Каркасні будинки вже давно завоювали популярність у всьому світі. На сьогоднішній день близько 80% побудованих котеджів є дерев’яними спорудами із каркасною основою. Найбільшим попитом на будинки такого типу користуються в країнах Європи, Скандинавії, США.

Фахівці, що займаються проектуванням і будівництвом в цій сфері каркасно-щитових будинків, впевнені, що будівництво будинків за канадською технологією прекрасне та збалансоване розв’язання відразу декількох питань:

 • Недороге і економічне житло;
 • Надійне і комфортне житло.

Достоїнства і недоліки мансардних будинків

Зміст статті

 • 1 Переваги і недоліки мансардних будинків
 • 2 Технічні нюанси
 • 3 Типові проекти
 • 4 Індивідуальні проекти
 • 5 Вартість будинку
 • 6 Що вигідніше будувати каркасний будинок з мансардою або повноцінним другим поверхом з горищем?

Достоїнства і недоліки мансардних каркасних будинків

Останнім часом все більшу популярність набуває будівництво мансардного поверху. Проектуючи будинок із таким поверхом, замовник свідомо може заощадити чималу суму, але при цьому втратити трохи вільної площі житлового простору. Ще один мінус — це вікна. Як правило, вартість склопакетів для мансарди перевищує вартість звичайних вікон рази в два. Але ці витрати окупляться сповна. До речі, переваги і недоліки каркасних будинків важливий аспект перед вибором технології будівництва.

Вартість спорудження такого поверху обійдеться набагато дешевше. Адже немає необхідності використовувати будматеріали для стін та оздоблення фасадів. Єдине, що знадобиться — це конструкція з крокв і матеріали для покрівлі.

Можливість реалізувати свої дизайнерські ідеї на мансардному поверсі також її незаперечна перевага. Завдяки оригінальному проекту, скоси стін легко можуть перетворитися в нехитрі об’єкти декору.

А ще є можливість створити ілюзію величезного приміщення, якщо зробити кут нахилу покрівлі побільше.

Функціональність цього приміщення досить різноманітний. Як правило, проекти створюються з урахуванням побажань замовника. Хтось перетворює мансарду в кабінет, студію або спальню. А у кого-то там просто горище. Але незалежно від моменту використання, це затишне приміщення чудово підходить як для повноцінного житла, так і для роботи в будь-який час року.

Технічні нюанси

Конструкція мансардного поверху будинку

При постійному проживанні рано чи пізно господарі каркасного будинку стикаються з проблемою недостатньої тепловіддачі будинку. Щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, фахівці рекомендують подбати про якісне утеплювачі ще на початку будівництва. Кращим вибором будуть, звичайно ж, екологічні утеплювачі: еко вата, скловата, пінополіуретан, пінополістирол, мати на основі лляного волокна, утеплювач з бавовни.

Для установки ізоляції і утеплювача обов’язкові не тільки знання про послідовність і техніку роботи, але і певні навички. Адже якщо хоч трохи порушити технічний процес, в майбутньому, можливо, поява і скупчення конденсату і пошкодження стін.

Для підвищення порога теплостійкості споруди можна використовувати зовнішню декоративну обробку.

При якісному виконанні робіт, будинок зможе швидше нагрітися і буде остигати значно довше. Використовувати при виконанні таких робіт краще екологічно чисті матеріали: цегла, камінь, вагонка.

Типові проекти

Візуалізація будинку з мансардним дахом

Маючи на руках грамотно сконструйований типовий проект з фото, будь підрядник скаже, що половина будівництва вже завершена. Тому що фахівці, при розробці роблять не тільки поверховий план приміщень майбутньої будови.

Враховуються всі затверджені норми, плани по армуванню, схеми розташування фундаменту і несучих перекриттів. Адже саме від архітекторів залежить наскільки теплим і затишним стане будинок. Саме на них покладено завдання, створити комфортний і затишний будинок, як цей.

Зазвичай типові проекти таких будинків діляться на групи по площі. Подивіться всі проекти будинків з мансардами на нашій сторінці.

 • До 80 м2 (кв.м);
 • До 100 м2;
 • До 150 м2;
 • До 200 м2;
 • До 300 м2;
 • Більше 300 м2.

Крім цього, можна шукати проекти по метрам в периметрі, є такий поширений метраж будинків.

 • 6 х 5;
 • 6 х 6;
 • 6 х 7;
 • 6 х 8;
 • 6 х 9;
 • 7 х 7;
 • 7 х 8;
 • 7 х 9;
 • 8 х 8;
 • 8 х 10;
 • 9 х 9;
 • 10 х 10.

Індивідуальні проекти

Незважаючи на достаток, на ринку нерухомості типових проектів, багато замовників все ж воліють мати унікальні будинки за індивідуальними проектами. При такому підході до планування будівництво, завдання помітно ускладнюється.

Проектувальники роблять глобальну опрацювання всіх нюансів. Враховується кожна дрібниця починаючи від побажань в дизайні і закінчуючи метражем окремих приміщень. Іноді до таких проектів, на початкових етапах будівництва, підключають декораторів і дизайнерів. Адже майбутній будинок повинен уособлювати не тільки розкіш і красу, але і своїх власників.

При порівнянні типового та індивідуального проектування висновки очевидні. На першому варіанті краще зупинитися, якщо є потреба в економії. А проектування «з нуля» краще замовити бажаючим мати унікальний і розкішний будинок.

Візуалізація проекту будинку
Головний фасад будинку з гаражем
План підвального поверху
План 1-го поверху
План 2-го поверху
Поперечний розріз будинку

Вартість будинку

Візуалізований розріз будинку

Що стосується загальної вартості будівництва каркасного будинку з мансардою, то однозначної відповіді тут немає і бути не може. Ціна загальною споруди визначається вартістю одного квадратно метра виходячи із загальної площі та поверховості. У свою чергу, ця сума складається з вартості витратного і будівельного матеріалу і плати за роботи по їх монтажу і обробці.

Наприклад, готові одноповерхові будинки будуть найбільш економним варіантом. Вони підійдуть не тільки як дачні будинки, але і для постійного комфортного проживання. Тут можна заощадити на покрівлі, т. к. висота коника буде нижче. А, значить, і витратного матеріалу буде витрачено менше. Також в такому будинку не буде сходи і внутрішньої обробки другого поверху.

Для будинку з мансардою все трохи інакше. Конструкція з крокв стає вище. Робиться це для комфортного використання корисної площі. І призводить до додаткових витрат на матеріали, роботи з утеплення та оздоблення. Але незважаючи на витрати, за підсумком, замовник отримує повноцінне житлове і тепле приміщення. У такій конструкції можна легко зробити мансардні вікна в покрівлі або вікна-балкони.

Що вигідніше будувати каркасний будинок з мансардою або повноцінним другим поверхом з горищем?

Будинок з експлуатованим підпокрівельних простором. Вигідно його будувати?

Вдавшись до підрахунками, неважко визначити витратну частину на будівництво та на горища та мансарди, таким же чином можна порахувати і вигідність будівництва будинку з гаражем та без.

При повноцінному використанні приміщень другого поверху, його висота має бути не нижче 2,5 м. А це означає, що на цю висоту доведеться піднімати всі стіни несучі балки і перегородки. А також доведеться утеплювати і зовнішню сторону. Для зведення горища теж буде потрібно деяку кількість матеріалів, але воно буде в кілька разів менше. Крім того, горище буде холодним приміщенням, а ,значить, не буде витрат на його утеплення, оздоблення та опалення. Але якщо вибрати польський проект будівництва житлового будинку з мансардою, то є можливість добре заощадити на скороченні площі заливки фундаменту і покриття для даху.

За підрахунками вартість такого проекту буде набагато перевищувати суму спорудження будинку з холодним горищем.

Дорожнеча двоповерхових будинків в порівнянні з одноповерховими будинками з технічних міркувань — це ще один міф. Дуже багато залежить від типу даху та освітлення в приміщеннях другого поверху. Наприклад, поставити чотирьохскатний дах з «зозулями» обійдеться набагато дорожче, ніж звести повноцінний другий поверх. Вся справа в складній конструкції покрівлі і горищного приміщення.

А витрати на будівництво наступної мансарди (якщо відмовитися від мансардних склопакетів на користь фронтальних вікон) будуть набагато нижче, ніж на другий поверх з холодним горищем. Перевагою такого проекту стане і можливість використання додаткової корисної площі.

Оплата за проект горищного приміщення розраховується, незважаючи на простоту конструкції виходячи з вартості за один квадратний метр.

При розробці проекту мансарди багато уваги приділяється вибору оптимальної висоти для стін і стелі. В основному береться висота від 1,5 м. Якщо опустити стелю нижче, то комфортне пересування та інтер’єрне розташування стане просто неможливим.

Архітектори не упускають з виду і правильність розташування опор. Цей фактор дуже важливий для збільшення корисної площі. А ось стовпи в мансардах зі скатними покрівлями є не тільки основним центром навантаження, а ще й елементом декору, як тераса.

Виходячи з вище написаного, можна сміливо зробити висновок, що роблячи інвестиції в каркасний будинок з мансардою, майбутні власники вирішують відразу масу завдань. По-перше, економія коштів при будівництві та подальшому утриманні будинку. По-друге, йде проблема теплопостачання. По-третє, такий будинок ніколи не перестане бути затишним.