Зміст

 • Види поломок та їх ознаки
 • Поломки приводу
 • Рекомендації по обслуговуванню секційних воріт

На сьогоднішній день секційні ворота є одними з найпоширеніших. Таку популярність вони здобули завдяки універсальності, надійності та відмінним експлуатаційним характеристикам.

Секційні ворота в гаражі

Якісне виготовлення і грамотна установка впливають на те, як довго вони будуть служити і наскільки швидко буде потрібно ремонт секційних воріт.

Види поломок та їх ознаки

Ворота секційного типу мають досить складну конструкцію, яка включає велику кількість механічних і електронних елементів. Деякі поломки можливо усунути своїми руками.

Незважаючи на те, що конструкція секційних гаражних воріт досить надійна, бездоганну роботу здатні забезпечити тільки профілактичний огляд і регулярна діагностика механізмів і фурнітури. Однак під час експлуатації процес зносу і поломки деталей неминучий.

Ремонт секційних воріт необхідний, коли трапляються такі проблеми:

 • Полотно заклинює або туго ходить. Такі поломки бувають, якщо деформоване саме полотно або напрямні, а також надто натягнуті торсіонні пружини, які є в механізмі секційних гаражних воріт одним з головних елементів. Для того щоб вирішити дану проблему, іноді потрібна тільки регулювання натягу пружини. Бувають випадки, коли необхідна заміна петель або роликів.
 • Шум під час руху полотна – скрип або стук. Подібні звуки найчастіше бувають, коли в механізмі забруднюються або зношуються рухливі частини – ролики або петлі. Можливі також неполадки в системі напрямних: в пази, де відбувається переміщення роликів, можуть потрапити сторонні предмети, або ж вони можуть деформуватися. Щоб вирішити дану проблему, необхідна чистка і змазка своїми руками рухомих елементів.
 • Обрив торсіонної пружини або троса. Зазвичай обриваються зношені пружини. Вони можуть також розмотуватися, що призведе до ослаблення натягу. У таких випадках потрібно замінити пружину. Обрив троса відбувається зазвичай на великих воротах з важким полотном. Також така поломка можлива при експлуатації гаражних воріт з ручним керуванням, якщо додавалися надмірні зусилля для відкриття або у разі поломки електроприводу. При несуттєвих пошкодженнях трос ремонтують своїми руками, в інших випадках – потрібна заміна.
 • Несправності редуктора, валу барабана. Ці частини секційних гаражних воріт не ремонтуються. Вихід з ладу означає обов’язкову їх заміну на нові.
 • Деформація направляючих. Напрямні теж здатні зношуватися, і це заважає полотну правильно пересуватися. До того ж, ця проблема може спричинити за собою інші – поломка роликів і деформація секцій. В основному, схильні до поломок поворотні напрямні. Якщо деформація несуттєва, їх рихтують. Серйозна поломка потребує заміни своїми руками вийшла з ладу деталі.
 • Проблеми з полотном. У полотні рухомих деталей мало – це лише з’єднання між секціями. Але і вони можуть зноситися і зламатися. В результаті цілісність полотна виявляється під загрозою. А якщо воно сильно забруднилися або деформувалося, то втрачається гнучкість. Полотно під час експлуатації витримує великі механічні навантаження, нерідко піддається ударам, і це призводить до того, що секції деформуються. Конструкція полотна, яка складається з великої кількості окремих елементів, що дозволяє змінювати своїми руками тільки ті частини, які пошкоджені, що набагато простіше і дешевше. Проблемою може стати тільки той факт, що іноді можуть виникнути складнощі з підбором відтінку покриття. Подряпини та інші дрібні пошкодження відновлюються спеціальними фарбувальними засобами.
 • Підйомний механізм для секційних воріт

  Поломки приводу

  Також як і головні елементи конструкції, автоматика теж може вийти з ладу. Найбільш частими з них є:

  • Пересування приводу нерівномірно, ривками. Такий вид поломки трапляється, якщо плата керуючого блоку приводу настроєно неправильно. Бувають випадки, коли механічні елементи потребують змащення.
  • Неповне відкривання/закривання гаражних воріт. У таких випадках кінцеві вимикачі приводів потребують регулювання або заміну.
  • Ворота не зачиняються. Швидше за все, несправні фотоелементи, функція яких полягає у фіксуванні перешкоди і зупинці рух полотна. Найчастіше такі неполадки усуваються шляхом повних заміни фотоелементів.
  • Натискання кнопок пульта не дає результатів. Пульт може бути несправним. Якщо це так, його можна перепрограмувати, відремонтувати або замінити. Також може бути погана якість зв’язку між приймачем і пультом. Поліпшити зв’язок можна, встановивши своїми руками зовнішню антену.

  Рекомендації по обслуговуванню секційних воріт

  Обслуговування воріт секційного типу має відбуватися як мінімум раз на рік, а у разі їх встановлення в зоні непростих кліматичних умов, приміщеннях з підвищеним циклом експлуатації, а також в місцях з високою вологістю – два рази на рік.

  На самому початку перевіряють правильність монтажу. Ворота повинні бути розташовані симетрично вертикальній осі отвору. При установці конструкції треба виставляти за рівнем опорні стійки.

  До того ж, вони повинні добре прилягати до обрамленню отвору. Зазори можуть бути не більше 5 мм. Також потрібно провести і інші виміри, про які сказано в технічній документації.

  Обслуговування також включає такі основні види робіт:

  • Змазування машинним маслом осі петель.
  • Перевірка на наявність пошкоджень тросів воріт.
  • Торсіонний вал перевіряється на наявність пошкоджень.
  • Проводиться перевірка ходових роликів і направляючих.
  • Перевіряється робота замикаючого пристрою.

  Звичайно, щоб уникнути проблем, краще заздалегідь подбати про їх запобігання. Але якщо все ж поломка сталася, перш ніж починати своїми руками робити ремонт секційних воріт, потрібно порадитися з фахівцем.