Робота з гіпсокартоном: що потрібно знати

Робота з гіпсокартоном: що потрібно знатиЩоб робота з гіпсокартоном пройшла успішно і дала очікуваний результат, потрібно знати безліч нюансів і не допускати помилок, властивих новачкам, а тому в допомогу вам спеціальні уроки та рекомендації наших фахівців.

Робота з гіпсокартоном здається дуже простою, поки справа не доходить до практики. Сказати по правді, і тут не повинно виникати труднощів, якщо ви тільки не задумали реалізацію дуже складного проекту і намагаєтеся дотримуватися всіх правил. Якщо ж ви взяли на себе багаторівневий гіпсокартонний стелю, або арку з підсвічуванням, та ще й не маєте досвіду, то робота з гіпсокартоном може здатися дійсно важким.

Що потрібно знати

Робота з гіпсокартоном своїми руками припускає наявність знань і практичного досвіду, але якщо таких немає, їх завжди можна добути. Звичайно, далеко не варіант проходитимуть уроки роботи з гіпсокартоном, якщо вам необхідно зробити арку, або купувати дорогі відеоуроки роботи з гіпсокартоном, якщо ви будуєте гіпсокартонну перегородку. Адже подібних робіт можна навчитися і на нашому сайті, при цьому, не сплачуючи нічого.

Робота з гіпсокартоном: що потрібно знати

Отже, основні правила роботи з гіпсокартоном вже зараз:

 • Коректний вибір матеріалу. Все вірно, адже в першу чергу, вам необхідно підібрати гіпсокартон за характеристиками приміщення, в якому він буде розташовуватися. У стандартному приміщенні з нормальною вологістю відмінно буде відчувати себе звичайний гіпсокартон, у ванній кімнаті, на кухні, в їдальні, в роздягальні басейну – тільки вологостійкий гіпсокартон, в серверних кімнатах, приміщеннях електрообладнання і щитових – вогнестійкий ГКЛ і так далі. Крім того, необхідно правильно підібрати матеріал для каркаса. Тут можлива робота з гіпсокартоном і профілями або ж з ГКЛ і дерев’яними монтажними рейками. Також, цілком реально, що установка буде відбуватися безкаркасним методом. Далі, вибір шпаклівки, клейових сумішей, інше.
 • Вибір інструменту. Будівельні роботи з гіпсокартону і оздоблювальні роботи по гіпсокартону припускають і не менш правильний вибір інструменту, адже з простою викруткою і ножем ви точно не впораєтеся. Вам потрібно вибрати інструмент в залежності від складності робіт, обсягу проекту, деяких тонкощів процесу. Обов’язково прочитайте матеріал про те, як вибрати інструмент для робіт з гіпсокартоном на нашому сайті.
 • Визначення виду робіт. Обшивка, утеплення, вирівнювання поверхні, декоративні роботи, стельові проекти – вам необхідно точно знати, що і як ви будете робити, так як від цього залежить потреба проекту (схеми) та наступні питання, які можна вирішувати дуже різними способами.
 • Визначення процесу монтажу. Каркасний або безкаркасний метод – 2 способи встановити ГКЛ на поверхню або в просторі приміщення. Вам слід вибрати найбільш правильний, який відповідає вимогам проекту, вашої кваліфікації та питань, які слід вирішити. Наприклад, якщо ви будуєте перегородку тут тільки каркасний метод, якщо ж ви просто вирівнюєте стіни з невеликими дефектами – можливо встановити ГКЛ і на клей.

Робота з гіпсокартоном: що потрібно знати

Також рекомендуємо прочитати:Стіни з гіпсокартону своїми руками (план роботи)
Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

Найважливішим кроком будь-якої роботи є зняття замірів. Якщо все буде точно до міліметра, є величезний шанс закінчити проект якісно і вчасно.

Питання-відповідь

У даній рубриці ми б хотіли розкрити кілька цікавих сторін процесу, про яких у читачів є питання. Отже, ваші запитання і відповіді фахівців – секрети роботи з гіпсокартоном.

Які основні матеріали?

