Можна зробити стяжку всього за кілька годин? Можна, якщо це суха стяжка підлоги. Саме такий спосіб вирівнювання в останні роки вважається самим економним в плані витрат часу і фінансових коштів. Давайте в найдрібніших деталях розглянемо цей процес.

Суха стяжка — швидко та не дорого

Зміст

 • Що таке суха стяжка підлоги і в чому її переваги?
 • Технологія укладання сухої стяжки
  • Як підготувати основу підлоги під стяжку?
  • Як правильно укласти шар пароізоляції?
  • Як приклеїти кромочную стрічку і навіщо взагалі вона потрібна?
  • Як засипати керамзит?
  • Як вирівняти шар керамзиту?
  • Як укласти листовий матеріал на керамзит?
 • Резюме
 • ? Що таке суха стяжка підлоги і в чому її переваги?

  Принцип сухих насипних підлог досить простий — на підставу підлоги насипається керамзит або кварцовий пісок, а поверх нього укладаються листи гипсоволокна, фанери або ДСП. Конструкція скріплюється за допомогою клею і шурупів. От і все! Швидко, просто і відносно недорого.

  Переваги сухої стяжки:

 • Чистота під час проведення робіт. Якщо ви хоч раз в житті робили мокру стяжку або хоча б бачили, як це відбувається, то напевно пам’ятаєте скільки бруду було навколо: цемент, пісок, вода, і все це у величезних кількостях і у всіх кімнатах відразу. Укладання сухої стяжки проходить інакше — максимум, що ви помітите — шматочки керамзиту, випадково випали з мішка. Ніякого бруду і сміття і вже тим більше мокрого розчину ви не побачите.
 • Зручність проведення комунікацій. У сухий стяжки набагато простіше прокласти необхідні для життєзабезпечення комунікації: електрокабелі, плівкові нагрівачі та інше обладнання.
 • Максимальна теплоізоляція підлоги. За рахунок «подушки» з керамзиту ваш підлога буде теплим і надійно захищеним від морозів.
 • Короткі терміни укладання. Зробити суху стяжку можна всього за кілька годин, причому вона відразу ж буде готова до настилу фінішного покриття. Цей момент дуже важливий у випадках, коли строки проведення подібних робіт сильно стиснуті або ремонт випав на холодну пору року.
 • Легка вага конструкції. За рахунок відсутності в конструкції стяжки важких елементів вона ідеальна для старих будинків з дерев’яними перекриттями.
 • Схематичне зображення сухої стяжки

  Наскільки швидко і просто укладається суха стяжка підлоги — відео ви можете подивитися трохи нижче — і як проходить цей процес, розберемо по кісточках» в наступному розділі.

  ? Технологія укладання сухої стяжки

  Отже, після перегляду відео ролика у вас, можливо, накопичилися деякі питання, відповіді на які ви отримаєте прямо зараз.

  ? Як підготувати основу підлоги під стяжку?

  Природно, найперший питання про підготовчих роботах. Все вірно! Адже перш ніж рівняти підлогу потрібно «розквитатися» з старим підставою.

  Тут все просто: видаліть покриття (лінолеум, ламінат, паркет, загалом, все те, що заважає повноцінно оцінити стан старої стяжки) і уважно огляньте поверхню. Якщо є тріщини, щілини, зазори між плитами і стін, то їх потрібно закрити за допомогою звичайного розчину з цементу і піску.

  Після того, як розчин підсохне, видаліть сміття і пил. Всі! Підстава готова до подальших робіт.

  ? Як правильно укласти шар пароізоляції?

  Пароізоляція — це спеціальний шар з поліетиленової плівки або пергаміну, який укладається під керамзит. Для бетонних підлог використовують поліетилен товщиною від 200 мкм, для дерев’яних краще купити папір з бітумним просоченням чи пергамін, а ще зараз на ринках і в магазинах у великій ассортменте можна придбати спеціальні паровлагоизоляционные матеріали.

  Плівку кладуть внапуск так, щоб краї сусідніх смуг знаходили один на одного на 15-20 див. щоб уникнути розбіжності полотен їх склеюють скотчем. Слідкуйте ще й за тим, щоб плівка заходила на стіни на висоту приблизно 6-7 см (до речі, це висота вашої майбутньої стяжки).

  Навіщо взагалі потрібна пароізоляція? — запитаєте ви. Якщо пропустити цей етап, то будь-яка протікання, пар з підвалу або квартири, розташованої під вашою, конденсат з бетонного перекриття може призвести до збільшення шару піску або керамзиту, що неодмінно позначиться на рівності вашої стяжки.

  Укладання поліетиленової плівки під суху стяжку

  ? Як приклеїти кромочную стрічку і навіщо взагалі вона потрібна?

  Кромочная (заглушення) стрічка — це своєрідна «заглушка», яка поглинає звуки, що виникають від зіткнення листів фанери або ДСП зі стінами. Якщо її не приклеїти, то вже через кілька днів пошкодуєте про свою дурість, адже постійний скрип і стук сухої стяжки про стіни кімнати будуть вас дратувати.

