Зміст

 • Основні конструкції та переваги профнастилу
 • Підготовчі роботи: створення ями і монтаж стовпів
 • Як вибрати профільний лист для обшивки?
 • Створення рамного каркасу

Сучасний ринок пропонує широкий асортимент будівельних матеріалів, які чудово підійдуть для створення і зведення воріт на дачній ділянці або для гаража.

Ворота з профнастилу

Найбільшою популярністю користується профнастил. Цей матеріал заслужив її відразу з кількох причин, серед таких доступна вартість, декоративність, міцність і зручність в експлуатації. Профнастил створюють із сталевих листів в заводських умовах, використовуючи метод холодного ковзанки.

З кожної сторони на лист наноситься невеликий шар оцинковки, технологія якого не дозволяє утворюватися на поверхні корозії.

В якості додаткового захисту і презентабельного зовнішнього вигляду листи покриваються полімерним шаром, на сьогоднішній день забарвлення в асортимент існують самі різні.

Щоб своїми руками створити ворота з профнастилу, необхідно виділити кілька вільних днів і робити всі роботи не одну пару рук, а хоча б дві. Крім того, людині потрібен певний набір аматорських інструментів та зварювальний апарат.

Основні конструкції та переваги профнастилу

Чому багато людей вибирають саме профнастил? Справа в тому, що він дозволяє зробити міцну конструкцію. Ворота, які зроблені своїми руками, будуть стояти не менше чверті століття, при цьому їх не потрібно буде постійно ремонтувати і стежити за ними.

Різновиди профнастилу

Використовувані матеріали мають невелику вагу, за рахунок цього значно полегшується установка, і не складає праці на об’єкт привезти всі необхідні елементи. Також можна вибрати відповідний колір і покриття відповідно до смаків господаря.

Крім того, виробники профнастилу дають можливість заощадити на фарбі, адже покриття під сонячними променями не вигоряє і зовнішній вигляд залишається незмінним. Будівельний матеріал найчастіше використовують для відкатних та розпашних воріт.

Краще своїми руками збирати розпашні ворота, які будуть складатися з двох однакових частин, кожна з них повинна відкриватися в певну сторону. Безумовно, краще відразу зробити одну велику стулку, яка буде відкривати в’їзд в необхідну сторону.

Але вибираючи такий варіант, на петлі лягає дуже велике навантаження. Тому забудовники радять вибирати все-таки звичну і стандартну двостулкову конструкцію. Щоб легкова машина могла безперешкодно проїхати на територію, досить зробити ширину готової конструкції чотири метри. Що стосується висоти зварної рами, то вона може становити від 2 до 2,5 метрів.

Дуже важливий той факт, що якщо є достатньо вільного місця, то хвіртку краще поставити відразу поруч з воротами. Інакше дверцята хвіртки буде заважати експлуатації однієї зі стулок.

Підготовчі роботи: створення ями і монтаж стовпів

В якості матеріалу для опорних стовпів можна використовувати:

 • Дерев’яний брус (перетин 150х150 мм);
 • Кругле незбиране колода (діаметр мінімум 20 см);
 • Швеллерную балку (товщина від 14 до 16 мм);
 • Профільну трубу (80х100 мм, товщина стінки 7мм).

Після того як ви виберете матеріал для опорних стовпів на ворота, починайте копати яму. Її глибина становитиме третину від загальної наземної висоти готової конструкції.

Важливо враховувати, що полотно кожної стулки необхідно зробити на півметра коротше, ніж габарити стовпів. Залишаючи своїми руками такий запас, конструкції буде забезпечений нижній підйом краю на 20-30 сантиметрів, бажано залишити ще кілька десятків сантиметрів, щоб можна було приварити декоративні елементи, в майбутньому вони стануть прикрасою зовнішнього вигляду воріт.

Опорні стовпи

Показник стійкості безпосередньо пов’язаний з міцністю стовпів, тому краще при створенні своїми руками віддавати перевагу сталевого прокату. Щоб встановити в землю швеллерную балку або профільну трубу, глибина ями повинна складати 1,2 метра, а діаметр від 20 до 50 сантиметрів.

Готові стовпи з металу опускаються у підготовлену яму, важливо виставляти їх строго за рівнем і у вертикальному положенні. Після цього вони заливаються розчином з цементу.

На останньому етапі підготовки елементів, технологія полягає в їх зачищення від іржі і подальша грунтовка з фарбуванням. Краще встановити верхні заглушки на ворота, які не дозволять потрапити всередину дощовій воді і снігу.

Як вибрати профільний лист для обшивки?

Всі профільні листи можна поділити на три групи, одна від одної їх відрізняється висота ребра, товщина і рівень міцності. Для кожної групи створена своя маркування:

 • «З» — стіновий елемент профнастилу, який виготовляється з оцинкованого листа, що має невелику товщину і висоту ребра. Матеріал дуже легкий, але відрізняється своєю міцністю. Найчастіше віддають перевагу йому люди, які своїми руками проводять монтаж воріт.
 • «НС» — профлист, який від попереднього варіанта відрізняється більш високими показниками товщини і хвилі. За рахунок цього збільшується рівень міцності і вага.
 • «Н» — несучий будматеріал, який використовується під час будівництва ангарів з металу і для влаштування покрівлі, яка має високу площу. Володіють великою вагою і підвищеним рівнем міцності. При цьому для каркасу воріт їх не використовують, тому що це дуже дорого і безглуздо.

Найкращим варіантом на ворота вважаються листи профнастилу, мають марку С8 і С10 (числами позначається хвиля в міліметрах). Параметри товщину коливаються від 0,4 до 0,8 міліметрів. При цьому кожна стулка матеріалу важить 25-40 кілограм.

Тому установка воріт повинна проводитися двома парами рук. Не доведеться користуватися підйомним обладнанням, за рахунок цього знижується собівартість готових воріт.

Створення рами для стулок на ворота з профнастилу

Створення рамного каркасу

При створенні рами для стулок на ворота з профнастилу можна вибрати профільовану трубу або дерев’яні бруси. Якщо ви віддасте перевагу першому варіанту, то раму можна робити своїми руками з аналогічного матеріалу.

Конструкцію потрібно збирати на рівній майданчику, де поміститься хоча б одна стулка. При цьому кути повинні бути прямими, використовуйте для цього косинці. Можна зробити самостійно пристрій з мотузки, яка буде складаються в прямокутний трикутник.

Довгі сторони каркаса необхідно поділити на три частини і кожну з них приварити до необхідних місць з допомогою паралельних перемичок. При цьому з’єднання слід зміцнити сталевими куточками. Сюди ж приварюються майбутні петлі воріт.

У спорудженні воріт з профнастилу немає нічого складно.

Необхідно самостійно накреслити невеликий наочний креслення, а також придбати потрібну фурнітуру, щоб установка була проведена якісно.