично і супер модно.

Пробкова підлога — стильне рішення для будинку і квартири

Зміст

 • Структура і склад пробки
 • Класичний дизайн завжди в моді
 • Комбінування кольорів
 • Фотодрук на пробці
 • ? Структура і склад пробки

  Пробка має пористу структуру, що нагадує за своєю будовою бджолині стільники, правда, розмір осередків у багато разів менше тих, що створюють маленькі трудівники. На один кубічний сантиметр матеріалу припадає понад 40 млн осередків, а перегородками між ними служить целюлоза. Така структура дозволяє пробці не тільки відмінно утримувати тепло і воду, але миттєво відновлювати свою форму після будь-якого тиску ззовні.

  Оскільки пробка — екологічно чистий природний матеріал, її склад повністю натуральний. Суберин, віск, лігнін, таніни, полісахариди, цероиды, гліцерин, мінерали і вода — всі ці складові утворює щільну структуру пробки, яка і дозволяє використовувати її в якості оздоблювального матеріалу для стін і підлоги.

  Суберин — основна субстанція пробки, яка являє собою суміш жирів, кислот і важких органічних спиртів. Даний компонент запобігає проникненню рідких і газоподібних речовин всередину матеріалу.

  Лігнін пов’язує між собою всі елементи, надаючи пробці міцність.

  Таніни відповідають за колір матеріалу.

  Полісахариди входять до складу стінок комірок і відповідають за текстуру і малюнок пробки.

  Інші компоненти відповідають за щільність матеріалу, його легкість і гідрофобні властивості.

  Завдяки такому складу пробкова підлога міцний, легкий, м’який, володіє високими показниками вологостійкості і теплоізоляції.

  ? Класичний дизайн завжди в моді

  Пробкові підлоги у своєму первозданному кольорі виглядають чудово. Вони підходять як для віталень і спалень, так і для кухонь і ванних кімнат. Тепле, м’яке, затишне покриття ідеально для будь-якого приміщення і буде доречно не тільки в класичних інтер’єрах, але і в модних останнім часом дизайнерських рішеннях в стилі хай-тек, модерн, мінімалізм, авангард.

  Пробкові підлоги в інтер’єрі кухні

  Пробкова підлога — фото представлено вище — виконаний у класичному стилі без застосування будь-яких декоративних елементів. Все просто, чітко, лаконічно. Покриття ідеально вписалася в інтер’єр кухні — воно, так само як і меблі, техніка, стіни і стелю, що не має нічого зайвого.

  Пробкова підлога в поєднанні з ламінатом — цікаве рішення поділу двох зон

  На цій фотографії дизайнер використав оригінальний хід: він розділив зону вітальні від коридору, застосувавши для цих цілей два різних типу підлогових покриттів. Плаваючий пробкова підлога плавною хвилею огинає арочний вхід у вітальню, а світлий ламінат, контрастуючи з пісочним відтінком пробки, підкреслює лінію зонування. Якщо придивитися, то можна помітити, що пробкова підлога укладений за принципом «лісової стежки» — він в’ється по коридору, немов тонка просіка між деревами, надаючи інтер’єру оригінальність і своєрідність.

  Пробкова підлога — унікальний матеріал, малюнок якого ніколи не повторюється

  На цьому фото ви не побачите цікавих дизайнерських рішень або незвичайних елементів оздоблення, на ньому просто показана фактура пробки, використовуваної для «прикраси» підлог в квартирах і будинках. Це не особливий сорт, не окремий вид, а унікальне природне явище, коли молода кора коркового дуба починає розшаровуватися, створюючи на своїй поверхні неповторні візерунки.

  ? Комбінування кольорів

  Комбінування квітів — це вельми небанальний підхід до оформлення інтер’єру. Багато дизайнерів використовують цей метод для створення стильних, незвичайні і запам’ятовуються варіантів обробки не тільки стін, але і підлоги.

  Пробкова підлога з елементами комбінування декількох кольорів

  Коркове покриття для підлоги фото якого ви можете бачити трохи вище, виконане в класичному стилі з елементами комбінування відтінків. У центрі кімнати дизайнер за допомогою темно-коричневою і вибіленої пробки створив ділянку «фальшивої» керамічної плитки, прикрасивши його краю тонкими смугами, що додають інтер’єру романтизм. Ідеальне рішення для просторих приміщень.

  Складне комбінування пробки

  Для великих віталень можна вибрати «сюжет» складніше. Пробкова підлога, прикрашений восьмиугольными зірками, відмінно доповнить інтер’єр у світлих тонах.

  ? Фотодрук на пробці

  Фотодрук — це нове слово у створенні стильних і оригінальних інтер’єрів. З допомогою особливої технології Ptint на пробку наноситься тонкий шар текстури практично будь-якого з існуючих на планеті Земля матеріалів. Це може бути пісок, мармур, граніт, різні породи деревини, метал і навіть солома.

  Основою для друку служить стандартна заготівля, точно така ж, яка використовується для виробництва пробкових підлог, правда, для початку її шліфують, надаючи поверхні ідеальну гладкість, і покривають шаром білої фарби.

  Макети зображень створюють у спеціальній програмі в кількості 6-10 штук. Робиться це для того, щоб покладені поруч мостини не повторювалися, а імітували суцільне покриття, максимально відповідне аналогу, взятого за основу.

  Після нанесення малюнка пробку покривають трьома шарами лаку, таким чином запобігаючи передчасне стирання зображення.

  Щоб переконатися в ідеальному якості імітації, подивіться кілька фотографій готових пробкових макетів — впевнені, ви не зможете знайти відмінностей між оригіналом і «підробкою» під нього.

  Пробкова підлога, імітує пісок

  Пробкова підлога, імітує грунт

  Пробкова підлога, імітує ламінат

  Пробкова підлога, імітує солому

  Як бачите, можливості пробки безмежні. Вона прикрасить собою будь-який інтер’єр, доповнить його легкістю і свіжістю, привнесе в нього оригінальність і неповторність. Експериментувати і креативити з нею одне задоволення, а значить, ваш будинок буде самим стильним, красивим і модним.