Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяОформлення стелі на кухні може стати серйозним завданням, адже вибрати матеріал для обробки дуже непросто. Ми пропонуємо розглянути як варіант стеля з гіпсокартону на кухні.

Дизайн

Розглянувши величезна кількість варіантів, ми вибираємо стеля з гіпсокартону для кухні, так як даний матеріал давно зарекомендував себе, як один з оптимальних засобів для ремонту.

Отже, вибравши матеріал обробки, у нас виникає наступне питання – якісний дизайн. Продумати його ось так, з ходу, просто неможливо, хіба ви людина з дуже серйозною фантазією, та ще й з сучасної дизайнерської підготовкою. Якщо ж немає, то доведеться з самого початку все розкладати по поличках.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Звичайно, завжди можна вибрати для кухні простенький гіпсокартонний стеля, який допоможе вирівняти поверхню і створити площину під шпалери або фарбування. Це зручно, малобюджетно і просто. Якщо вам здається, що зробити щось сучасне і красиве за невеликі гроші не вийде – ви помиляєтеся: адже якщо працювати самостійно, можна заощадити до половини загальної вартості кухонного стелі.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Отже, вибираємо дизайн кухонного стелі, який подобається, а не який коштує недорого, вибираємо строго стиль і інтер’єрну наповненість приміщення і так, щоб по завершенню роботи, площина стелі сподобалася всій родині, інакше роботу і починати не варто.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Визначаємося із загальним дизайном і конструкційними особливостями, розглядаємо види стелі, вирішуємо, що він буде являти собою по фіналу.

Під вибрану нами категорію відмінно підходять однорівневі стелі. Повірте, і простим методом можна навести красу і змусити гостей йти з відкритими ротами після огляду вашого нового ремонту.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Підвісні стелі: основні вимоги

Цілком природно, що нам необхідно буде підготуватися до роботи перед тим, як приступити.

В першу чергу, ми визначаємо, як буде виглядати стеля, буде він з підсвічуванням або просто декоративним елементом, і так далі. В даному випадку, щоб у кожного читача не виникало свій суб’єктивний варіант, ми пропонуємо розглянути роботу середньої складності – однорівневий стелю з гіпсу з зашивкою комунікацій і установкою декоративного підсвічування.

Ми повинні правильно визначити висоту стелі, матеріал обробки (наприклад, вологостійкий гіпсокартон), задуматися про каркасі (можливо, його необхідно буде посилити в деяких місцях), а також про складність конструкції, адже часто у нас не точно прямокутне приміщення, а всякі вигини і ніші.

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками
Стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
Стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Етапи робіт

Спорудження надійної стельової конструкції для кухонного приміщення – процес не простий, потребує знання справи і володіння навичками роботи з гіпсокартоном. А поетапне виконання робіт гарантує успіх.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Складання проекту

Складання проекту стелі може завагатися лише в момент вибору конструкції, її дизайну і типу оформлення.

Якщо ви чітко уявляєте собі, як буде виглядати ваш майбутній стелю – дійте.

Проводимо заміри, можна навіть по стінах, щоб визначити периметр і площу стелі, порахувати матеріал для основної і фінішної обробки. Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяВибираємо тип стелі, розставляємо в проект освітлення, замальовує прокладку комунікацій, коротше кажучи, вносимо проект на папері і креслення навіть найдрібніші деталі, ігноруючи які можна отримати мінус до роботи. Не варто лінуватися, адже проект – це пара годин часу по максимуму, а виправлення помилок – втрати часу, але ще і фінансів.

Розмітка стелі

Розмітка – самий серйозний етап, адже від якості розмітки буде залежати якість і міцність усієї конструкції. Проігнорувавши правила виконання розмітки на початковому етапі робіт, можна звести нанівець всі подальші зусилля.

Розмітка стелі здійснюється за допомогою водяного рівня. Для цього вам необхідно буде зробити відмітку необхідної відстані в будь-якому кутку приміщення, а далі відбити дані позначки по інших кутках, орієнтуючись на рівень зволоження.

Тепер, між готовими оцінками, необхідно протягнути шнурку – фарбувальну стрічку, отбивающую рівні лінії, за якими ми будемо прокладати направляючий металевий оцинкований профіль для установки стельового каркаса.

При виборі висоти від стелі (або його відстані від основного стельового перекриття) не забудьте врахувати розмір комунікацій, які будете закладати в стелю, а також висоту світильників для декоративного підсвічування.

Розмітка нерівних ділянок

За великим рахунком, все навіть без практики можуть уявити собі, як відбувається подібна розмітка. Лінії шнурки просто переносяться в ніші паралелями або накладаються на випирають елементи, зробити це нескладно.

