Зміст

 • Початок роботи
 • Підбір матеріалу для воріт
 • Процес спорудження воріт

Ворота орного типу з автоматикою вже давно оцінені по достоїнству власниками власних будинків. Вартість цієї конструкції не маленька, але її можна спорудити самому, без будь-яких проблем.

Розпашні автоматичні ворота своїми руками

Розпашні ворота цінуються за свою простоту і надійність у щоденному використанні. Саме тому даний вид воріт став дуже популярним і постійно з’являються нові види їх модифікацій.

Однією з таких модифікацій розпашних воріт, які сподобаються практично будь-якому власникові будинку, є автоматизовані розпашні ворота.

Переваги розпашних воріт.

Ворота орного типу мають ряд переваг:

 • — можливість самостійного виготовлення;
 • — простота конструкції і використання;
 • — невелика вартість необхідних для виготовлення матеріалів;
 • — можливість автоматизації.

Початок роботи

Передбачається, що місце для установки воріт вже є. Наступним кроком є створення або пошук креслення. Без його наявності здійснити процес вкрай складно. Якщо у самого виникають труднощі з проектуванням — на просторах інтернету повно подібної інформації.

Далі слід приступити до вибору «серця» автоматичних воріт — електричного приводу.

Електричний привід

При пошуку потрібної моделі, варто врахувати наступне:

 • — дистанцію від дверних петель до бічних опор;
 • — вага конструкції;
 • — лінійний розмір воріт.

Якщо бюджет обмежений, можна виготовити привід самостійно, використовуючи механізм з нових супутникових тарілок.

Принцип його роботи практично аналогічний тому, який продають у магазинах, плюс в додаток у нього буде більш низьке енергоспоживання, що збільшує безпеку.

Вибираючи привід, варто звернути увагу на варіанти з максимально довгим штоком. Додатково купується пульт для обох команд, реле, трансформаторів і кілька брелоків.

Реле в даному механізмі використовується для захисту від збоїв і пошкоджень воріт в тому випадку, коли на шляху стулки з’явиться яка-небудь перешкода.

На виготовлення електроприводу піде близько 70-90 доларів: 30-40 на привід для тарілки і 40-50 на інші необхідні предмети і механізми.

Може здатися, що дана сума не маленька (якщо порахувати ще й матеріал воріт, то сума досягне 130-150 доларів), але купівельної механізм обійдеться в 2 рази дорожче.

Підбір матеріалу для воріт

Вибір відносно простий. Найпоширеніші матеріали, які використовують для виготовлення розпашних воріт — дерево і метал.

Якщо для виготовлення воріт вибрано дерево — потрібно підшукати матеріал максимально високої якості. Дуже хороший варіант — дуб, а також інші породи дерева, здатні протистояти зовнішнім впливам. Для підвищення міцності матеріалом для каркаса може послужити металопрофіль.

Перед початком роботи дерево слід підготувати, обробивши засобами, які підвищують захист матеріалу: просочення антисептиками, фарбування та покриття лаком.

В силу того, що з деревом потрібно добряче пововтузитися, більшість віддає йому профільований настил, виготовлення воріт з якого і опишемо далі.

Він має ряд переваг:

 • — стійкість і довговічність;
 • — невелика вага;
 • — низька вартість;
 • — гарний вигляд.

Процес спорудження воріт

Для початку варто виготовити раму. Для цих цілей використовують металлопофиль П або М-образного виду.

Каркас воріт

В якості опорних стовпів досить застосувати стійки з металу 3х6 см, приваривши до них завіси і петлі.

Установка

Наступний крок створення розпашних воріт з автоматичним приводом — установка самих воріт.

Установку опорних стійок варто виконати в першу чергу. У разі використання труби з металу, потрібно підвищити рівень стійкості майбутньої конструкції, приваривши знизу п’яту розмірами 20х20 см і 2 куточка, які варто поєднати перпендикулярно.

Далі все просто:

 • — копається яма (60-70мм);
 • — заливається бетон (10-15 см);
 • — вставляється стійка і зміцнюється камінням;
 • — заливається простір, що залишився бетоном, упереміш зі щебенем середньої та маленької фракції.

Переконайтеся, щоб стійки були розташовані строго вертикально і процес відкриття/закриття стулок проходив без ускладнень.

Після остаточної установки стійок, слід приставити з ним стулки і вибрати місця майбутнього розташування петель. Петлі приварюються та стулки займають своє постійне місцезнаходження на стійках.

Заливка бетоном основи стовпа.

Установка автоматики

Автоматику на розсувних воротах рекомендують встановлювати приблизно на їх середині.

Перед тим, як починати процес закріплення, потрібно перевірити хід стулок. Ворота повинні відчинятися без потреби додатка великої кількості сил. Ідеально, якщо для їх відкриття буде достатньо легкого поштовху. В іншому випадку привід може не потягнути велике навантаження.

Після перевірки всі закріплюється і тестується.

Особливу увагу варто приділити захисту електроніки від зовнішніх впливів і потрапляння вологи.

Як видно з вищевикладеного матеріалу, стати власником воріт орного типу з електроприводом дуже просто, виконавши всю необхідну роботу самостійно.

.