Самий дорогий килим у світі: килими за мільйони доларів

Самий дорогий килим у світі: килими за мільйони доларів Про те, що царське вбрання або церковне вбрання може бути розшите золотом і дорогоцінними каменями, всім відомо зі шкільної лави. А ось про те, що килим теж може бути дорогоцінним, — знають всі.

Килим для нас — це утилітарна річ текстильного виробництва. Це виріб, що поглинає шум і утеплююча приміщення, покриття для підлоги і прикраса для стін. А в минулому килим був ознакою багатства.

Сьогодні старовинні східні килими високо цінуються колекціонерами, їх купують за нечувану ціну. Звичайно, навряд чи хтось буде ходити по килиму за 33 млн 765 тис. доларів. А саме за стільки був проданий на аукціоні Сотбіс у 2014 році Килим Кларка з серповидними листям. На сьогоднішній день це килим, який вважається найдорожчим.

Самий дорогий килим у світі: килими за мільйони доларів

А Перловий килим Барода є найдорожчим дорогоцінним килимом у світі. Останній власник придбав його майже за 5,5 млн доларів.

Самий дорогий килим у світі: килими за мільйони доларів

ДОВІДКА. Ткати такий виріб звичайним способом не можна. Так як для нанизування каменів підходять тільки золоті нитки!

Історія створення самого дорого килима

Зміст статті

  • Історія створення самого дорого килима
  • Опис самого дорого килима

Своєю назвою зобов’язаний князівства Барода. Саме цим князівством правил багатющий махараджа Самий дорогий килим у світі: килими за мільйони доларівГаеквад Кханд Рав.

Індійський князь був прихильником ісламу, а килиму в цій релігії пропонується сакральне значення. Тому Кханд Рав видав наказ про створення виробу надзвичайної краси. Воно повинно було покрити могилу Пророка Мухаммеда в Медіні. Так махараджа планував виказати свою повагу віросповіданням.

Згідно іншої версії, килим повинен був стати даром цілком земної жінки, в яку був закоханий махараджа.

Як би те ні було, у 1865 році робота почалася. Тільки на закупівлю матеріалів пішло 120 тисяч доларів.

ДОВІДКА. На створення найдорожчого цінного шедевра килимарства та інкрустації знадобилося цілих 5 років. Хоча його розмір не такий великий: 264х173 див.

На жаль, махараджі не судилося побачити шедевр. Володар помер незадовго до того, як він був завершений. Втім, на могилу Пророка рукотворне диво теж не потрапило. Воно стало сімейним скарбом князівства Барода.

Опис самого дорого килима

Перлове виріб має форму прямокутника, зітканого з натуральних шовкових ниток. Самий дорогий килим у світі: килими за мільйони доларівВін повністю зашитий перлами і різнобарвним скляним бісером.

Створюючи унікальний орнамент, майстри надихалися мотивами, традиційними для індійського мистецтва періоду імперії Великих Моголів. Килим має облямівку, прикрашену 32 невеликими розетками з великих перлів та дорогоцінних каменів. Три великі центральні розетки повністю зашиті діамантами. І обрамлені червленим золотом і сріблом.

Вражає не тільки розкіш і витонченість малюнка, але і кількість дорогоцінних каменів, необхідної для прикраси поверхні килима. Це дві з половиною тисячі діамантів, більше тисячі рубінів, шістсот кращих колумбійських смарагдів! Вражає уяву і щільність вишивки перлами: на 1 квадратний дециметр доводиться 4990 перлин! Загальний вагу перлів становить 30000 карат. Для декорування був використаний натуральний перли з Катару і Бахрейну, який вважається одним з кращих в світі.

Цікаво, якщо б всі ці камені не використовувалися в якості декору, могла б їх загальна вартість змагатися з ціною дивного килима?