Решетування під гіпсокартон на стіну

Решетування під гіпсокартон на стінуГіпсокартон, як правило, рідко кріплять безпосередньо до стіни. Іноді використовується клейовий спосіб, але тільки у випадку, коли поверхня дуже рівна. Зазвичай посередником між гіпсокартоном і стіновий поверхнею є обрешітка.

Як зробити

Каркас може бути металевим або дерев’яним – металевий використовується частіше. Все ж метал – більш довговічний матеріал, його поверхня гладка і, на відміну від дерева, не потрібно обробляти.

Металу «не важлива» навколишнє оточення – тепло або сиро, яка вологість в приміщенні. Обробляти антисептиками метал також не доведеться.

Так і при складанні зручніше матеріалу не знайти: сьогодні практично скрізь можна купити спеціальні профілі, розміри яких так само відмінно підходять для створення обрешітки.

Тому на питання, який зробити обрешітку, хочеться відповісти – металевою. Встановлюється вона за попередньо зробленій розмітці, а от про вибір матеріалів для обрешітки – далі.

Також рекомендуємо прочитати:Розміри профілів для гіпсокартону
Які шурупи потрібні для гіпсокартону
Якими за розміром шурупами кріпити гіпсокартон
Як позбутися від мотлоху і почати жити

Решетування під гіпсокартон на стіну

Який профіль потрібен

Профілі – це довгі металеві рейки, які зазвичай виготовляються з міцної сталевої стрічки. Профілі завжди роблять міцною і жорсткою каркас, але при цьому не збільшують саму конструкцію.

Для створення решетування будуть потрібні:

  • Направляючі профілі. Має П-подібну форму і розміри чотирьох видів. Напрямні профілі можуть позначатися латинськими літерами UW.
  • Стоякові профілі. Позначаються літерами ПС або CW, має С-образну форму і також розміри чотирьох видів. Уздовж полиці такі профілі мають три канавки: на середній стикуються ГКЛ, а крайні служать місцем центрування вкручиваемых потім саморізів.
  • Перемички. А ось їх можна зробити самостійно: надрізати краї направляючого профілю під сорокапятиградусным кутом, по надрізах зігнути краю. Така перемичка піде для будь-якої сторони профілю.

Решетування під гіпсокартон на стіну

Можна зробити перемички з шматочків направляючого і стійкового профілю.

Установка профілю

Починається процес з розмітки поверхні стін. Розмітьте стієчні профілі по осях на відстані 60 см одна від одної.

Далі дійте так:

  • Потрібно кріпити на стіну підвіси з кроком 60 см, це буде скоба для фіксування металопрофілю до поверхні;
  • За допомогою рівня вирівнюється стієчний елемент, його потрібно саморізами кріпити до підвісів;
  • Так робиться з кожним елементом по всьому периметру.

Обрешітка буде схожа на клітку з двох видів профілів. А потім слідує процес обшивки ГКП. Обрешітка робиться з урахуванням того, що розміри стін впливають на вибір профілів.

Стіновий профіль

Профілі для гіпсокартонних конструкцій можуть бути трьох видів: арочні, стінові і стельові. Стінні профілі відрізняються тим, що мають підвищену жорсткість. Вони і є несучим каркасом для, приміром, міжкімнатних перегородок. Тобто це і є металева основа для подальшої обшивки ГКП.

Стінові стієчні профілі служать для облицювання стін ГКЛ. Відбувається монтаж стоєчних профілів з направляючими профілями. Розміри профілів виділяються з висоти того місця, де буде кріплення ГКЛ.

Кріпити стієчний ГКЛ краще шурупами, які спочатку потрібно зафіксувати на поверхні стін.

Решетування під гіпсокартон на стіну