Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціПередбачувана складність радіусних перегородок полягає в тому, що в їх конструкції необхідно використовувати відразу кілька процесів. Насправді, зробити це нескладно, а тому, сьогодні ми спробуємо зробити радиусную перегородку з гіпсокартону своїми руками.

 

Алгоритм установки

  • Заміри і розмітка, перенесення радіусу на протилежну площину;
  • Монтаж каркасу під радиусную перегородку;
  • Утеплення перегородки, звукоізоляція, закладання комунікацій;
  • Обшивка перегородки гіпсокартоном і декоративна обробка.

Для даного проекту вам знадобиться згадати не лише встановлення перегородки з гіпсокартону своїми руками, але і те, як зігнути гіпсокартон.

Сьогодні ми вирішили почати з найпростіших конструкцій, як робимо і завжди, але в наступних матеріалах ми обов’язково ускладнимо завдання. А тому зараз не будемо торкатися скляні радісно перегородки, розсувні і ще більш складні конструкції, а просто розглянемо проект, в якому нам необхідно звести найпростішу радиусную гіпсокартонну перегородку.

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Монтаж

Міжкімнатні радісно перегородки користуються серйозним попитом, а значить, кожен майстер, навіть новачок, який тільки нещодавно взявся за роботу з гіпсокартоном, повинен вміти зводити подібні конструкції. Отже, давайте приступимо і розглянемо докладну інструкцію, складену за порадами фахівців.

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Підготовка до зведення

Процес підготовки знайомий кожному з нас, а тому, не будемо сильно розтягувати опис а просто скажемо, що поверхні для кріплення каркаса повинні бути якісно очищені від усього, що може заважати встановленню. Також, постарайтеся відразу підготувати все необхідне, що стане вам у пригоді в процесі.

Також рекомендуємо прочитати:Міжкімнатні перегородки з гіпсокартону
Монтаж перегородок з гіпсокартону
Виробництво гіпсокартону
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Розмітка

Розмітка радіусної перегородки лякає багатьох, так як це не стандартна прямокутна конструкція, а справжня архітектура, правда, на думку профі, тут також немає нічого особливого. Єдине, що вам необхідно, так це створити однакові лінії на підлозі і стелі, щоб перегородка не стояла криво.

  • Розмітити радіус можна за допомогою готової фігури, навіть з гіпсокартону, яка буде додана до однакових точок стелі і підлоги і послужить, як лекало.
  • Можна створити і подобу циркуля, наприклад, з шурупа, ввинченого в одну і ту ж точку стелі і підлоги, шнурки і олівця.
  • Шнур може замінити і шматок профілю, тобто, у вас вийде більш чіткий вимірювач радіусу.
  • Можна скористатися і професійним інструментом для відбиття розмітки, але якщо такого у вас немає, не турбуйтеся, а просто використовуйте попередні методи.

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Установка напрямних каркаса

По готової лінії, яка намічена на підлозі і перенесена на стелю тим же інструментом або за допомогою схилу, вам необхідно буде встановити направляючий профіль. Як ви вже розумієте, з одної сторони він буде надрізаний, щоб мати можливість прийняти необхідну форму по колу.

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Нарізати профіль можна за допомогою болгарки або ножиць по металу, але пам’ятайте, чим менший радіус, тим частіше будуть йти надрізи, і навпаки.

Профіль встановлюється по лінії розмітки і закріплюється досить часто, приблизно через кожні 10-15 см Використовуються для цього стандартні кріпильні елементи – дюбелі і шурупи.

Наступним етапом збору каркаса під радиусную перегородку з ГКЛ, ми встановлюємо точно такий же профіль на стелю, далі, закріплюємо стійки між напрямними стелі і підлоги.

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Встановити стієчний профіль необхідно дуже рівно, використовуючи рівень або висок. Крок установки по горизонталі – 30-40 см, кріплення за допомогою саморізів або просекателя.

Для посилення перегородки рекомендується установка дерев’яного бруса в крайні вертикальні стійки.

Обшивка

Коли каркас за перегородку правильно і надійно встановлений, нам залишається лише кілька кроків, щоб завершити процес, обшити одну сторону перегородки, закласти всередину конструкції матеріали утеплення і звукоізоляції, якщо необхідно, кабелі або труби, зашити зворотний бік перегородки, завершити процес декоративними роботами. Отже, в першу чергу зашиваємо фасадну частину.

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Для цього нам необхідно зігнути гіпсокартон. Робити ви це можете будь-яким, раніше зазначеним способом, але пам’ятайте, що який би метод ви не вибрали, вам необхідно працювати з ГКЛ дуже акуратно, щоб не зіпсувати матеріал. Установка гіпсу на каркас починається по нижньому краю, з будь-якої сторони, але дуже повільно. Лист прикручується саморізами до нижнього зовнішньому радіусу через кожні 10-12 см, з вертикальних стійок – через 20 див.

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Монтаж відбувається послідовно, але з обов’язковим виключенням хрестоподібних стиків. Якщо ж край листа не потрапляє на середню лінію профілю для закріплення, його можна акуратно підрізати на місці, так як з іншим способом точного розміру гіпсу можна дуже довго мучитися.

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Тепер ми закладаємо все нам необхідне в перегородку, і приступаємо до обшивки перегородки по внутрішньому радіусу. Тут вам буде потрібно ще більше терпіння, адже внутрішній згин ще більш складний. За великим рахунком, процес практично нічим не відрізняється, крім того що вам необхідно буде зробити серйозну розбіг в укладанні гіпсокартону, близько 60 см. Це необхідно для підвищення якості та стійкості радіусної перегородки з ГКЛ.

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці

Оздоблювальні роботи

Мабуть, тут ми і зупинимося, тому що ви вже знаєте, як вибрати шпаклівку для гіпсокартону, як закласти шви і як шпаклювати гіпсокартон загалом. Постарайтеся тільки все зробити якісно, щоб останні штрихи не зіпсували настільки серйозну кропітку роботу

Поетапне встановлення гіпсокартонної перегородки (відео)

Галерея: радіусні перегородки з гіпсокартону (20 фото)

Радіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установціРадіусні перегородки з гіпсокартону: інструкція по установці