Малогабаритні цегляні і панельні квартири, так звані «хрущовки», будувалися в середині минулого століття. Природно, що після такої кількості часу вони потребують ремонту. Адже час невблаганно до будь-яких будівель, що вже говорити про масових забудовах, якими є будинки радянської епохи. Ремонт підлоги в хрущовці – один з найважливіших етапів ремонтних робіт. Залежно від стану підлоги та покриття проблема вирішується або повною заміною підлоги, або ремонтом і частковою заміною підлоги і старого підлогового покриття.

Зміст

 • Дрібний ремонт дерев’яної підлоги з дощок
 • Перестилання підлоги заново
  • Використання фанери для покриття підлоги
  • Капітальний ремонт підлоги – виконання цементно-піщаної стяжки
 • Наливні підлоги – альтернатива дерев’яним підлогам
 • Вирівнювання дерев’яних підлог в хрущовці за допомогою тирси
 • Яке підлогове покриття вибрати
 •  

  ? Дрібний ремонт дерев’яної підлоги з дощок

  Якщо підлогу добре зберігся, можна обмежитися його циклюванням, шліфуванням і тонуванням з наступним покриттям лаком. На лак скупитися не варто. Якщо мостини рівні й не мають істотних дефектів, але між ними в результаті розсихання утворилися щілини, а в самих дошках тріщини, усунути їх можна за допомогою шпаклівки. Робиться це шляхом заповнення щілин і тріщин шпатлевочной масою. Такий варіант ефективний лише у разі, коли ширина щілин не перевищує 5 мм.

  Якщо зазори перевищують цю величину, шпаклівка згодом покриється тріщинами і викришених. Тому в більш широкі щілини, заповнені шпаклівкою, забиваються підходящі по товщині шматки фанери.

  Це важливо знати!

  Замість шпаклівки для закладення щілин можна використовувати герметик. Після висихання заповнені герметиком місця шліфуються.

  Надлишки герметика на поверхні підлоги прибираються спеціальною шліфувальною машинкою

  Дошки, що видають неприємний скрип при ходінні, потребують додаткової фіксації до лагів. Якщо цей спосіб не допомагає, потрібно розтин підлоги і перевірка стану лад. В процесі перестилання усуваються і щілини між мостинами шляхом укладання їх, як можна щільніше одна до іншої.

  ? Перестилання підлоги заново

  Це досить трудомістка і витратна процедура. Спочатку демонтуються плінтуси, потім одна за одною за допомогою выдерги або сокири піднімають дошки і видаляються цвяхи. Дошки необхідно пронумерувати, щоб в тому ж порядку їх укласти. Лаги перевіряються, після усунення дефектів на них настилаються старі очищені або нові дошки, які фіксуються шурупами. Якщо старі дошки пружинятся, дефект усувається встановленням додаткових лад. Причиною гойдання підлоги можуть бути і занадто тонкі дошки, які необхідно замінити на більш товсті.

  ? Використання фанери для покриття підлоги

  Щоб не демонтувати стару підлогу, скоротивши час на ремонт та фінансові витрати, можна покрити його фанерою. Алгоритм робіт такий:

  • старі плінтуси відриваються за допомогою лапи;
  • фанерні листи товщиною не менше 6 мм укладаються на підлогу;
  • між стінами і листами фанери повинен залишатися сантиметровий зазор;
  • кріплення листів проводиться за допомогою саморезов з потайною голівкою, які вкручуються шуруповертами, забезпечуючи щільне прилягання фанери до дощок;
  • після цього фанера просочується водовідштовхувальними засобами, які наносяться в два шари за допомогою валика;
  • шви між листами зашпаровуються шпаклівкою для деревини;
  • на фанеру укладається підкладка під підлогове покриття, яке ви виберете в якості підлогового покриття (лінолеум, ламінат, ковролін).

  При використанні фанери, як основи під покриття, необхідно забезпечити її щільне прилягання до дерев’яної підлоги

  ? Капітальний ремонт підлоги – виконання цементно-піщаної стяжки

  Міжповерхові перекриття хрущовок являють собою залізобетонні плити, які є підставою для підлоги. У ході капітального ремонту після демонтажу плінтусів, дощок і лад виконується цементно-піщана стяжка. Поверхня плит зачищається від сміття. Після цього визначається найвищий ділянку, щодо якої робиться розмітка підлоги. Для цих цілей використовується водний або лазерний рівень. Якщо на плитах є глибокі виїмки, їх зашпаровують розчином цементу. Після висихання розчину поверхня покривається спеціальною грунтовкою. Загальна стяжка виконується на суху основу. Робити її зручніше вдвох. Для великих площ, щоб отримати ідеально рівну поверхню, використовують маяки з металевого профілю. Після повного застигання розчину можна приступати до подальшого облаштування підлоги.

