Зміст

  • Що являють собою металеві розпашні ворота?
  • Розпашні ворота своїми руками
  • Монтаж воріт
  • Утеплення гаража

Кожен власник автомобіля віддає перевагу зберіганню своєї машини в гаражі, а не під атмосферними опадами, причому хоче, щоб вона була поруч з будинком.

Господарі приватних будинків мають можливість на власній ділянці побудувати гараж, причому облаштувати його на першому або цокольному поверсі.

У кожній конструкції повинні бути присутніми гаражні ворота, їх тип буде прямо залежати від уподобань і смаків автовласника.

Металеві ворота в гараж

Самостійно зробити гаражні ворота не складе труднощів, але існують певні нюанси, які не завжди є можливість виконати. Все ж самостійно облаштування та монтаж конструкції обійдеться на порядок дешевше, ніж замовлення у професіоналів.

Що являють собою металеві розпашні ворота?

Найбільш простими у створенні своїми руками є розпашні гаражні ворота. Вони можуть бути підйомними, адже в такому випадку практично ні чим не буде відрізнятися процес устаткування і монтажу.

Більш складним з варіантів по праву можна назвати відкатні різновид. У цьому випадку готову конструкцію краще купувати в магазині в розібраному вигляді, а потім самостійно на ділянці збирати.

Зробити це буде нескладно, адже додається інструкція і схема. Проводячи внутрішні роботи по обробці гаража, важливо враховувати різновид воріт, які у вас стоять.

Схема розстібних гаражних воріт

Розпашні ворота своїми руками

Кожен зможе зробити своїми руками розпашні гаражні ворота і для цього необов’язково в своєму арсеналі мати дороге і рідкісне обладнання. Що стосується матеріалів, які будуть потрібні, оскільки вони також недорогі, придбати їх можна на ринку або в будь-якому відповідному магазині. В якості матеріалів потрібно запастися такими:

  • Сталевий кутник;
  • Металопрофіль;
  • Листовий метал (1-3 мм товщина);
  • Фурнітура;
  • Елементи для кріплення.

Весь процес установки воріт гаража ділиться на три етапи: створення рами, полотна та каркасу. Тепер кожен етап слід розглянути більш докладно.

Внутрішня сторона гаражних воріт

Створення рами

Перший етап – виробництво рами своїми руками. Це несучий елемент, який включає в себе дві частини: зовнішній і внутрішній каркас. Вони можуть бути створені з сталевого куточка. Щоб зробити вам знадобиться будівельний рівень, косинець, рулетка, зварювальний апарат та болгарка.

Якщо у вас є можливість, то краще відразу купити в магазині лазерну рулетку, з нею буде легше зробити всі роботи, і вона має більш високу точність, ніж стандартний варіант. Також зможе замінити будівельний рівень. Що стосується зварювального апарату, то його можна взяти в оренду.

Ворота з металу

Перед тим як починати збирати раму своїми руками, важливо ретельно заміряти отвір воріт. Залежно від коректності отриманих даних буде залежати точність і простота установки конструкції.

Отримані виміри відзначте на куточку і починайте вирізати заготовки. Після цього їх потрібно викласти все на рівну поверхню і вирівняти за допомогою рівня.

При цьому відрегулюйте кожен рівень з’єднання, щоб потім конструкція гаража була рівною і можна починати зварювати. Готову раму ретельно відшліфуйте в місцях, де утворилися шви.

Щоб конструкція була більш жорсткою, вертикально по кутах деякі люди приварюють важелі, для них можна взяти залишки куточка.

Постарайтеся особливу увагу приділити монтажу і точності створення елементів, адже готовий варіант буде дуже складно виправити або підігнати під потрібні параметри.

Виробництво каркаса

Роблячи гаражні металеві розпашні ворота важливо розуміти, що один з основних елементів у цій справі – каркас. Він включає в себе дві частини і формує стулки. Щоб їх створити, можна взяти за основу профіль з металу, що має переріз 60 на 20 міліметрів.