  Наклеюється демпферна стрічка за допомогою двостороннього скотча, клею ПВА або будівельного степлера прямо на поліетиленову плівку.

  Приклеювання кромочной стрічки

  ? Як засипати керамзит?

  Хоча чому тільки керамзит? Для засипки підійде будь-неорганічний сипкий матеріал — це може бути дрібнозернистий шлак, перлітовий, кварцовий або кремнеземні пісок, відходи виробництва керамзитового. Ці матеріали дозволяють створювати рівну поверхню, яка буде ідеальна для укладання листів покриття. Крім цього вони відмінно тримають тепло, не горючі, легкі, дають малу усадку і дуже погано проводять звук, що важливо в багатоповерхівках.

  Врахуйте, що чим більше в основі старої підлоги нерівностей, тим товщі повинен бути шар засипки. Не забудьте і про комунікації, адже для них теж повинно бути місце. А взагалі, товщина керамзитного шару при спорудженні сухої стяжки повинна бути близько 3-4 см, хоча допускається і більше — в деяких особливо важких випадках до 6 див.

  Важливо: шар засипки не повинен бути менше 3 см, інакше листи фанери або ГВЛ будуть «гуляти» під ногами.

  Якщо ж основа підлоги у вашій квартирі ідеально рівне (до речі, буває і таке, особливо в будинках нової споруди), то можна обійтися і без засипання, використовуючи замість цього шару екструзійний пінополістирол у вигляді плит.

  А тепер ближче до справи. Засипати керамзит потрібно порційно — так буде зручніше працювати. Хоча деякі вважають за краще відразу ж засипати весь наявний матеріал і вже після цього приступати до її розрівнювання.

  ? Як вирівняти шар керамзиту?

  Розрівнювати керамзит або пісок нескладно, головне тут — виставити орієнтири у вигляді металевих профілів, які допоможуть створити рівний шар. Правда, можна обійтися і без маяків, але тільки в тому випадку. якщо ви впевнені в своїх силах, можливостях і в своєму «окомірі».

  Отже, про маяках. Встановлювати їх потрібно на чисту і суху основу. Для цих цілей вам знадобиться наступний інвентар:

  • самонарізи
  • викрутка або шуруповерт
  • лазерний рівень
  • правило або довга рейка

  В одному з кутів приміщення вкрутіть в підлогу саморіз на товщину майбутньої стяжки. Потім поставте на середину кімнати лазерний рівень і увімкніть його. На саморіз вертикально поставте правило і в тому місці, де лазерний промінь перетне його зробіть позначку.

  Наступний крок — точно така ж операція, але в іншому кутку кімнати. Так само вкрутіть гвинт і встановіть на нього правило. Якщо раптом лінія позначки і лінія променя не співпадуть, то вам потрібно буде просто трохи підкрутити гвинт.

  Таким чином, розмітьте всю площу приміщення, а коли закінчите, то можете приступати до установки маяків.

  Маяки найкраще виставляти на цементний розчин так ви можете бути впевнені в тому, що під час засипки керамзиту вони не зрушать з місця. На кожен саморіз насипте невелику купку розчину і встановіть на них профіль. Потім щільно притисніть його до тих пір, поки не відчуєте опір — все, маяк готовий, тільки не поспішайте, адже потрібно почекати кілька годин, перш ніж розчин схопиться і можна буде продовжувати подальші роботи з укладання сухої стяжки.

  Минув час і маяки підсохли, а значить, можна засипати керамзит і вирівнювати його. Швидше за все, ніяких проблем з розрівнюванням шару засипки у вас не виникне, а якщо з’являться питання, то можете ще раз подивитися відео ролик, де детально показаний процес укладання сухої стяжки.

  Вирівнювання керамзиту правилом

  ? Як укласти листовий матеріал на керамзит?

  Якщо ви відразу ж засипали всю площу приміщення керамзитом, то роботи по укладанню аркушів ГВЛ можна починати прямо від дверей, поступово просуваючись до протилежної стіни. Як варіант, можна спорудити «місток» з тих самих листів фанери або ДСП, але тільки робити його потрібно ще під час засипання, інакше потім ви зіпсуєте поверхню керамзиту.

  Доріжка з ГВЛ

  Уклавши перший лист, ви, можливо, відчуєте невелике розчарування, адже ваша стяжка буде «гуляти» під ногами. Не турбуйтеся — другий і наступний аркуші виправлять ситуацію докорінно. Підлога буде міцним і надійним.

  Між собою листи покриття скріплюються за допомогою клею і шурупів, а щоб шви були менш помітні, їх можна після укладання зашпаклювати та відшліфувати.

  По закінченні всіх робіт не забудьте зрізати ножем кромочную стрічку — вона більше не потрібна.

  ? Резюме

  Як ви змогли переконатися, суха стяжка підлоги своїми руками — справа не складне і зовсім не дороге. Найцінніше тут — листи ГВЛ, керамзит ж коштує копійки. Отриманий таким методом підлога виходить міцним, надійним, теплим і повністю готовим до чистової обробки.