  Цементна стяжка — найбільш традиційний спосіб вирівнювання підлоги

  Це важливо знати! Для більшої надійності стики плит рекомендується запінити, замазати гіпсом, потім насипати звичайний пісок або керамзитовий пісок, який буде грати роль вирівнюючої подушки. Зверху покласти поліетилен, пінопласт або інший теплоізоляційний матеріал, на стики між настилом і стінами приклеїти стрічку з ізолону, потім сітку і маячки, після цього можна приступати до стяжки.

  ? Наливні підлоги – альтернатива дерев’яним підлогам

  В даний час замість цементно-піщаної стяжки практикується використання самовирівнюються сумішей або, як їх ще називають, наливних підлог. Такі підлоги легко заливаються і швидко сохнуть, через два дні після заливки їх можна експлуатувати. Робота виконується у такому порядку:

  Демонтаж дерев’яного статі в хрущовці – досить трудомістке заняття, яке забирає багато часу і сил.

  • Демонтуються плінтуси підлоги, підстава очищається від пилу і сміття.
  • Закладаються тріщини і щілини.
  • Для поліпшення адгезії підлога покривається рівним і тонким шаром спеціально призначеного для цього грунту.
  • Суха суміш невеликими порціями засипається в ємність з водою і розмішується електродрилем зі спеціальною насадкою-міксером. При приготуванні розчину необхідно дотримуватися пропорції, рекомендовані виробником.
  • Приготовлена суміш виливається на підлогу невеликими порціями і вирівнюється за допомогою великого шпателя або голчастого валика.
  • Тим часом напарник готує другу порцію, яка виливається і розрівнюється слідом за першою, і т. д.
  • На висохлий підлогу наноситься закріплювач, що запобігає скупчуванню пилу.

  Це важливо знати! При роботі з наливними підлогами краще працювати удвох. Поки один розрівнює суміш на підлозі, інший готує наступну порцію. Це необхідно для скорочення інтервалу між заливками, що сприяє схоплювання суміші на кордонах заливок.

  Як показала практика, наливні підлоги можна використовувати не тільки на залізобетонній основі, але і на дерев’яному. Тобто заливка може виконуватися поверх дерев’яної підлоги, ретельно очищеного і зашпаклеванного у місцях тріщин і щілин. Такий варіант доцільний при нерівних підлогах, коли дошки викривлені, одна вище, інша нижче і т. д. Можливі й інші варіанти вирівнювання дерев’яних підлог. Наприклад, за допомогою клею і тирси.

  ? Вирівнювання дерев’яних підлог в хрущовці за допомогою тирси

  Для виконання цієї роботи знадобляться тирсу, клей, рейки, рівень, цвяхи або саморізи, тонка фанера. Рейки прибиваються до підлоги. Для їх вирівнювання використовується горизонтальний рівень. Тирсу попередньо змочується водою. Клей змішують з тирсою до густоти сметани. Сумішшю заповнюється простір між рейками до отримання ідеально рівної поверхні.

  На попередньо очищену і зашпаклеванный підлогу виливається суміш тирси і клеїв (столярного, ПВА)

  Опилочно-клейова суміш дає усадку, тому її шар не повинен перевищувати 1 див. В місцях, де може знадобитися товстий шар, що накладається два або більше шарів. Кожному шару потрібно дати час для застигання. На висохлий підлогу можна настилати вирівнюючий матеріал, наприклад, тонку фанеру.

  ? Яке підлогове покриття вибрати

  В якості підлогового покриття можна вибирати будь-які традиційні і нетрадиційні матеріали, керуючись своїми естетичними перевагами, бюджетом, дизайном і стилем вашого майбутнього інтер’єру. Слід пам’ятати, що для будь-якого підлогового покриття, щоб воно добре збереглося і мав презентабельний вигляд, необхідно ідеально рівну основу, а сам матеріал повинен бути якісним. При його виборі слід віддавати перевагу відомим виробникам. Вибирати матеріал дешевше – не саме вдале рішення. Для холодної підлоги підійде утеплений лінолеум, для кухні і ванній – плитка. При виборі ламінату, ще раз переконайтеся, що підстава для нього є ідеально рівною. Вибираючи підлогове покриття, прислухайтеся до думки фахівців, які своїми професійними порадами допоможуть підібрати підходящий для вашої квартири матеріал.

  Остаточне рішення, який ремонт робити – капітальний або косметичний, приймайте також після огляду і консультації спеціаліста. Ідеальним варіантом буде зняття підлоги і лад з очищенням плит від більш ніж півстолітнього скупчення сміття, а то й решток дрібних тварин і комах. Так ви не тільки очистіть плити, але і позбавитеся від неприємних запахів. Незважаючи на те, що процес цей трудомісткий, бригада досвідчених фахівців справляється з ним в максимально короткі терміни. Якщо для вас час, то краще, звичайно, звернутися до фахівців, які зроблять все не тільки швидко, але і якісно. Рекомендуємо переглянути відео — ремонт підлоги в хрущовці, яке допоможе вам вирішити проблему наочним прикладом. Адже Не дарма в народі кажуть, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути.