Кожен об’єкт унікальний по своєму — його конструкція несе в собі масу нюансів, які можуть впливати не тільки на особливості пристрою підлоги, але і на характер будівельних робіт в цілому. Стосується це будь-яких будівель і споруд, починаючи від рядового дачного будиночка, і, закінчуючи великими виробничими цехами або торговими комплексами. Але якщо в приватному будинку або квартирі стяжку або наливну підлогу можна зробити самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів, то промислові підлоги вимагають присутності фахівців, які знають про їх пристрої все.

Зовнішній вид бетонної підлоги

Зміст

 • Вимоги, що пред’являються до промислових підлог
 • Види промислових підлог і їх пристрій
  • Промислові бетонні підлоги
  • Промислові наливні підлоги
 • Висновок
 • ? Вимоги, що пред’являються до промислових підлог

  Для того, щоб правильно влаштувати промисловий підлогу необхідно врахувати такі нюанси:

  • функціональні особливості будівлі
  • інфраструктура
  • навантаження на підлогу і їх розподіл
  • використовуване обладнання
  • температурно-вологісні параметри експлуатації
  • режим прибирання приміщень
  • ймовірність масляних і інших типів забруднень і т. д.

  Насправді цих нюансів може бути і сто і двісті, адже кожна будівля індивідуально і кожен господар висуває свої вимоги. Хоча частина цих вимог можна об’єднати та виділити основні, який найчастіше бажають враховувати власники майбутніх торгових центрів, складських приміщень, гаражних комплексів і т. д.:

  • стійкість до абразивного зносу і термічних впливів
  • хімічна стійкість
  • стійкість до ударних навантажень
  • протиковзкі властивості
  • легкість прибирання і обслуговування
  • рівність
  • довговічність
  • привабливий зовнішній вигляд.

  Крім перерахованих вище вимог, існує ще цілий ряд критеріїв, які можуть пред’явити господарі будинків. Але це вже нюанси, які, до речі, коштують додаткових вкладень, в принципі, так само як ті, що є основними елементами промислових підлог.

  ? Види промислових підлог і їх пристрій

  Умовно промислові підлоги можна розділити на дві групи:

 • промислові бетонні підлоги
 • наливні підлоги
 • ? Промислові бетонні підлоги

  Основа будь-якого промислового підлоги — високоякісна силова плита, яка виготовляється з застосуванням різних варіантів армування. Роботи з влаштування бетонної підлоги починаються з нівелювання, тобто визначення самої високої точки підлоги і розмітки підстави. Далі необхідно всю площу приміщення розбити на так звані «карти» або «соти», за якими надалі буде вестися заливка бетону, правда здеь є один нюанс — потрібно стежити, щоб в місцях з’єднання «карт» бетон лягав рівно, без швів, інакше в процесі експлуатації можуть виникнути проблеми, пов’язані з перекосом підлоги.

  Наступний етап — установка напрямних маяків, в якості яких можуть виступати спеціальні металеві форми, бетонні вироби, порожнистий металевий профіль, куточок або швелер. Від якості цих елементів буде прямо залежати рівність статі, тому в разі, якщо власник будівлі вибрав «сверхплоский» підлогу, то напрямні повинні мати низьку деформативність і ідеально рівну верхню крайку, а для їх установки необхідно використовувати лазерні або оптичні нівеліри.

  Для армування бетонних промислових підлог застосовують сталеву фібру або арматурну сітку в поєднанні з фіброю, так зване комплексне армування. Закінчивши роботи по установці арматурної сітки, майстри переходять до наступного етапу — влаштування осадочних швів. Простіше кажучи, вони наклеюють спеціальну пенополиэтиленовую стрічку по периметру приміщення. Це необхідно для запобігання утворення тріщин з-за різниці осад конструкції будівлі та підлоги.

  Закінчивши підготовчі роботи майстри приступають до найскладнішого етапу — етапу заливки бетонної суміші. Основна складність цього процесу полягає в тому, що неоднорідний склад бетону, перевищення часу його доставки хоча б на 10-20% понад запланованого, різна пластичність порцій суміші можуть призвести до незворотних наслідків, а саме до погіршення якості бетонної підлоги.

  Для додання додаткової міцності бетонні підлоги утрамбовують за допомогою спеціальних віброреек і глибинних вібраторів.

  Укладання бетонної підлоги за допомогою віброрейки

  Портативний глибинний вібратор в дії

  Подальша схема робіт залежить від того, який тип фінішного покриття був обраний власником будівлі.

  ? Промислові наливні підлоги

  Промислові наливні підлоги — це жорсткі монолітні покриття, які виготовляються на основі епоксидних і поліуретанових складів з додаванням різних наповнювачів.

  Промисловий наливну підлогу. Його бездоганний зовнішній вигляд

  Поліуретанові покриття можуть мати різний рівень твердості і еластичності, за рахунок чого їх можна використовувати в приміщеннях з постійною рухливість або вібрацією підлоги, а також при жорстких абразивних навантаженнях. Крім цього вони здатні витримати великі перепади температур і серйозні ударні навантаження, але дуже чутливі до різного роду колючою і ріжучим впливів, так як відрізняються високою еластичністю.

  Епоксидні наливні підлоги характеризуються підвищеною твердістю і міцністю на стирання, чудовою хімічної стійкістю і різноманіттям колірних рішень. Однак вони мають низьку ударну стійкість і менш еластичні, ніж поліуретанові покриття. Хоча епоксидна наливна підлога з кварцовим наповнювачем цілком може скласти конкуренцію поліуретану — він володіє високою зносостійкістю і міцністю, несприйнятливий до води і стійкий до миття під великим тиском.

  Акрилові підлоги витримують різні напруги, що розтягують, стійкі до коливань температур, відмінно протистоять механічних і хімічних впливів, а також можуть застосовуватися і на відкритих майданчиках, адже ультрафіолет їм не перешкода.

  За своїм складом наливні підлоги можуть бути тонкошаровими (ненаполненными) і высоконаполненными, тобто з додаванням будь-яких додаткових елементів, що підсилюють їх конструкцію.

  Пристрій промислових підлог наливного типу починається з якісної підготовки основи, яке має бути витримана до необхідного набору міцності. Крім цього поверхня повинна бути сухою, чистою, відшліфованої і обеспыленной. Тільки так наливна підлога ляже ідеально рівно.

  Наносити наливну підлогу потрібно при дотриманні температурно-вологісного режиму, параметри якого повинні бути не нижче тих, що вказані в інструкції. Якщо ж температура в приміщенні буде нижче нормативної, то погіршиться розтікання матеріалу і, відповідно, збільшиться його витрата. В протилежному випадку процес висихання прискориться, що може позначитися на якості покриття. При високій вологості на підлозі може виступити конденсат, який також небажаний, а при низькій — покриття може роздутися або відшаруватися.

  Процес заливки наливної промислового підлоги

  ? Висновок

  Таким чином всі роботи, пов’язані з влаштуванням промислових підлог повинні виконуватися строго з дотриманням всіх норм і правил. Бажано, щоб і бетонну основу і фінішного покриття виконувалося одним підрядником, адже в такому разі власник може бути гарантовано застрахований від можливих проблем, що виникли через не відповідності першого другому. До того ж тільки так можна створити надійні умови виконання гарантійних робіт точно в строк.