Декоративні подвійні стелі з гіпсокартону сьогодні не рідкість у квартирах або громадських приміщеннях. Вони покликані вирішити кілька естетичних завдань – зонувати приміщення, надати йому глибину і створити певне освітлення. Така стеля в будь-якому стилі вітальні можна зробити самому, всі комплектуючі та витратні матеріали цілком доступні.

 

Дизайнерська ярусність

Під час ремонту найбільшу проблему становлять поверхні зі значним перепадом рівня. Пару десятиліть тому ці дефекти найчастіше усували за допомогою трудомісткою шпаклівки. Особливо важко було працювати з стелею. З появою на ринку гіпсокартону проблема деформацій і рівневих перепадів стала вирішуватися зі значною економією фізичних витрат. Підвісні конструкції монтуються досить просто. При бажанні, зможе виконати таку роботу і новачок, скориставшись порадами в книжкових та інтернет виданнях, або попросивши ради у знайомого профі в цій області. Але якщо з однорівневими стелями особливих питань не виникає, то двоярусні стелі можуть не на жарт спантеличити більшість майстрів-самоучок.

Де знайти ескізи

Взагалі, креслення і малюнки будь-якої складності і химерності можна знайти в інтернеті. Будь стеля в два яруси побудований за схемою, де другий рівень «вкладений» в перший, між рівнями залишені зазори.

В принципі, при добре вирівняному стелі другий рівень можна кріпити не на гіпсокартон, а прямо на власний стелю. Такий монтаж заощадить вам кілька сантиметрів висоти.

Дизайн і форма

При всьому розмаїтті ідей тут можна виділити декілька тенденцій:

 • Вставка другого рівня з гранями, рівновіддаленими від усіх кінців стелі першого рівня. Часто застосовується на круглих в плані стелях.
 • Розсічення простору стелі прямолінійними або криволінійними гіпсокартонними поверхнями. Застосовується для зонування приміщення.
 • Виконання другого ярусу не суцільною поверхнею, а фрагментами. У цьому випадку другий ярус несе на собі складно влаштоване освітлення.
 • Другий ярус представляє собою лист гіпсокартону (гкл) з фігурним вирізом, в якому заховані джерела світла.

Як виглядають стелі в класичному стилі

Така стеля застосовується у вітальні, обставленій в стилі ампір або класик. Гіпсокартонні підвісні фрагменти імітують гіпсову ліпнину на вибілених стелях з округленими гранями, по центру обов’язково розташовується багатоярусна кришталева люстра.

1:0 на користь дворівневих

Існує низка причин, за яких перевага віддається саме двухуровневому стелі:

Також рекомендуємо прочитати:Багаторівневий стеля з гіпсокартону
Фігурні стелі з гіпсокартону
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

 • Дворівнева стеля навіть найпростішої конструкції завжди виглядає ексклюзивно. Подібний декор прикрасить навіть саме простеньке житло.
 • Грамотна ярусність дозволяє виділити зони в приміщенні. Цього ефекту можна досягти з допомогою освітлювальних прийомів, колірного контрасту або зробивши ярус над певною ділянкою кімнати.
 • При наявності дворівневого стелі з’являється можливість використовувати декілька видів освітлення: від яскравого вечірнього до ненав’язливого нічного. Додаткове освітлення може розташовуватися як по всьому периметру конструкції, так і точково. Крім того, багато дизайнерів використовують підсвічування різних кольорів, підкреслюючи тим самим стиль інтер’єру.
 • Один з рівнів стелі можна виконати як у вигляді простої геометричної фігури, так і фантазійного візерунка. При цьому опуклою частиною стелі може виступати як центральна його частина, так і «фонова».
 • Цікавим рішенням може стати використання комбінованих дворівневих стель. У цьому випадку чудовим тандемом можуть виступити гіпсокартонний і натяжна стеля.

