Рожевий екран монітора – що робити, як знайти причину і усунути

Рожевий екран монітора  що робити, як знайти причину і усунутиЯкісне і чітке зображення на моніторі або ноутбуці, а також планшетному комп’ютері є запорукою успішної роботи, навчання або приємного відпочинку. Однак періодично екран може працювати нестабільно. Наприклад, він може придбати рожевий відтінок, що не є нормою. Читайте далі про основні причини появи несправності і про те, як самостійно позбавитися від цієї проблеми.

Чому екран став рожевим і як це прибрати

Зміст статті

 • Чому екран став рожевим і як це прибрати
 • Основні причини поломки
 • Як позбутися від проблеми самостійно

Вся техніка рано чи пізно виходить з ладу. Поява рожевого кольору на екрані є однією з найпоширеніших проблем. Причому екран може офарбитися як повністю, так і частково або смужками. Ця неприємна ситуація може трапитися з абсолютно різними моделями як ноутбуків, так і стаціонарних пристроїв. Заміна кольору екрана монітора на рожевий може доставити його власнику не мало переживань. Однак не варто панікувати. Адже в будь-якому випадку більшість несправностей в техніці можна відремонтувати. Для початку необхідно зробити простий огляд мереж живлення і монітора.

УВАГА! Особливо трепетно до перенесення кольорів пристрою відносяться дизайнери і фотографи. Від правильного налаштування кольору залежить якість створюваної ними продукції.

Рожевий екран монітора  що робити, як знайти причину і усунутиЄ нескладні рекомендації, які допоможуть виявити проблему навіть не розбирається в техніці користувачеві. Однією з найбільш поширених і простих рекомендацій є звичайна перезавантаження пристрою. Якщо є можливість, то краще приєднати до комп’ютера інший монітор. Це дозволить точно зрозуміти справний сам екран чи ні. У будь-якому випадку причин появи несправності може бути кілька. Одні з них слід шукати в збої програмного забезпечення, інші свідчать про наявність механічних пошкоджень і вимагають зміни «заліза». Для початку необхідно поспостерігати за роботою пристрою і постаратися виявити причини.

Основні причини поломки

Найбільш поширеною причиною поломки є неправильне підключення кабелю пристрої до системного блоку. Кабель повинен бути добре під’єднано для повноцінної передачі інформації. Крім того, шнур може просто перегнутися і навіть зламається. Бувають випадки, коли кабель підключений до материнської плати, а повинен бути приєднаний до відеокарти. Рідко, але все ж бувають подібні проблеми неповноцінне напруги мережі.

Рожевий екран монітора  що робити, як знайти причину і усунутиТакож дана ситуація виникає, коли виходить з ладу відеоадаптер. У цьому випадку може спостерігатися стійкий і їдкий запах гару. Швидше за все знадобитися заміна запчастини. Варто спробувати зняти відеокарту і, якщо є така можливість, то підключити шнур до вбудованої відеокарти. Якщо змін не сталося, то варто шукати іншу причину. Якщо фон меню монітора рожевий, то це говорить про несправності ламп монітора. Цей ремонт роблять в спеціалізованих майстернях. Якщо ж фон меню білий, а зображення з’являється з рожевим відтінком, то необхідна автоматичне калібрування.

ВАЖЛИВО! У старих ЕПТ-моніторах ймовірною причиною несправності була гармата (кінескоп). Також нерідко виходили з ладу підсилювачі кольору.

Як позбутися від проблеми самостійно

Рожевий екран монітора  що робити, як знайти причину і усунутиЗ даною проблемою в більшості випадків можна впоратися своїми силами. Розглянемо основні заходи, які здатні поліпшити якість екрану:

 • Перевірка підключення кабелю. Для цього рекомендується кілька разів перевірити з’єднання підключаю і вимикаючи пристрій. Також можна просто посмикати або поворухнути кабель з боку в бік. Причому кабель слід перевірити як з боку монітора, так і з боку системного блоку.
 • Зміна кабелю при виявленні його фізичної вади.
 • Багато пристроїв мають спеціальну кнопку на панелі DEGAUSS (розмагнічування). На неї варто натиснути один раз.
 • В деяких випадках допомагає калібрування монітора. Налаштування кольору можна зробити під свій смак і зберегти отриманий результат. Можливо, необхідно знизити відтінок червоного кольору. Даний метод актуальний тільки, якщо монітор має злегка рожевий відтінок.
 • Зайти в налаштування монітора і перевірити частоту оновлення кадру. Вона може автоматично зменшуватися, викликаючи тим самим розоватость екрану. У цьому випадку бажано збільшити частоту оновлення кадру.

ДОВІДКА! Під час перевірки кабелю на цілісність і якісний контакт комп’ютер слід відключити від мережі.

Якщо запропоновані шляхи вирішення не допомогли впоратися з проблемою, то, можливо, причина поломки набагато серйозніше. В цьому випадку слід звернутися до професійного майстру.

Таким чином, проблема рожевого екрану є достатньо поширеною. Практично кожен користувач стикається з нестабільною роботою монітора. Знайти вихід з даної ситуації можна скориставшись простими рекомендаціями з даної статті.