Робимо полиці з гіпсокартону

Робимо полиці з гіпсокартонуПолиці з гіпсокартону грають нині велику роль в інтер’єрі. Вони не просто його прикрашають і роблять незвичайним, але і дозволяють значним чином задіяти всі можливі варіанти для організації зберігання речей.

Полиці в інтер’єрі

Полками можна замінити частину меблів. Це дозволить розвантажити простір кімнати, зробити її не такою захаращеною.

Робимо полиці з гіпсокартону

Отже, чим хороші полиці в інтер’єрі:

 • з ними дизайн кімнати стає сучаснішою і оригінальніше;
 • замінюють меблі;
 • дозволяють змінювати планування будинку в ряді випадків замінюючи стіни;
 • збільшують кількість місць зберігання речей;
 • допомагають тримати речі під рукою, не захаращуючи простір;

Дизайн полиць

За допомогою полиць можна вибудовувати різний дизайн приміщення. Вони можуть розташовуватися, як окремі елементи, так і бути сотавной частиною вбудованих ніш.

Якщо в кімнаті є готові ніші, то дуже важко буває їх обіграти – часто в інтер’єрі вони стають мертвою зоною. У цьому випадку в такій ніші вигідно розмістити прямі полиці з матеріалу гіпсокартону. Взагалі полички з сучасного гіпсокартону хороші тим, що з легкістю можуть бути врізані в будь-яку з конфігурації нішу.

Такі полиці можна зробити як окремий елемент в інтер’єрі. Як навісних вони будуть доречні в інтер’єрі вітальні, спальні, ванни, кухні. Особливо актуальні полиці з звичайного гіпсокартону в дитячих кімнатах, чий дизайн може бути заснований на полицях. Їх можна зробити своїми руками по всьому периметру, замінивши ними шафи.

Також полиці можна застосовувати в якості зонирующего елемента. У цьому випадку вони відділяють одну частину кімнати від іншої. Ними можна відокремити кухню від вітальні або розмежувати на дитячу спальню і робочу зону. У цьому випадку конструкції будуть не настінні – вони будуть йти від однієї стіни до іншої. Такі полички з міцного гіпсокартону часто використовуються в студіях. Вони можуть мати прямий або зігнутий дизайн. Вигнуті конструкції додадуть інтер’єру більшу індивідуальність.

 Робимо полиці з гіпсокартону

Для чого можуть служити полиці

З гіпсокартону робляться полиці будь-якої конфігурації і товщини.

Робимо полиці з гіпсокартону

Вони можуть застосовуватися для:

 • книг;
 • шкільного приладдя;
 • зберігання інтер’єрних речей і колекцій;
 • посуду;
 • зберігання іграшок;
 • встановлення побутової техніки.

Важливо: на полиці з товстого гіпсокартону на кухні можна сміливо встановлювати телевізор. В цьому випадку треба передбачити міцне кріплення в стіні. В деяких випадках допускається склеювання декількох листів гіпсокартону, щоб полки були міцніші.

Плюси і мінуси

Чому в якості матеріалу для того, щоб зробити вироби своїми руками рекомендується застосовувати гіпсокартон, а не дерево? Справа в тому, що цей матеріал має ряд відчутних переваг, які роблять його незамінним для виготовлення полиць в ніші і на стіні.

Також рекомендуємо прочитати:Ніша з гіпсокартону під телевізор
Меблі з гіпсокартону своїми руками
Як зробити кут з гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

Переваги гіпсокартону:

 • гіпсокартон легко ріжеться;
 • йому можна надати будь-яку конфігурацію;
 • він коштує недорого;
 • його можна фарбувати будь-якими фарбами, обклеювати оздоблювальними матеріалами.

Є у матеріалу і мінуси – він з гіпсу, отже, нестійкий до впливу води. І хоча є вологостійкий гіпсокартон, все ж тривалого і постійного впливу вологи полички не перенесуть. У будь-якому випадку бажано ретельно захищати їх вологостійкими матеріалами. Тільки тоді гіпсокартон можна застосовувати для ніш у ванній.

Робимо полиці з гіпсокартону

Кутові полиці

Все частіше в інтер’єрі застосовують кутові конструкції полиць. Вони доречні в дитячих, на кухні, спальні. Основне їх призначення – задіяти для зберігання і демонстрації речей кути кімнат, які, як правило, зникають.

Кутові полиці оптимально робити в невеликих кімнатах, де важливий кожен сантиметр простору. Для виготовлення кутових конструкцій потрібно малювати шаблон за мірками кімнати. Важливо точно зробити заміри, щоб полку чітко увійшла в кут кімнати.