Важливі дрібниці

Перш ніж приступити до проектування та безпосереднього монтажу підвісної конструкції необхідно врахувати такі вагомі нюанси:

 • Гіпсокартонні стелі зменшать загальну висоту приміщення. Особливо це буде помітно при значному рівневому перепаді, спочатку маленькій висоті приміщення (2,00 — 2,20 м), а також при монтажі стелі з гіпсокартону двох і більше рівнів.
 • Кріплення профілю каркаса можна здійснити за допомогою декількох видів кріпильних матеріалів. Найбільш часто при монтажі дворівневих стель використовують, так звані, П-подібні кріпильні елементи і регульовані підвіси, які мають вигляд спиць (застосовуються у разі великої відстані між базовим і монтується стелею, тобто більше 10 см, а також при конструюванні багатоярусних стель).
 • Слід відразу продумати розташування основного освітлення і, не менш важливою, додаткового підсвічування стелі. Проводка повинна бути закладена в короб першого і, при необхідності, другого рівня стелі до безпосереднього монтажу гіпсокартону.
 • В приміщеннях з невеликою квадратурою хитромудрі дворівневі стелі виглядають не завжди доречно. Стеля кімнати в даному випадку рекомендується прикрасити акуратною гипсокартоновой окантовкою з м’якою підсвічуванням.

З чого почати

 • У першу чергу варто хоча б схематично, накреслити проект майбутнього дворівневого стелі з гіпсокартону. При цьому необхідно врахувати наступні моменти:
 • Наступним етапом є вибір необхідного інструменту і закупівля матеріалів.
 • Майбутнє дизайнерське дітище не повинно бути занадто громіздким.
 • Бажано, щоб візерунок на стелі гармонійно вписуватися в дизайн інтер’єру. При цьому підвісна конструкція не повинна стати основною його частиною, її завдання: вигідно підкреслити стиль кімнати.
 • Слід враховувати розташування віконних і дверних прорізів. По-перше, конструкція не повинна заважати при їх повсякденної експлуатації, а по-друге, в залежності від їх розташування буде встановлюватися базова точка, з якої буде покладено початок візерунка або хитромудрого вигину декору стелі.

До основного інструменту слід віднести:

 • рівень водяний, а також правило з рівнем, довжина якого повинна бути не менше 2 метрів»
 • шуруповерт, бажано, з реверсним ходом;
 • будівельний ніж, що підходить для різання гіпсокартону;
 • олівець і лінійка;
 • ножівка, застосовувана для різання гіпсокартону;
 • стрем’янка або інше будівельне або побутове пристосування. Конструкція повинна бути досить стійкою, висота якої дозволить вільно працювати з інструментами і матеріалами;
 • оббивний шнур і будівельна нитка;
 • перфоратор;
 • при необхідності, набір інструментів для здійснення монтажу електропроводки та світильників.

Після проведення необхідних розрахунків, слід провести закупівлю матеріалів, а саме:

 • профіль направляючий і несучий;
 • гіпсокартон;
 • підвіси, вид яких залежить від вибраного типу конструкції дворівневого стелі з гіпсокартону, а також відстані від базової та монтованої стелі;
 • саморізи по металу;
 • якщо задумано проектом, необхідно придбати освітлювальні прилади, проводи і ізоляційну стрічку.

Розміри і форма

Інструкція дій з монтажу стелі починається з того, що потрібно вибрати дизайн і форму, що оптимально підходить до інтер’єру вітальні. Зрозуміло, чим більш вигадливим буде ваш стеля, тим більше зусиль і коштів він зажадає.

Рекомендується робити хоча б два стику другого рівня прилеглими до стін – так вся конструкція буде виглядати природно і гармонійно. Не слід робити другий шар у вигляді різко зламаних ліній – більше приємно виглядатимуть фрагменти природних кривих – параболи, гіперболи, еліпси, лемнискаты, кардиоиды і т. д.

Як зробити своїми руками

Створення найпростішої двох’ярусної підвісної конструкції, як правило, починається з монтажу першого рівня.

Це дозволить приховати всі нерівності базової стелі, а також розмістити на першому рівні максимальна кількість комунікацій.

