Розбираємося в деталях: чим шпаклювати гіпсокартон

Розбираємося в деталях: чим шпаклювати гіпсокартонПідготовка стелі під фарбування або побілки – завдання не з легких, і тут доведеться докласти чимало зусиль, щоб вигнати ідеально рівну поверхню. Шпаклівка стелі – один з основних етапів даної роботи.

 

Природно, існують і інші види оформлення стелі, які зовсім не потребують підготовки поверхні – натяжна стеля, багаторівнева стеля з ГКЛ, підвісний панельний стелю та інші. Але якщо є замовлення на пофарбований або побілений стелю, який незрівнянно виглядає у вітальні, спальні і навіть на кухні, вирівнювання стелі шпаклівкою, затірку і створення потрібної нам поверхні не обійти ніяк.

Обробка стелі

Як і чим краще шпаклювати ГКЛ? Даний етап вважається проміжною між вирівнювання стелі з гіпсокартону штукатуркою та фінішною обробкою, яка і додасть приміщенню особливе значення. Але, є він і самим основним, адже якщо покласти шпаклівку неправильно – стеля може обсипатися, нерівно – буде виглядати дешево і просто негарно.

Розбираємося в деталях: чим шпаклювати гіпсокартон

Як спростити роботу

Шпаклювати стелю з досить просто, але часу й сил піде досить. Якщо мислити глобально, то і грошей буде витрачено чимало, але якщо хочете отримати реальну красу, чимось доведеться пожертвувати.

Отже, спрощуючи роботу, робимо стеля з гіпсокартону. Будемо вважати, що гіпсокартон на стелю вже покладено.

Розбираємося в деталях: чим шпаклювати гіпсокартон

Шпаклівка

Шпаклювати стелю з гіпсокартону слід, дотримуючись певного алгоритму дій:

Також рекомендуємо прочитати:Як шпаклювати гіпсокартон
Які стелі краще: натяжні або з гіпсокартону
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

  • Коли ми максимально наблизили поверхню стелі з гіпсокартону до ідеальної, її необхідно якісно обробити, щоб з часом не сипалися шви, щоб ми не збирали пилососом з підлоги нову побілку або фарбу, не нервували через тріщини на новому, дорогому стелі.
  • Отже, приступаємо до шпаклювання стелі з гіпсокартону. Насамперед, відбувається грунтовка поверхні. Тут не варто шкодувати складу, а необхідно обробити всю поверхню двічі, даючи кожному шару трохи часу, щоб просохнути.
  • Далі, лягає стартова шпаклівка, яка вирівнює деякі дефекти, утворені під час монтажу, заповнює шви, кути і стики. Шпаклівка гіпсокартонної стелі відбувається не поспішаючи, широкими шпателями, плавними рухами.

Не варто забувати про серпянке на стиках, якісному заповненні швів без повітря і акуратною прибирання хвиль, які могли утворитися від шпателя.

  • Далі, фінішна шпаклівка, яка часто лягає на черговий шар грунту. Саме вона і називається шпаклювання стелі під фарбування, так як після якісного матеріалу, нанесеного шаром приблизно в 1 мм, відбувається тільки затирка і остаточна, декоративна обробка фарбою, якщо, звичайно, вам не потрібна декоративна шпаклівка стелі.

Це був найпростіший варіант, де ми не особливо звертали увагу на витрати і час проведення процесу. Далі – більш складний варіант, коли необхідно прошпаклювати стеля без попереднього вирівнювання гіпсокартоном.

Шпаклівка своїми руками

Ми подумали і вирішили, що в даному розділі статті, у нас буде відбуватися шпаклівка стелі бетонного – не дуже складно, але і не легко, як по гіпсокартону. Загалом, завдання середньої складності.

Розбираємося в деталях: чим шпаклювати гіпсокартон

Підготовка

Підготовка поверхні починається з того, що очищається від старої обробки. Тут слід розуміти, як зняти шпаклівку зі стелі (стару), збити фарбу, здерти шпалери і так далі. Все це нам ні до чого, так як це самий справжній сміття, що заважає якісному процесу.

Після того, як бетонна стеля повністю очищений, його можна навіть замит (з чим багато хто якраз і не погоджуються), дати стелі просохнути, і тільки потім приступати до подальших робіт.

Розбираємося в деталях: чим шпаклювати гіпсокартон

Шпаклівка бетонного стелі

Багато майстри воліють працювати правильно: стартовою та фінішною шпаклівкою стелі, з ґрунтом через шар і фінальної затіркою, але частина майстрів вибирає і універсальні склади, готові шпаклівки, мінімум дій і максимум результату (як їм здається).

Розбираємося в деталях: чим шпаклювати гіпсокартон

Як вирівняти стелю

Якщо поверхня більш-менш рівна, то можна просто заповнити шпаклівкою тріщини й западини, якщо ж поверхня «страшна», то, можливо, подекуди доведеться і нарощувати стелю, а де-то використовувати і товсті шари шпаклівки, але робити це потрібно вже з допомогою армування спеціальною сіткою.

Використовувати для вирівнювання стелі можна сухі шпаклівки, і готувати їх самостійно по інструкції, але на допомогу може прийти і готова шпаклівка для стелі, яку необхідно лише відкрити, і якісно нанести на поверхню.

Якщо ви обираєте для роботи суху шпаклівку, готуйте її строго по інструкції виробника, і невеликими порціями, так як підсохлий матеріал сильно втрачає в якості, і працювати з ним нереально.

Як наносити

Шпаклювати стелю слід, завдаючи шпаклівку досить тонким шаром, а для цього, склад не повинен бути дуже густим.

Для початку робіт слід вузьким шпателем рівномірно нанести на широкий необхідну кількість шпаклівки, і почати шпаклівку стелі. Вести шпатель слід під кутом поверхні (чим більше кут, тим тонше буде лягати шпаклівка), вертикально або горизонтально.

Якщо ви шпаклюєте справа наліво, то права сторона шпателя повинна бути нижче лівої, або навпаки, якщо шпаклівка йде зліва направо. Тобто, дальня частина шпателя практично не торкається поверхні при нанесенні шпаклівки.

Розбираємося в деталях: чим шпаклювати гіпсокартон

Як шліфувати

Коли ви привели стеля в повний порядок і поклали шар фінішної шпаклівки, потрібно переходити до одного із завершальних етапів – шліфуванні поверхні.

Шліфування або затирка відбувається після повного висихання останнього шару шпаклівки, повільно і дуже ніжно, щоб не зіпсувати роботу. Використовується для цього наждачний папір нульовка, яка підводить поверхню до ідеальної. Після, тільки декоративна обробка стелі – фарбування або побілка.

Якість такої роботи завжди залежить від багатьох факторів – професіоналізму майстра, його якості інструменту і матеріалів, що були обрані для обробки стелі. Природно, багато значить і те, якою шпаклівкою шпаклювати стелю, а тому, постарайтеся не вибирати дешевий матеріал, якщо звичайно хочете отримувати дійсно класний результат.

Сказано це було для того, щоб ви ніколи не допускали до дорогої роботі майстра, який не знає, наприклад, яка шпаклівка краще для стелі. Якщо ж ви майстер, і ви вчіться працювати правильно, то постарайтеся закласти базу з самого початку, щоб кожен ваш замовник був задоволений роботою.

 Розбираємося в деталях: чим шпаклювати гіпсокартон

Чим шпаклювати стелю з ГКЛ (відео)