В першу чергу, це сам гіпсокартон, який необхідно вибрати строго за характеристиками, як ми і говорили раніше. Далі, матеріал для створення каркаса – металевий оцинкований профіль або ж монтажна рейка. Ну і, звичайно, матеріали та витратні матеріали для обробки і обробки: грунтовки, шпаклівка, захисні склади, серпянка, саморізи, дюбелі, а також матеріали для фінішної обробки гіпсу.

Робота з гіпсокартоном: що потрібно знати

Як відбувається робота з профілем?

Робота з профілем дуже проста, єдиний момент, який відрізняється підвищеними вимогами – точна розмітка стіни і установка профілів за розмірами і за рівнем. Інші ж процеси – установка на стіну, кріплення між собою і, безпосередньо, обшивка профілю гіпсокартоном, під силу і новачкам.

Де використовується фасадний гіпсокартон для зовнішніх робіт?

Даний вид ГКЛ використовується в будівництві і зовнішній обробці будинків того, щоб обмежити доступ вологи до утеплювача стін, проникнення холодного повітря і протягів, видування утеплювача і його волокон. Гіпсокартон для зовнішніх робіт володіє багатьма якісними властивостями, які дуже цінуються в будівництві і обробці.

Стельові роботи

Складність роботи з гіпсокартоном, стеля це або стіни, що залежить від початкової складності проекту. Якщо ви задумали вирівняти стелю, зашити в нього освітлення і деякі комунікації, то процес пройде швидко і без особливих зусиль, але якщо ви задумали проект по складному декорування, поєднання видів стельової обробки, кілька рівнів, монтаж освітлення і вентиляції, то тут доведеться дуже постаратися.

Робота з гіпсокартоном: що потрібно знати

Який потрібен інструмент

Для простих проектів досить основного набору інструментів за ГКЛ, якщо ж ви плануєте серйозний ремонт, то й інструменти для гіпсокартону повинні бути професійні.

Робота з гіпсокартоном: що потрібно знати

Як швидко проходить робота по монтажу гіпсокартону?

Монтаж ГКЛ – досить швидкий процес, і швидкість його залежить від професіоналізму майстрів, якості встановленого каркаса, початкового підготовчого етапу. Якщо говорити про комплекс робіт, то на різних етапах можливі затримки, але самі монтажні роботи гіпсокартону йдуть дуже швидко.

Малярні роботи

Технологія малярних робіт з ГКЛ відрізняється у кожного майстра, але є основний алгоритм, від якого не можна йти, інакше можна зіпсувати якість робіт.

 • По-перше, поверхня повинна бути підготовлена до фарбування – грунтовка в декілька шарів, захисне покриття, закладення швів, затирка.
 • По-друге, правильно вибирайте фарбу під ГКЛ, щоб вона лягла рівномірно, швидко висохла, не стала збудником алергії і так далі.
 • По-третє, необхідний досвід у фарбуванні, щоб робити якісні мазки, правильно визначати консистенцію фарби, вибирати підходящий інструмент для нанесення тощо.
 • Робота з гіпсокартоном: що потрібно знати

  Є інструкція по роботі з гіпсокартоном?

  Єдиної інструкції немає, є певні вимоги і рекомендації, основні кроки і деякі нюанси, і всі вони залежать від виду робіт, який ви починаєте. Погодьтеся, адже кожен проект дуже відрізняється, наприклад, зведення перегородки, робота з гіпсокартоном з будівництва арки, звичайна обшивка труб гіпсокартоном і так далі.

  На завершення нашого матеріалу, хочемо сказати тільки одне – будь-майстер-клас по роботі з гіпсокартоном або ж відеоуроки на цю тему, допоможуть придбати певні теоретичні знання, зрозуміти, як відбувається той чи інший процес, і побачити правильну послідовність. Але, щоб проект був завершений вчасно і якісно, важлива техніка роботи з гіпсокартоном, а значить, вам необхідні тренування. На самому початку це можуть бути найпростіші проекти, далі – серйозніше, тобто, все приходить з досвідом!

  Як працювати з ЛГК (відео)