Найчастіше первинний рівень тепло – і звукоизолируют з допомогою мінеральної вати або пінопласту. Якщо немає бажання або потреби, то даний етап робіт можна пропустити.

Будь-яка гіпсокартонна конструкція спирається на каркас із спеціальних профілів, які кріпляться до стелі анкерними болтами. Перш ніж робити монтаж каркаса, необхідно ретельно виміряти горизонталі, по яким буде розташовуватися ваш стеля. Не буває стель з ухилом в ту або іншу сторону. На спеціальні напрямні ПН кріпляться горизонтальні поздовжні і поперечні лаги ПП, скріплюються спеціальними «крабами», які для більшої жорсткості потрібно підкріпити саморізами.

Каркас обох шарів потрібно зробити і прикріпити відразу.

Гіпсокартонні листи кріпляться до каркаса саморезами, при цьому стик листів повинен обов’язково потрапити на напрямну.

Особливу проблему представляє виготовлення гнутих конструкцій з гіпсокартону.

Після того, як був змонтований перший рівень стелі, приступають до другого. Він кріпиться до елементів початкового рівня. Також можливий варіант, при якому до змонтованого коробу кріпиться збоку направляючий профіль, він, в свою чергу, стане в майбутньому основою для стельової площини.

Іноді другий рівень робиться без профільного каркаса. У цьому випадку гіпсокартон приклеюється на будівельний ПВА до основної площини, а для надійності – прикручується до профілю першого рівня саморізами.

При цьому варто врахувати, що зроблений таким чином ярус не повинен займати велику площу стелі.

Потім каркас зашивається гіпсокартонними листами.

Як правило, монтаж стельових гкл проводиться на рівних ділянках. Їх прикручують шуруповертом, використовуючи шурупи по дереву. Відстань між шурупами повинно бути не більше 20 див. Головки шурупів треба угвинчувати в картон, так як потім вони будуть зашпатлевать.

Гнуті листи гіпсокартону можна зробити або змочуючи матеріал, або розсікаючи його ножем по твірним циліндра. Після монтажу необхідно ретельно зашпаклювати, загрунтувати і пофарбувати конструкцію.

Як робити дворівневі натяжні стелі без гіпсокартону

Дворівневі стелі вітальні можна робити натяжними, без гіпсокартону.

Незважаючи на досить високу вартість такої конструкції, 2-х рівневі натяжні стелі мають ряд незаперечних переваг:

 • Матеріал стелі дає ідеально рівну поверхню, що приховує всі дефекти природного стелі квартири;
 • Натяжна стеля витримує тиск великої кількості води, яка може бути легко злита, в той час як гіпсокартонний стеля швидше за все буде зіпсований потоками води зверху;
 • Натяжні стелі з криволінійними вирізами і фрагментами істотно простіше монтувати, порівняно з гіпсокартонними.

Дворівневі стелі натягаються на каркас після установки багетів, при цьому тканинне полотно розігрівається, стаючи пластичним. Натягнувши його на раму і закріпивши, полотно охолоджують, стеля знаходить свою конфігурацію.

Монтаж і установка натяжних стель істотно більш трудомістка, ніж гіпсокартонних і не може бути проведена в поодинці.

Інший варіант – поєднання

Часто можна зустріти поєднання гіпсокартонних конструкцій другого ярусу і багет з натяжною стелею першого рівня. Зазвичай це доводиться делть, коли освітлювальні прилади стелі вітальні розташовані тільки в гипсокартоне, обрамляючому натяжна стеля.

Порядок складання такої стелі – спочатку каркас і гкл другого рівня з усіма комунікаціями та освітлювальними приладами, а потім – багет з натяжною стелею.

Така стеля, не будучи цілісним натяжною стелею, не захистить від протікання води зверху, і гіпсокартонний стеля може суттєво постраждати.

Дворівнева стеля з гіпсокартону (відео)

Галерея: дворівневі стелі з гіпсокартону (20 фото)