Робимо двері з гіпсокартону

Робимо двері з гіпсокартонуПеред тим як приступити до складання двері з гіпсокартону, варто визначитися з місцем, куди вона буде встановлюватися. Важливо, щоб проріз мав посилений профіль або був встановлений дерев’яний брус.

 

Вибір місця для дверей-купе

Моменти, на які варто звернути увагу:

 • Визначитеся з місцем, куди ви плануєте монтувати двері, встановіть дверний проріз;
 • Використовуйте профілі з металу. Якщо вага дверної коробки з дверима не буде більше 26 кг, а ширина складе не більше 0,9 метрів, додаткове зміцнення не потрібно.

Якщо вага більше, зміцнення необхідно. Для цього застосовуються вертикальні направляючі або бруси, виконані з дерева. Їх розташовують по обох сторонах дверного отвору на саморізи. Не забороняється застосування спеціальної рами з металу, яка встановлюється в отвір.

Робимо двері з гіпсокартону

Збірка полотна дверей-купе

Після того як роботи з дверним прорізом виконані, слід приступити до вибору листа з гіпсокартону. Оптимальна товщина – 12,5 або 9,5. Розмір ролі не грає, ви можете використовувати навіть залишки, стики все одно доведеться шпаклювати.

Також рекомендуємо прочитати:Водостійкий гіпсокартон
Шафи-купе з гіпсокартону своїми руками (відео)
Як зробити дверний косяк
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

Як зробити каркасне підстава?

 • Як правило, для основи використовується профіль UD, чий розмір становить 50 на 25 мм. Так як він неширокий, конструкція буде важити трохи. Розрахунок розмірів йде заздалегідь.
 • Потім можна починати нарізку профілів. Для установки обрешітки підстави двері-купе використовують перемички на стієчний профіль. Якщо виробляти монтаж за допомогою шуруповерта, конструкція буде відрізнятися більшою жорсткістю.
 • У тій частині, де кріпляться петлі на двері, необхідно підсилити основу каркаса дерев’яними брусками.

Обшивка обрешітки

Що потрібно для обробки каркаса підстави двері-купе з ГКЛ?

Вам необхідно підготувати:

 • Столярний ніж;
 • Електролобзик;
 • Ножівку.

Представлені інструменти потрібні для здійснення нарізки полотна. Якщо краї вийшли нерівними, обробіть їх за допомогою кромочного рубанка.

Отримати рівну лінію допоможе рейсшина. Покладіть лист гіпсокартону на край столу, при цьому лінія, за якою буде проведена обрізка, повинна виступати за кордон столу. Вдарте по виступаючій частині листа, і він зламається. Якщо паперове покриття не розірвалося, його можна підрізати за допомогою ножиць.

Зашивати листи рекомендується за допомогою 25-міліметрових саморізів. При роботі з дрилем будьте обережні, інакше з’являється ризик пошкодити матеріал.

Ідеальна поверхня виходить при використанні штукатурної сітки армуючої папери і металевого куточка. Обшивка проводиться з двох сторін. Не забудьте встановити перфоровані куточки на гіпсову шпаклівку. Це допоможе зробити зовнішній вигляд краще і забезпечить довговічність виробу.

Нанесення грунтовки

Після того як куточок підсохне, можна починати фінішну обробку дверей-купе, а саме, грунтовку поверхні.

 • Закрити стики допоможе сітка-серпянка, можна встановити її навіть в два шари.
 • Після нанесення грунтовки не забудьте ошкуріть поверхню.
 • Потім можна кріпити двері, але перед цим встановлюються петлі (на саморізи) і виконується фарбування полотна.
 • Оздоблення дверей з гіпсокартону може бути різною.

Розсувні двері з ГКЛ можна обклеїти шпалерами, викласти плиткою, забарвити в будь-який колір, використовувати мозаїку, рідкі шпалери, декоративну штукатурку або художній розпис. Виключно виглядають двері-купе з комбінованою обробкою.

Важливо! Необхідно врахувати той факт, що для того, щоб встановити в гипсокартоновую двері замок, в місці установки повинен бути металевий профіль. Також варто відзначити, що вироби з представленого матеріалу бояться вологи, можуть деформуватися під механічним впливом, не зовсім практичні.

 Робимо двері з гіпсокартону

Позитивні та негативні сторони

Основна перевага матеріалу – гнучкість. Завдяки цій якості ви можете виготовити двері будь-якого розміру і форми. Ще один плюс – простота монтажу. Немає необхідності залучати для роботи професіоналів, ви можете самі впоратися із завданням. Є можливість придбати водостійкий або вогнетривкий матеріал. Будь-який вид виробу абсолютно безпечний для здоров’я людини.

Таким чином, переваги гіпсокартонних дверей:

 • гнучкість матеріалу;
 • екологічність;
 • простота установки;
 • безпека для людини;
 • рівна поверхня, що забезпечує легкість нанесення оздоблювального матеріалу.

Але є і деякі недоліки. В першу чергу, гіпсокартонна двері не така міцна, як вироби з дерева. Також буде складно транспортувати лист гіпсокартону на поверх, так як він володіє великими розмірами.

Робимо двері з гіпсокартону

Монтаж дверей з гіпсокартону (відео)