Різак, утримувач і підйомник для гіпсокартону: пристосування, які допоможуть у роботі

Різак, утримувач і підйомник для гіпсокартону: пристосування, які допоможуть у роботіРобота з гіпсокартоном показує високі результати під час забезпечення практично кожного проекту, і нерідко ми робимо її без помічника. А значить, необхідний спеціальний інструмент і пристосування для гіпсокартону, які допоможуть зробити роботу ще більш якісно і багато в чому спростити обробку неосяжних аркушів.

Допоміжний інструмент

Сьогодні ми розглянемо спеціальні пристосування для монтажу і обробки листів гіпсокартону.

Підйомник

Коли відбувається стелю, майстру дуже складно впоратися з роботою. Підняття крихких і громіздких листів до стелі і утримання їх на висоті – завдання непросте.

Підйомник розпірка для гіпсокартону – надійна станція для підняття і утримання ГКЛ плит, так і інших оздоблювальних матеріалів, яка використовується при роботах з стелями, закладкою вентиляційних каналів і навіть декоративною обробкою стелі. Пристосування для підняття гіпсокартону може бути виконано з алюмінію або сталі, легко розбирається і збирається, зручно в роботі та транспортуванні. Підйомник для гіпсокартону заввишки 1,4 — 1,6 м може витримати вагу матеріалу до 60 кг, а пристосування висотою в 3,5 — 4,5 м — 30-40 кг. Найчастіше, подібні підйомники додатково обладнані власниками і фіксаторами.

По суті, підйомник розпірка для гіпсокартону можна назвати різновидом домкратом, який здатний піднімати величезні листи до стелі. Ці сучасні пристрої дозволяють самостійно, без помічників монтувати стельові конструкції на висоті до 4,5 м.

Премос

Підйомник Премос — це сучасне пристосування для монтажу гіпсокартону на стелю. Пристрій багато в чому полегшує процес монтажу листів, тому для багатьох воно вже стало незамінним.

Різак, утримувач і підйомник для гіпсокартону: пристосування, які допоможуть у роботі

Також рекомендуємо прочитати:Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону
Біта для гіпсокартону
Пристосування для підняття гіпсокартону на стелю
Чому бізнес вибирає LED

Премос – підйомник призначений для підйому листів до стелі з наступною фіксацією в горизонтальному положенні під час проведення стельових робіт з гіпсокартоном.

Переваги інструменту:

 • Пристосування дозволяє встановити і зафіксувати лист гіпсокартону в будь-якому положенні;
 • Переміщення листів гіпсокартону з одного місця на інше з пристроєм Премос – не проблема;
 • Крім робіт з гіпсокартоном, використовувати пристосування можна при монтажі кондиціонерів, закріпленні масивних люстр, пристрої вентиляції, кріпленні габаритної апаратури.

Висота підйому пристрою Премос — від 3,2 до 4,2 м, вантажопідйомність досягає 100 кг при загальній вазі конструкції 23 кг. Пристрій зручно як при транспортуванні, так і при експлуатації.

Кутові насадки для електричного інструменту

Нерідко в роботі з ГКЛ, особливо якщо вона пов’язана з досить складними геометричними формами і багаторівневими стелями, застосовуються насадки для дамських сумочок та дриля. Вони зручно розташовуються на електричному інструменті, можуть бути зафіксовані в декількох положеннях, обертаються навколо своєї осі.

Пристосування для фігурного різання

Є в арсеналі професіоналів і спеціальний різак для ГКЛ – балеринка, за допомогою якої можна легко виконати великі, правильної форми отвори – від 15 до 35 див. Працювати інструментом легко і з ним впорається навіть новачок, головне, щоб така штуковина була у вашому наборі інструментів.

Різак, утримувач і підйомник для гіпсокартону: пристосування, які допоможуть у роботі

Якщо говорити про маленьких отворах, скажімо, від 2 до 13 см в діаметрі, які найбільш затребувані при роботі з ГКЛ, то краще використовувати набір кільцевих пив по гіпсокартону. Це спеціальні насадки для дрилів, які застосовуються на роботах з стелями і нішами, для влаштування освітлення або прокладки деяких комунікацій.

Для монтажу

Прикручуючи аркуш гипсокартона до стіни або стелі, можна пошкодити матеріал, якщо трохи не врахувати глибину занурення самореза. Професіонали рекомендують використовувати спеціальне пристосування-насадку на дрилі і шуруповерти, яка допоможе з обшивкою каркаса гіпсокартоном. Це біта з обмежувачем, яка не дасть зіпсувати матеріал під час завертання саморізів в лист.

Для перенесення

Досить часто ми працюємо поодинці, і перенести лист гіпсокартону з одного приміщення в інше буває занадто складно. Щоб полегшити перенесення ГКЛ і були винайдені ручки-тримачі для гіпсокартону, які дозволяють зручно підняти аркуш і, притримуючи, перенести, куди необхідно.

Різак, утримувач і підйомник для гіпсокартону: пристосування, які допоможуть у роботі

Для підняття

Щоб акуратно підняти гіпсокартон з підлоги або просто трохи змінити його становище, коли додаєте лист до стелі або стіні, можна використовувати ножний противагу – педаль для гіпсокартону, на одну сторону якої встановлюється лист гіпсокартону, а друга працює, як важіль.

Підйомник своїми руками

Дане пристосування можна зробити своїми руками. Підйомник для гіпсокартону складається з чотирьох механізмів, які збираються окремо, об’єднуючись на кінцевому етапі в єдиний пристрій.

Креслення конструкції повинні включати в себе такі елементи:

 • Тринога. До пристосування для телескопічного штатива приварюються 3 – 4 ноги для стійкості. Для зручності в експлуатації краще оснастити ноги колеса зі стопорами.
 • Телескопічний штатив виконується з трьох відрізків профільної труби перерізом 80,60 і 40 мм. Відрізки вставляються один в один як «Матрьошці», з однієї сторони ставляться заглушки. На кінці самої тонкої труби робиться кріплення для поворотної площині.
 • Поворотний стіл. Спочатку вариться Н-образний каркас з наскрізною перемичкою посередині. В отвір каркаса із двох сторін вставляються висувні т-подібні підпірки для утримання громіздкого листа крихкого матеріалу.
 • Лебідка. Даний елемент простіше купити, ніж виготовити своїми руками. В якості кріплення для неї використовується виносна балка з раскосом.
 • Різак, утримувач і підйомник для гіпсокартону: пристосування, які допоможуть у роботі

  Пристосування для перенесення і кріплення гіпсокартону, фігурної порізки та більш швидкого монтажу, постійно розвиваються і модернізуються, а тому, обов’язково стежте за новинками на ринку.

  Пристосування для ГКЛ: підйомник (відео)