Пробкові підлоги як засіб оформлення інтер’єру стають все популярніше. І якщо ще зовсім недавно пробка вважалася екзотикою, то сьогодні цей матеріал впевнено зайняв позицію одного з найбільш затребуваних. Споживачам це тільки на руку, адже тепер вибір не обмежується десятком варіантів — кількість фактур і забарвлень обчислюється сотнями. Між тим, про те, що таке коркове покриття для підлоги і чим воно краще звичного лінолеуму або ламінату знає далеко не кожен. Отже, давайте знайомитися!

Пробкова підлога має масу достоїнств

Зміст

 • Як отримують пробку?
 • Переваги коркової підлоги
 • Конструкція коркової підлоги
 • Види коркового покриття для підлоги
 • Вибираємо пробкова підлога
 • ? Як отримують пробку?

  Пробка — кора коркового дуба, жителя Середземномор’я. Головні постачальники — Португалія та Італія. Дуби спеціально вирощують і по досягненні 25-річного віку в перший раз знімають пробку. Кору знімають у тому момент, коли дерево готове від неї позбутися, тобто дана процедура для рослини абсолютно безболісна і нешкідлива.

  Через 9 років дуб відновлює початкову товщину — можна знімати кору заново. Важливо відзначити, що отримання пробки — процес, здійснюваний вручну. Електродрилі та пили використовувати не можна.

  Пробку знімають з дуба вручну

  ? Переваги коркової підлоги

  Якщо говорити про достоїнства пробки, то необхідно відзначити наступні:

  • звукоізоляція. Втомилися від скарг сусідів на тупіт бігає по всій квартирі дитини? Пробкові підлоги вирішать цю проблему, бо як по здатності «глушити звуки» їм немає рівних;
  • теплоізоляція. Корковий підлогу завжди теплий, з нього можна без проблем ходити босоніж навіть взимку;
  • несприйнятливість до деформації. Якою б важкою не була ваша меблі, турбуватися про вмятинах на підлозі не варто — їх просто не буде;
  • відмінна амортизація. Бездоганні амортизаційні якості підтверджені лікарями. Доведено — ходьба по пробковому підлозі корисна для організму, оскільки навантаження на м’язи і суглоби істотно знижується.

  Також слід згадати про те, що пробка для комах-шкідників і гризунів ніякого інтересу не представляє.

  ? Конструкція коркової підлоги

  Пробкові підлоги відгуки заслужили самі позитивні завдяки унікальній конструкції. Технологія виробництва складається з декількох етапів: кору подрібнюють, потім нагрівають і кладуть під прес. В результаті гранули, склеюючись між собою, утворюють замкнену комірчасту структуру. Основа подібна стільників включає безліч бульбашок, просочених суберіном — природним корковим речовиною. Кожен компонент такої структури являє собою і амортизуючу пружину, і акустичний поглинач, і надійний теплоізолятор.

  Пробкова підлога — багатошарова конструкція. Складові компоненти:

  • корковий агломерат (подрібнена пробка);
  • плита високої міцності (деревна пил на смоляній основі);
  • знову корковий агломерат;
  • лицьовий шар.

  Конструкція коркової підлоги

  Лицьовий шар буває різним. Він може бути виготовлений з декоративного шпону, а може виконуватися з цінних порід дерева, покритих лаком або шаром вінілу.

  Це важливо!
  Вінілове покриття настільки міцне, що дозволяє використовувати пробкові підлоги в приміщеннях з великою прохідністю.

  Серединний шар з плити високої міцності застосовується тільки в плаваючих пробкових підлогах, у клейових — середина складається з агломерату.

  ? Види коркового покриття для підлоги

  Пробкові підлоги діляться на два типи: плаваючі і клейові. Перші мають вигляд панелей товщиною 9-12 мм. Стикуються вони з допомогою пазів. В середньому термін експлуатації складає близько 5 років. Даний показник залежить від якості лаку, яким покривається пробка. Якщо виробник віддає перевагу виключно високоякісні матеріали, то і термін «життя» кінцевого результату збільшується.

  Це важливо!
  Не рекомендується укладати плаваючий пол у вологих приміщеннях — від води він розбухне, виправити це вже неможливо.

  Клейові підлоги — плитки товщиною 3,2 мм, 4 мм і 6 мм, які приклеюються до основи. Найміцніша пробка — 3,5 мм, доречну в промислових приміщеннях і офісах.

  Клейовий пробкова підлога відрізняється особливою міцністю

  Клейовий підлога — більш дорогий, та й укладання простою справою не назвеш. Зате нагородою за ваші труди стане підвищена зносостійкість: в середньому клейове коркове покриття прослужить не менше 7 років, а якщо нанести додатковий шар лаку, то і того більше.

  Це важливо!
  Для квартири краще купувати 6 мм-ий клейовий пол, який збереже тепло і без праці забезпечить належний рівень комфорту.

  ? Вибираємо пробкова підлога

  Як вибрати пробкова підлога — питання далеко не пусте для тих, хто цінує по-справжньому якісну продукцію. Що необхідно врахувати насамперед?

  Вибір пробки — справа відповідальна

  Основний критерій при купівлі — виробник. Найкращі фірми Wicanders, Allied Cork, Corkstyle (Португалія). Далі — зовнішній вигляд. Пробка повинна бути акуратно упаковано, краю — без задирок і нерівностей. Не полінуйтеся перевірити, чи однакові зразки за розміром — для цього просто додайте дві плитки один до одного.

  Переверніть коркову плитку. Помітили сторонні включення? Значить, виробник, вирішивши заощадити, змішав пробку з тирсою — матеріал буде утримувати тепло і поглинати шуми набагато гірше.
  Для вітальні та спальні купуйте замкову пробку, для ванної, кухні та передпокою — клейове. Якщо монтаж плитки буде відбуватися власними силами, то зверніть увагу на екземпляри з фаскою. Фаска — шар, знятий під невеликим кутом. Така пробка віртуозно приховає нерівності укладання, які неминучі при відсутності досвіду або при наявності значних перепадів підстави по висоті.

  Замкова пробка — ідеальний варіант для спальні

  Враховуйте класову приналежність. Пробка 31 класу використовується переважно в приміщеннях з низькою прохідністю (спальня, дитяча); 32 класу — в кімнатах з середньою прохідністю (вітальня, кухня); 33 класу — там, де найбільше навантаження, наприклад, в передпокої.

  Пробкові підлоги наповнять будинок затишком і теплом

  Пробкові підлоги — сучасне підлогове покриття, яке володіє масою достоїнств. Так чому б не скористатися таким цінним обставиною і не наповнити будинок сонячним світлом і теплом?