Реставрація ламінату: як прибрати подряпини, зазори, розшаровуванню

На підлогове покриття виявляється велике навантаження, і з часом воно втрачає свій первозданний вигляд – з’являються здуття, сколи, подряпини, потертості. Якщо на ламінаті з’явилися множинні дефекти, це не означає, що його потрібно терміново міняти на новий матеріал. Провівши невеликі ремонтні роботи, можна надати йому належний вигляд.

Як прибрати подряпини на матеріалі

Зміст статті

 • Як прибрати подряпини на матеріалі
 • Що робити, якщо ламінат здувся
 • Усунення зазорів між стиками ламінату
 • Усунення розшаровування матеріалу

Реставрація ламінату: як прибрати подряпини, зазори, розшаровуваннюПодряпини часто з’являються на ламелях, захисний шар дуже тонкий і неміцний. Якщо дефекти невеликі, то усунути їх можна шляхом нанесення спеціального воскового олівця, відповідного відтінку. Після цього всю поверхню добре полірують.

Якщо глибокі подряпини, наприклад, від меблевих ніжок, то доведеться застосувати спеціальні ремонтні набори, в складі яких присутні:

 • шпаклівка – реставраційний віск;
 • спеціальна ремонтна замазка для ламінату;
 • лак акриловий.

Розглянемо, як користуватися всіма цими пристосуваннями:

 • Шпаклівка – перед застосуванням її слід розтопити воскоплавителем і нанести на чисту знежирену поверхню, попередньо обклеїти простір поруч з подряпинами малярським скотчем. Надлишки воскової шпаклівки прибирають вологим дрантям не чекаючи висихання. Після повного висихання складу поверхню шліфують м’якою тканиною.
 • Ремонтна замазка – часто зустрічається в тюбиках. Наносити її на тріщини потрібно спеціальним каучуковим шпателем – прибирають надлишки відразу сухою ганчіркою.
 • Акриловий лак, бажано купувати прозорий матеріал.
 • Після нанесення ремонтних сумішей і шліфування, відремонтовані ділянки покривають лаком для кращого захисту і міцності.

  На замітку! Якщо дефект з’явився на ділянці з переходом від темного до світлого кольору, то краще придбати дві мастики різних відтінків і змішувати їх до отримання потрібного тону. Фахівці радять, якщо хочете максимально наблизити зображення до початкового, після висихання мастики і її полірування, нанесіть штриховку в продовження орнаменту на ламелі.

  Якщо тріщини великі, то краще їх заповнити розчином гіпсу в який додані дрібні тирсу.

  Що робити, якщо ламінат здувся

  Реставрація ламінату: як прибрати подряпини, зазори, розшаровуваннюЯк відремонтувати ламінат? Здуття на поверхні матеріалу можуть бути як незначними в кілька міліметрів до 2-5 див. найчастішою причиною подібного дефекту є недотримання технології укладання. А конкретно неправильне формування технологічного зазору між стіною і покриттям.

  Провести реставрацію ламінату в цьому випадку нескладно:

  • демонтуйте плінтус;
  • розберіть частина покриття до проблемного місця;
  • встановіть ламелі на колишнє місце, при цьому збільшивши зазор;
  • змонтувати плінтус.

  Рада! Як оновити ламінат в домашніх умовах? Якщо матеріал монтується однаковий у всіх кімнатах, то потрібно обов’язково облаштовувати компенсаційні переходи і шви. Справа в тому, що мікроклімат у кожній кімнаті різний, тому і розширення ламелей відбувається по-різному.

  Усунення зазорів між стиками ламінату

  Реставрація ламінату: як прибрати подряпини, зазори, розшаровуваннюЯкщо між планками утворилися великі щілини, то відновлення ламінату роблять наступними способами:

  • механічна маскування зазору – найдоступніший і простий спосіб. Часто достатньо вдарити дерев’яним молотком по полотну у напрямок до щілини;
  • можна залити спеціальним деревним наповнювачем – відмінний варіант для невеликих щілин;
  • якщо щілин дуже багато, то залишається тільки розібрати покриття повністю або частково. При цьому хороші ламелі встановлюються повторно, а дефектні замінюються на нові.

  У будь-якому випадку ремонт підлогового покриття обійдеться набагато дешевше, ніж повністю перестилати матеріал.

  Усунення розшаровування матеріалу

  Реставрація ламінату: як прибрати подряпини, зазори, розшаровуваннюЯкщо на ламінат постійно впливає вологе середовище, то ламелі можуть почати розшаровуватися ( сходить захисна плівка), після цього всі шари матеріалу починають набухати і приходити в непридатність.

  Деякі домашні майстри намагаються виправити цей дефект шляхом склеювання шарів епоксидними сполуками, з наступним затисканням ламелі між струбцинами. Але процес цей довгий і кропіткий – він не дозволяє збільшити довговічність матеріалу. Тому краще просто замінити підлогове покриття, на новий матеріал.

  Проводити ремонт дефектного ламінату доцільно, якщо пошкодження не великі, в іншому випадку краще поміняти настил.