Щоб у майбутньому не повертатися знову до цієї теми, ми підкажемо вам, як правильно встановити каркас і зашити його з подібними проблемами в геометрії стелі.

Несучі каркаса прокладаються по відбитих лініях на стіни, повторюючи геометрію приміщення, а точніше, основного стельового перекриття. Далі, з тими ж вимогами за підвісів і відстані між поперечинами (про це трохи далі), встановлюєте каркас повністю.

З обшивкою все просто – необхідно буде почати з самих великих шматків і закінчити закладкою дрібних елементів, обрізків, у ніші.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Якщо ж мова йде про виступи, необхідно буде попрацювати з розмірами і правильно порізати гіпсокартон під таку геометрію.

Однорівневий стеля з гіпсокартону — урок з монтажу (відео)

Установка каркаса

В першу чергу, відбиваємо фарбувальної шнуровкою лінії установки поперечок стелі, через кожні 40-60 см, в залежності від вимог. Не забуваємо зробити посилення (подвійний або додатковий профіль, профіль з брусом) в тих місцях, де до стелі необхідно кріпити освітлення або аксесуари. Це трохи пізніше, але відбиття під дані елементи металоконструкцій необхідно зробити відразу.

За готовою розміткою встановлюємо звичайні підвіси, на прості дюбелі. В майбутньому, підвіси, які майстри називають пэшками, будуть тримати стельовий профіль для обшивки гіпсом.

Закладаємо порізані поперечки направляючий профіль, щоб торці стельового профілю увійшли в направляючий на протилежних стінах. Якщо довжини профілю не вистачає, подовжує його стандартними подовжувачами або ж з використанням крабів, чим і підсилюємо конструкцію.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Не варто забувати і про те, що по краях з’єднання профілів при подовженні, їх необхідно буде присадити на підвіси. Зробити це потрібно і в тих місцях, де на профіль буде припадати додаткове навантаження.

Наступним етапом ми пришпиливаем поперечены по лініях відбиття до напрямного профілю, і натягуємо поперек поперечен, тобто, під кутом в 90° до всіх несучих, дещо нівелюють ниток, щоб не втратити рівень стелі з-за прогинів. Тепер, дотримуючись рівню даної нитки, прикручуємо поперечены до пэшкам на стелі.

Проміжні роботи

Коли каркас встановлений і готовий до обшивки, нам необхідно зробити розведення кабелів електричної мережі під декоративну підсвітку, а також, прокласти під стелею канал вентиляції, наприклад (так як раніше ми говорили про деяких комунікаціях в товщі стелі). Зробивши це з допомогою фахівців з підключення даного обладнання (необхідно буде залучити електриків і вентиляционщиков), починаємо обшивку стелі.

Обов’язково заздалегідь розмітьте стелю під установку світильників і зробіть розведення коректно.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Обшивка, обробка і оформлення

З обшивкою все просто – прикладаємо листи до каркаса як звичайно, і просто обшиваємо. Не забуваємо використовувати трохи меншу відстань під саморізи, тобто збільшуємо їх витрата, щоб убезпечити конструкцію.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

В цей же час, працюємо над встановленням освітлення, хоча бажано, щоб це до кінця робив електрик. Відключаємо подачу струму, встановлюємо розмічений і порізаний під світильники лист, наживляємо його і монтуємо в готові отвору світильники. Після, остаточно прикручуємо лист. Робимо це послідовно, бажано удвох або навіть утрьох (два майстри тримають ГКЛ, один встановлює його площину світлове обладнання). По завершенню, включаємо освітлення в мережу і перевіряємо роботу.

Під час обробки і декоративних робіт подачу електроенергії на стелю бажано відключити.

Як шпаклювати стелю (відео)

Перед чорновою обробкою стелі необхідно прогрунтувати гіпсокартон. Це робиться для кращого зчеплення зі шпаклівкою, а також – для створення більш міцної конструкції.

Стартова шпаклівка наноситься в два шари (перший шар – на вирівнювання швів, другий – на всю конструкцію).

Шар фінішної шпаклівки робить конструкцію ідеально рівною і гладкою.

Після висихання фінішного шару шпаклівки, стеля зачищається від задирок і може бути готовий до подальшої декоративної обробки.

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція

Обробка стелі залежить від вимог до нього. Конструкції, які включають в себе натяжні елементи, як правило, фарбуються будь фарбою. Якщо у вас кухня – вітальня, обробку стелі маленької кухонної зони можна зробити такими самими матеріалами, як і в іншому приміщенні.

Стеля з гіпсокартону на кухні своїми руками (відео)

Галерея: стелі на кухні з гіпсокартону (20 фото)

Робимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкціяРобимо стелі на кухні з гіпсокартону: поетапна інструкція