Зміст

  • Обслуговування і ремонтні роботи
  • Часті проблеми з розпашними воротами
  • Заходи профілактики

Розпашні ворота – це класичні конструкції для в’їзду в гараж або на ділянку. Вперше про них стало відомо досить давно, а на сьогоднішній день вони отримали велику популярність завдяки своїй зручній і простій конструкції. Такий варіант може бути використаний де завгодно.

Розпашні ворота з автоматикою

Приміром, розпашні ворота можуть бути встановлені на будівельних і промислових ділянках, щоб обмежити в’їзд стороннім автомобілям. Затребуваністю відрізняються і в гаражному будівництві. Тому гостро стоїть питання про те, як провести ремонт розстібних воріт правильно і своїми руками.

Відмінна риса конструкції – основа з двох дверей. При цьому кожна стулка двері або монтується на окремі петлі.

Обслуговування і ремонтні роботи

Найбільш поширена поломка розпашних воріт – необхідний ремонт петлі. Такий факт не викликає подиву, адже саме названий елемент найбільш часто виходить з ладу. Відбувається це із-за підвищеної постійного навантаження. Види поломок для петель бувають наступні:

  • Зсув петель.
  • Слабке кріплення.
  • Поломка штока.
  • Деформація петель.
  • Несправність елемент із-за корозії.

Петлі металевих воріт

Затіваючи ремонт розстібних воріт, багато власників гаражів та приватних будинків вирішують одразу ж замінити несправні петлі новими матеріалами і не обтяжувати себе додатковою роботою. Робити це не завжди коректно, тому що при правильному догляді ці елементи можуть прослужити дуже довго. Важливо розуміти, що петлі, як і інші деталі розпашних воріт, постійно потребують плановому ремонті. Не забувайте, що полагодив ці елементи, а не купивши нові, ви зможете заощадити значну суму грошей.

Ще одна поширена проблема – провисання стулок з металу. В цьому випадку ситуація не говорить про несправності самого елемента. Але якщо ви стикаєтеся з провисанням, то, найімовірніше, причина в деформуванні каркаса конструкції. Причин цьому виділяють кілька, основна з них – відсутність поперечок, які могли б зміцнити всю конструкцію. Локальний ремонт розстібних воріт не допоможе впоратися з такою проблемою. Фахівці кажуть, що в цьому випадку не обійтися без повної заміни стулок. Якщо бюджет не дозволяє зробити придбання, то можна постаратися вирівняти старі елементи, в цьому випадку не забудьте додати до них ребра жорсткості, щоб ситуація не повторилася.

Часті проблеми з розпашними воротами

Якщо ви намагаєтеся потрапити в гараж, а ворота відкрилися, стоять на одному місці, нікуди не хочуть рухатися, в конструкції присутні фотоелементи, то ремонт потрібен саме їм. Спочатку слід стати перед деталями і послухати, видадуть вони тихий клацання. Зазвичай встановлюється два приводу, тому операцію зробити потрібно буде двічі.

Привід для розпашних воріт

Якщо така реакція не спостерігається, то виникла проблема з безпекою пристрою. Іншими словами, воно отримує неправдиву інформацію про те, що щось присутній на шляху до стулок. Причиною перешкоди може стати несправність променя приводу. Щоб розібратися з цією проблемою, досить зняти кришку фотоелемента і прочистити зсередини.

Якщо стулки розпашних воріт взагалі не хочуть відкриватися, то ремонт буде проводитися з автоматикою конструкції. Використовуйте в цьому випадку ручне управління і відкрийте всі дверцята наполовину.

Якщо регульовані ворота працюють з поршневий системою безпеки, то поверніть поршні у вихідне положення. Якщо система приводу знаходиться під землею, то відкрийте ворота повністю і вручну активуйте шлях доступу. Якщо не запрацює жоден двигун в системі, то причина пов’язана з управлінням і електронікою. Така проблема є досить серйозною, тому краще довірити вирішити її професіоналу.

Механізм автоматики розпашних воріт

Заходи профілактики

Кожен власник розпашних воріт повинен розуміти, що їх бажано якомога рідше закривати і відкривати. Така рекомендація по праву вважається універсальною, адже дозволяє тривалий час не просідати стулок, а також подовжує період їх експлуатації, тому регулювання ремонт розстібних воріт довго не знадобиться. Забороняється залишати відкритими стулки на тривалий період часу.

Добре впливає на конструкцію, коли під кожною стулкою присутня спеціальна опора. В якості неї можна вибрати стандартну дерев’яну дошку або клин. Користуючись такими конструкціями, важливо розуміти, що кожна стулка має досить велику вагу.

Причин поломки існує безліч, але основна з них – петлі. Приділяйте їм найбільшу увагу, щоб не стикатися з подібними проблемами. Не забувайте, що щорічно елементи необхідно покривати засобом від корозії, яке захистить петлі від утворення нальоту та іржі.