Зміст

 • Особливості рулонних воріт
 • Переваги рулонних воріт
 • Встановлення рулонних штор своїми руками

Автоматичні рулонні гаражні ворота — вибір тих, хто цінує надійність і комфорт за невеликі гроші. Простий і неймовірно зручний механізм, відмінно працює при будь-яких температурах, давно зайняв своє місце на ринку. Конструкція рулонних воріт нагадує рольставні, так як принцип роботи в нанизуванні окремих ламелей, зібраних в єдине полотно на спеціальний вал, який акуратно формує рулон.

Рулонні ворота в гараж

Часто на тематичних форумах виникає питання — чи можна зробити рулонні ворота своїми руками? Можна, але бажано довірити це питання професіоналам, так як конструкція таких воріт складна.

Особливості рулонних воріт

Комплектація рулонних воріт:

 • вільно сполучені блоки полотна;
 • потужний двигун;
 • направляючі з надійним ущільнювачем;
 • блок кінцевих вимикачів;
 • ручне розблокування у вигляді важеля;
 • дистанційне управління з кнопкою відкривання на брелоку;
 • система контролю команд.

Особливості конструкції

Ламелі – це секційні блоки, що являють собою багатошарову конструкцію, що сполучає в собі алюмінієвий профіль і пінополіуретановий наповнювач.

Ці блоки, зібрані в єдине ціле, і створюють полотно, розміри і товщина якого варіюються в залежності від поставленої мети.

Для створення приємного зовнішнього вигляду блоки покриваються декількома шарами антикорозійного фарби (вибір кольору на розсуд власника), що забезпечує воротах хороший захист від атмосферних явищ.

Пристрій рулонних воріт

Розміщення

Рулонні ворота для гаража хороші тим, що дозволяють здійснити установку як зовні, так і всередині приміщення, що робить їх незамінними в тому випадку, коли інші варіанти неможливі.

Особливо хороша внутрішня установка з високим ступенем захисту від злому.

Теплоізоляція

Металеві рулонні ворота відрізняються хорошими якостями теплоізоляції за рахунок спеціалізованих ущільнювачів, захищають приміщення від холоду і пилу по контуру отвору.

Також варто відзначити високу жароміцність матеріалу воріт, не займистих, а відповідно і не виділяють небезпечних речовин.

Відкривання

Чи потрібно відкривати ворота своїми руками? Немає. Автоматика дозволить власнику здійснити всі маніпуляції з допомогою спеціального брелока.

Переваги рулонних воріт

 • Захист від спостереження.

Рулонні системи оберегут ваше життя від сторонньої уваги, не втрачаючи при цьому краси і привабливості фасаду будинку.

 • Захист від шуму.

Пінне наповнення алюмінієвих пакетів добре бореться зі сторонніми шумами, що важливо для ефектного відпочинку.

 • Захист від метеоумов.

Ворота добре тримають пориви вітру, захищають від вологи та холоду або підвищеної спеки.

 • Захист від проникнення.

Унікальна конструкція запірного механізму гаражних воріт здатна захистити від несанкціонованого попадання.

Варто зазначити на додаток до перерахованого вище, що гаражні ворота можна опускати і піднімати до певного рівня, а деякі моделі створюють ілюзію присутності в будинку людей.

Звичайно, рулонні металеві конструкції досить високі в ціні, але з якістю захисту, який вони забезпечують, не зрівняються ніякі інші моделі.

Встановлення рулонних штор своїми руками

Що робити в тому випадку, коли фірма не береться встановлювати ворота, але є бажання поставити їх у своєму гаражі? Відповідь очевидна — встановити рулонні ворота своїми руками.

Схема установки рулонних воріт

Етапи установки

 • Підготовка до монтажу

Намічаються отвори на напрямних таким чином, щоб центри збігалися з пазами направляючих. В намічених місцях висвердлюються отвори через обидві стінки діаметром до 10мм. На лицьовій стороні направляючих ці отвори розширюються до 13мм — для майбутніх заглушок.

Підготовка до встановлення рулонних воріт

 • Збірка каркаса

Після зняття кожуха короби, на задній його стороні потрібно намітити по три отвори для кріплення до стіни, заодно потрібно висвердлити та 2 отвори по 12мм кожен для виведення електрокабеля. Потім необхідно вставити пази направляючих в пази бічних кришок і повернути коробу початкову збірку.

 • Установка каркаса

Приклавши каркас до отвору, потрібно протягнути всередині нього шнур електроживлення, за допомогою рівня визначити його правильне положення по відношенню до підлоги і закріпити саморізами і короб і направляючі.

 • Установка полотна

Встановити осі ригелів в отвори кілець короби і звести кільця до упору, зафіксувавши їх положення саморізами. (Акуратніше, легко зачепити вал або електрокабель). Після цього необхідно підключити вимикач електроприводу.

За допомогою металевого шестикутника потрібно визначити рівні максимального опускання і максимальної висоти. Після виконання електричного з’єднання конструкції зовнішня кришка кожуха встає на місце, і все капелюшки саморезов закриваються заглушками.
В останню чергу видаляється захисна плівка, і ваше придбання готове до роботи.

В процесі установки, в якій немає нічого складного, головне увагу слід приділити в першу чергу дотримання техніки безпеки і уважно слідувати інструкції.