Зміст

 • Види автоматизованих механізмів
 • Настройка апаратної частини

Більшість автолюбителів постійно намагаються створити найбільш комфортні умови для себе і свого «залізного коня». Облаштування гаража або домашнього подвір’я, де стоїть машина, є важливою складовою уважного догляду. Одну з головних ролей в цьому питанні відіграють гаражні або дворові ворота.

Автоматика на ворота

Коли мова заходить про їх виборі слід звернути увагу на моделі з автоматичним механізмом. Незважаючи на цінову категорію, це найзручніші типи воріт, які доставлять вам задоволення у використанні і не змусять витрачати зайвий час на відкривання замків і засувів.

Але для того щоб вони бездоганно працювали, їх слід правильно встановити. Визначальним фактором у цій справі є регулювання автоматичних воріт.

Купивши вподобане виріб, багато чоловіків стикаються з проблемами в процесі його експлуатації, можуть виникати деякі збої в роботі автоматики. Для того щоб цього не сталося ретельно вивчіть інструкцію вироби. Навіть якщо ви щось неправильно зробили в процесі установки, більшість моделей облаштовано таким чином, що ви в будь-який момент зможете відрегулювати деякі параметри, які покращувати роботу.

Види автоматизованих механізмів

Автоматичні ворота – це «диво» сучасних технологій. На сьогодні існує безліч різних типів механічного пристрою, тому при виборі потрібної вам моделі, ви повинні чітко виходити з вимірів вашого гаража або вхідного отвору у двір. Специфіка автоматизованих систем полягає в дбайливої експлуатації самих воріт, тут важлива точність при установці і регулювання діючих параметрів. Найбільш поширеними на сьогодні є такі механізми:

 • Відкатний тип механізму. Такі ворота найчастіше використовуються для облаштування ділянки. Відмітна їх риса – це вимогливість до простору, оскільки ворітна стулка, що від’їжджає убік. Тому для гаража така модель, швидше за все, не підійде. При установці і регулюванні воріт слідкуйте за рівним монтажем несучої балки, цей фактор є визначальним у правильній роботі такої системи. Для цього готують рівний бетонний фундамент, оскільки ворота рухаються з допомогою зубчастої лінійки, яка приводиться в дію завдяки електронному приводу. При установці цього виробу ви можете налаштувати висоту від землі, важливо щоб вона була не менше 1 див.

Схема механізму автоматичних воріт

 • Орний механізм. Автоматичні ворота такого типу є найбільш популярними і легкими в експлуатації. Вони мають дві стулки, які кріпляться за допомогою спеціальних петель. Примітно, що це вже не власники старого типу, які через час починають видавати скрип, а регульовані петлі універсального характеру з можливістю підкоригувати зазори. Вони приводяться в дію за допомогою електроприводу і можуть встановлюватися на ворота з будь-якого матеріалу.

Автоматика для воріт

 • Рольова система. Гаражні ворота з таким механізмом найбільш практичні, оскільки займають найменше місця. Петлі тут не передбачені і для регулювання такої автоматизованої системи знадобитися більш уважний підхід. Справа в тому, що частіше всього в таких моделях використовуються ланцюгові або тросові обладнання, тому ретельно слідкуйте за тим, щоб ланцюг постійно була натягнутою.

Робочий механізм воріт

 • Підйомно-поворотний механізм. Такі гаражні ворота також компактні і зручні, оскільки конструкція представлена у вигляді суцільного полотна, яке піднімається над головою. Петлі тут виступають в ролі підйомних насосних механізмів, які регулюються по жорсткості та швидкості реакції. При регулюванні системи враховуйте, що найбільш швидкий програмний режим автомата викликає швидку зношуваність насосів.

Автоматичні ворота підйомно-поворотні

 • Секційні ворота. Така система є найбільш довговічною з усіх типів підйомних воріт. Конструкція являє собою з’єднані між собою секції, які з’єднані петлями. Ці гнучкі петлі забезпечують надійність і рухливість передвигаемого полотна. Регулюючи параметри системи, приділіть увагу фіксації роликових підшипників, на яких можна встановити обертовий запобіжник, запобігає раптову зупинку полотна у разі збою системи.

Ворота секційні

Всі ці автоматичні механізми можуть управлятися за допомогою пульта дистанційного керування або стаціонарною кнопкової панелі. Сучасні технології дійшли до такої міри, що гаражні системи вже можуть контролюватися за допомогою вбудованих панельних комп’ютерів на відстані.

Настройка апаратної частини

Практично будь-який сучасний механізм має свої параметри. Автоматичні гаражні ворота прослужать довго, якщо у вас буде оптимально запрограмований апарат управління. У різних виробників воріт існують свої параметри, але більшість з них у всіх моделей схожі. Таким чином, ви можете налаштувати такі показники як:

 • Струмова чутливість. Цей параметр запускає захисний механізм. Якщо перед воротами буде виявлена перешкода, вони автоматично зупиняться.
 • Зміна швидкості. Можна змінювати швидкість руху стулок, але будьте акуратні, найбільш швидкий темп може привести до поломки обладнання. У першу чергу це стосується підйомних механізмів.
 • Автоматичне закриття. Можна встановити час, через яке ворота закриються самі.
 • Параметр «присутність господаря» притаманний моделям з пультом дистанційного управління, гаражні ворота в цьому випадку реагують тільки на натискання кнопок стаціонарної панелі;

Як бачите, сьогодні існує безліч функцій, якими наділені автоматичні ворота. Вибір залишається за вами, все залежить від ваших уподобань та фінансового рівня. Головне, не приступайте до монтажу автоматики до тих пір, поки не відрегулюєте петлі та положення воріт, при якому віконниці будуть вільно пересуватися. А якщо виникнуть проблеми, зверніться до досвідченого фахівця.