Суть процесу створення каркаса така ж, як у випадку з рамою. Конструкція за допомогою рівня вирівнюється по горизонталі і вертикалі і далі зварюється.

Напрямні повинні прилягати один до одного нещільно, залишайте невелику щілину, щоб хід стулок нічого не заважало. Так, у вас буде сформована решетування, до якої і прикрепится полотно на воротах гаража.

Полотно і силові петлі

Полотно потрібно зробити з листового металу, товщина якого складає до трьох міліметрів. Щоб отримати такий результат, з цільного металевого листа вирізається полотно таких розмірів, як вам необхідно.

Проводячи вимірювання важливо розуміти, що кожне полотно буде розташовуватися внапуск, бо перший елемент обов’язково повинен бути на 20 міліметрів більше, ніж другий.

Кріплення полотна здійснюється шляхом зварювання до решетування, починати слід з нижньої частини. Щоб конструкція вийшла більш жорсткою, до неї можна додати металевий куточок в горизонтальному положенні.

Приварювання петель на ворота

Щоб не відчувати жодних проблем під час відкривання воріт, необхідно ставити на них силові петлі. Закріпити їх можна дуже легко своїми руками за допомогою зварювального з’єднання, при цьому верхня частина залишиться на стулці, а нижня на рамі конструкції.

Щоб з’єднання швів було максимально міцним, припаривается металева вигнута смужка, що має товщину не більше восьми міліметрів. Цей елемент може бути приварений до верхньої області петлі і до стулки.

Щоб зварювальне з’єднання було укріплено зсередини, важливо використовувати вкладку, яка матиме наповнення з арматури.

Петлі і фіксатори воріт

Щоб металеві розпашні ворота, які ви робите своїми руками, були міцно зафіксовані, бажано використовувати в якості засува штир, має вертикальне положення.

Така конструкція дуже проста у створенні та експлуатації прекрасно себе показує. Потрібно на підлозі і на стелі зробити отвори, їх діаметр повинен бути не більше 25 мм.

Кінцева цифра безпосередньо залежить від діаметру труби, яка буде використана в ролі штиря. Коли елемент гаража буде закріплений, до нього необхідно приварювати петлі, на який кріпитиметься засув.

Непогано показують себе затискні засуви, які мають такий же принцип роботи, як затискачі на бідонах.

Гаражні ворота з металу з хвірткою

Монтаж воріт

Коли ви зберете повністю гаражні розпашні металеві ворота, можна починати їх встановлювати. Перед тим як зробити це своїми руками, кожен елемент конструкції рекомендується покрити спеціальною грунтовкою, яка здатна вберегти поверхню від надходження вологи і утворення корозії.

Коли покриття висохне, можна починати монтаж. В залежності від того, наскільки якісно і правильно ви встановите гаражні ворота, залежатиме подальша експлуатація.

Внутрішня і зовнішня частина рами кріпиться до відкосів в області отвору гаража. Робиться це за допомогою штирів з металу, що мають довжину від 150 до 180 мм. Їх кінці потрібно приварити, а зварні шви відшліфувати і зафарбувати.

Утеплення гаража

Вдавшись до описаних дій, ви своїми руками зможете встановити гаражні металеві розпашні ворота без проблем і стороннього втручання. При бажанні конструкцію можна утеплити, особливо це актуально для людей, у яких розташовується гараж в будинку, адже з нього холодне повітря може потрапити в житлове приміщення.

В ролі утеплювача гаража може виступати теплова завіса з прозорого пластику або брезенту, яка буде встановлена за тим же принципом, що жалюзі.

Якщо ви хочете більш серйозно підійти до такого питання, то можна віддати перевагу пінополістиролу товщиною до 5 сантиметрів або скловаті, яка на сьогоднішній день в магазинах продаються у вигляді плит.