Пропав червоний колір на моніторі – що робити?

Пропав червоний колір на моніторі  що робити?З проблемою зникнення червоного кольору з екрану монітора може зіткнутися будь-який користувач, незалежно від його рівня технічної обізнаності. Цього існують різні причини, що впливають на кінцевий результат, а отже, і способи усунення дефекту можуть бути найрізноманітнішими. Буває так, що немає певного кольору на моніторі. Наприклад, цієї червоний.

Несправності монітора

Зміст статті

 • Несправності монітора
 • Які бувають причини
 • Що робити?

Яким чином виражається дана проблема?

 • червоний колір просто перестає відображатися, вся картинка набуває синьо-зелені відтінки, чорні та білі кольори стають темно- (світло-) зеленими або темно- (світло-) синіми;
 • весь червоний колір в зображенні замінюється на чорний, відповідно, всі кольори, які були з домішкою червоного, стають темнішими і синьо-зеленими.

Пропав червоний колір на моніторі  що робити?У першому випадку причини можуть бути тими самими, які призводять до зникнення будь-яких інших кольорів (синього або зеленого), колірного инвертированию або монохрому (чорно-білій картинці), а також кольори можуть «перепутаться» між собою (замість одного відображається інший). Крім того, перераховані «симптоми» можуть комбінуватися в різних варіантах. У другому випадку монітор, крім перерахованого, стає більш тьмяним, всі кольори втрачають свою яскравість.

ДОВІДКА. Також має значення періодичність дефекту: постійний він чи залежить від будь-яких умов? Це може бути зміна частоти оновлення або тривалість роботи монітора. Наприклад, червоний колір може з’явитися при певних параметрах частоти оновлення або після довгої роботи, приблизно п’яти-шести годин.

Які бувають причини

Найпоширенішою з них є поганий контакт з шлейфом передачі відеосигналу. Це може бути деформація в гнізді або роз’ємі, а також внутрішні пошкодження проводу, пов’язані з його перегином або механічними впливами (наприклад, його можуть погризти з тваринами). Спробуйте підключити до монітора інший шлейф, якщо дефект зник, значить ремонту або заміни вимагає саме провід. Також має сенс по можливості спробувати підключитися до іншого монітора, це може виявити проблеми з гніздом або інші причини, перераховані далі.

Пропав червоний колір на моніторі  що робити?Деякі віруси можуть впливати на налаштування кольору, збивати їх і перенастроювати параметри таким чином, щоб кольори відтворювалися некоректно.

Причина може бути в відеокарті, в роботі її драйвера. Іноді дефект може з’явитися з-за того, що відеокарта недостатньо точно вставлена в слот.

Рідше це може бути несправність керуючої плати екрану, в такому випадку до всіх інших проблем може додатися періодично повністю втрата картинка.

Найсерйозніша проблема — це вихід з ладу електродів для живлення пікселів матриці монітора. На жаль, в більшості випадків це призводить до необхідності купувати новий монітор.

Що робити?

Пропав червоний колір на моніторі  що робити?В залежності від причин, існують такі шляхи вирішення:

 • як вже було сказано, проблема з шлейфом вирішується простою його заміною, стоїть він, як правило, зовсім небагато;
 • якщо проблема в налаштуваннях, пройдіть по шляху «Властивості робочого столу» — «Додатково» — «Керування кольором», а також перевірте налаштування драйверів відеокарти і самостійно відрегулюйте повзунки таким чином, щоб налагодити передачу кольору. Для економії часу ви можете пошукати в інтернеті варіанти стандартних параметрів для вашого типу комп’ютера або вибрати скидання до заводських значень;
 • якщо причина в перекосі відеокарти, вийміть її з слоти, потім вставити назад.

УВАГА! При будь-яких маніпуляціях з шлейфом і внутрішнім пристроєм комп’ютера, не забудьте відключити його від мережі живлення!

Якщо жодна з цих дій не привело до бажаного результату, залишається лише звернутися до фахівців із ремонту, в іншому випадку замінювати пристрій.