Зміст

  • Різновиди засувів
  • Установка засувів

Щоб убезпечити свою ділянку або гараж від непрошених гостей, ми встановлюємо гарні ворота. Але для повного захисту краще встановити засуви, які будуть додатково перешкоджати проникненню.

Різновид і установка засувів для воріт

Надійний засув не так вже й важко зробити своїми руками, причому його монтаж можна здійснити навіть після установки воріт.

Різновиди засувів

В залежності від типу воріт і варіантів їх замикання, засуви також мають свої відмінності у формі і тип конструкції. Вони бувають:
• поворотного типу;
• зсувного типу;
• ригельного типу.

Установка засувів

В основному засуви мають просту конструкцію, тому легко може встановити запор своїми руками навіть некваліфікований фахівець.

Засув «вертушка»

Найчастіше такий вид засува встановлюють на двостулкові ворота. Його дуже легко зробити своїми руками, так як для виготовлення не потрібно застосування складних елементів конструкції.

Засув «вертушка»

За принципом роботи він володіє хорошими показниками безпеки. Завдяки простоті конструкції та іншим характеристикам запор «вертушка» має досить широке застосування.

1. Для встановлення цієї конструкції знадобиться 3 дерев’яних бруса товщиною 50 мм, Два з них повинні бути завдовжки 50 см і один, який є рушійною частиною конструкції, — 1,5 м.

2. Два коротких бруса кріпляться на кожну стулку воріт один навпроти одного. Кріплення проводиться жорстко, для цього у воротах робляться наскрізні отвори під болти. Замість брусів можна також використовувати металевий профіль, його можна приварити за допомогою зварювання або закріпити болтами.

3. Рухомий брус кріпиться ближче до краю однієї зі стулок. Для цього використовується довгий болт з шайбами, щоб брус міг вільно крутитися.

Засув «шлагбаум»

Такий механізм досить простий. Він дуже часто встановлюється на гаражні ворота або приміщення подібного типу.

Засув «шлагбаум»

Як і в попередньому випадку, зробити його своїми руками досить легко.

1. Для цього знадобиться брус або металева пластина. Якщо використовувати пластину, то надалі її можна буде фіксувати за допомогою навісного замка, попередньо зробивши під нього петлі.

2. Пластина або брус довжиною близько 60 см кріпиться за допомогою болта на одній стулці, десь на третину від її краю.

3. Потім необхідно взяти два відрізка швелера завдовжки близько 10 см і приварити. Ширина повинна відповідати брусу, щоб він міг легко увійти. Якщо використовувати пластину, то замість швелера приварюється обрізаний з одного боку металевий куточок, так щоб пластина щільно входила між ним і стулкою.

4. Діє цей механізм за принципом шлагбаума. Якщо ви вирішили оснастити запор навісним замком, то з одного боку пластини під нього приварюється петля, а друга кріпиться прямо на стулку.

Зсувний засув

Застосовується така конструкція як для воріт, так і хвірток.

Зсувний засув

Причому зробити її своїми руками може практично кожен.

1. Для виготовлення засува знадобиться металева пластина шириною 50 мм і довжиною близько 40 см, яка, в свою чергу, буде рухатися вперед і назад в спеціальних пазах.

2. Пази кріпляться за допомогою болтів або зварювання. Потім у них вставляється металева пластина. Для надійності ворота забезпечуються додатковими вертикальними засувами.

3. Щоб виготовити їх своїми руками знадобляться прути Г-подібної форми діаметром 10 мм. Для гаражних воріт досить закріпити такий наголос угорі стулки, щоб при закритті її фіксувати. На звичайні розпашні ворота найчастіше встановлюється два упору в нижній частині.

Засув у вигляді шпінгалета

Ця модель дуже проста, але її також краще використовувати разом з вертикальними запорами.

Засув у вигляді шпінгалета

1. Для її виготовлення знадобиться трубка з внутрішнім діаметром не менш 10 мм. З допомогою болгарки вона ріжеться на три відрізки, один з яких повинен бути близько 10 см, а два інших-по 5 див.

2. Довгий відрізок горизонтально приварюється на край стулки, потім необхідно приварити другий відрізок на протилежній стулці також по краю, навпроти першої трубки.

3. Потім в них вставлено заздалегідь приготований шпінгалет з прута Т-подібної форми. Діаметр прута повинен бути таким, щоб він легко входив у трубку. Шпінгалет засувається до упору, а на його край надівається третій відрізок трубки і приварюється.

4. Для фіксації запору, тільки у закритому стані, під його ручку кріпиться відрізок металевої пластини. Якщо планується пристрій навісного замка, то ручка повинна входити в спеціальні вушка з петлями під нього.

Засув із запірним механізмом

Часто такий механізм використовується для високих металевих воріт. Його також легко зробити своїми руками.

1. Для початку вгорі коробки приварюється палець з шматка арматури діаметром не менше 15 мм За нього надалі буде заводитися другий зігнутий палець, встановлений на анкерний стрижень і проводити закриття запору.

2. Для анкерного кріплення стрижня у верхній частині приварюється шматок трубки необхідного діаметра, другий шматок потрібно прикріпити нижче середини. Після установки стрижня дно нижньої трубки заварюється, і анкер обертається в ній як у підставці.

3. За допомогою болгарки у анкерном стержні робиться пропив і вставляється каленная металева пластина, монтаж якої здійснюється за допомогою болта. Далі, на другій стулці робиться гачок, за який в подальшому і буде заводитися пластина при закритті.

Як ви вже зрозуміли, зробити самостійно запори не так вже і складно, а в результаті виходить надійна та ефективний захист ваших воріт від злому.

.

.