Робимо полиці з гіпсокартону

Вбудовані полиці

Такі полки вбудовують в ніші – природні або зроблені. При цьому вся ніша може бути також зроблена з гіпсокартону. Вбудовані полиці доречні в приміщеннях будь-якого призначення.

Дл виготовлення вбудованих полиць, потрібно здійснити завмер ніші. Після цього з гіпсокартону провадиться розкрій деталей за розмірами ніш. Як правило, вбудовані полиці мають прямокутні форми.

Робимо полиці з гіпсокартону

Які матеріали знадобляться

Якщо вирішено зробити своїми руками виріб, треба підготувати всі необхідні матеріали.

Для виготовлення полиці на стіні або ніші з гіпсокартону, знадобляться:

 • лист гіпсокартону;
 • оцинкований профіль;
 • направляючі;
 • кріплення – саморізи і дюбеля;
 • сітка монтажна;
 • грунтовка;
 • фарба.

Для криволінійної полиці в стіні і ніші з гіпсокартону знадобляться арочні профілі.

Робимо полиці з гіпсокартону

Необхідні інструменти

Зробити полицю можна, маючи набір найбільш поширених інструментів, які є практично в будь-якому будинку.

Для роботи своїми руками знадобляться:

 • шуруповерт;
 • лінійка;
 • рівень;
 • молоток;
 • плоскогубці;
 • ніж;
 • ножівка;
 • болгарка.

Робимо полиці з гіпсокартону

Креслення полиці

Перш, ніж робити своїми руками з гіпсокартону вироби, у тому числі полиці, треба зробити креслення. Подумавши дизайн кімнати і вирішивши, де будуть полиці, проводяться виміри і розробляється дизайн полиць для ніш або стін. Після цього визначаються розміри полиць і створюється точний креслення.

Після цього креслення можна переносити на лист гіпсокартону.

Деталі полички з наявного гіпсокартону можна вирізати тільки після того, як переконаєтеся, що всі розміри дотримані.

Робимо полиці з гіпсокартону

Полиці своїми руками

Деталі з гіпсокартону ніш і полиці можна вирізати ножівкою або ж гострим шевським ножем. Вигнуті полиці роблять з більш тонкого гіпсокартону, а кріплять їх із застосуванням аркових профілів. В крайньому випадку, якщо таких немає, можна зігнути звичайні профілі.

Під полицю треба зробити основу своїми руками, щоб вона добре трималася. Для основи використовують профіль. Як правило, у стандартних випадках підійде профіль розмірами 50 на 25 мм

Після цього на стіні розмічаються отвори під полицю і висвердлюються. На стіни вішається профіль, встановлюються направляючі і кріпиться конструкція з гіпсокартону.

Важливо: якщо полиці в стіні з товстого гіпсокартону призначені під тяжелыевещи, то треба використовувати спеціальний кріплення – гвинти метелики і кріпити профіль частіше, ніж зазвичай. Можна підсилити конструкцію траверсами або рамою.

Якщо полку складається з складових деталей, то вона обклеюється монтажної сіткою для того, щоб приховати сліди стиків. Кути полиць при цьому зміцнюють спеціальними куточками з пластика або алюмінію. Завдяки цьому, зроблена своїми руками конструкція не истреплется на кутах і буде зберігати естетичний зовнішній вигляд довго.

Оздоблення

Далі слід оздоблення полиці. Своїми руками це зробити тим більше неважко. Обробка може полягати у фарбуванні вироби або ж у обклеювання його шпалерами, що самоклеїться плівкою, плиткою, мозаїкою. Така обробка зробить зовнішній вигляд полиці естетичним. І в той же час захистить виріб від руйнування, впливу вологи, механічних пошкоджень. Вона продовжує термін служби всієї конструкції. При цьому при бажанні можна під час чергового ремонту змінити дизайн обробки, замінивши один обробний матеріал на інший.

Перед тим, як наклеїти шпалери або нанести фарбу, гіпсокартон грунтують. Для обробки використовують акрилові й водоемульсійні фарби.

Однією з тенденцій в дизайні є забарвлення полиць в нішах в той самий колір, що й сама ніша і стіни в кімнаті. Але можна вибрати іншу комбінацію – полиці і ніша пофарбовані в контрастний колір. Тим самим ніша буде виступати, як додатковий декоративний елемент в інтер’єрі кімнати.

Робимо полиці з гіпсокартону

Важливе доповнення

Якщо полиці робляться вперше, то краще всього починати з простих конструкцій. Спочатку треба освоїти виготовлення прямих полиць. І тільки після цього починати експериментувати з виготовленням різних ніш і поличок складної зігнутої конфігурації.

Робимо полиці з гіпсокартону

Галерея: полиці з гіпсокартону (20 фото)