Зміст

 • Підготовчі роботи
 • Монтаж секційних воріт

Серед багатьох типів гаражних воріт найбільш вдалою конструкцією вважаються секційні ворота. Вони володіють високою маневреністю, хорошими теплоізоляційними якостями і стійкістю від зломів.

Гараж, обладнаний такими воротами, максимально функціональний і практичний. Гаражні секційні ворота мають досить привабливий вигляд, а завдяки незвичайній конструкції здатні заощаджувати вільний простір вашого гаража.

Сучасний ринок просто переповнений різними моделями, але ціна готової конструкції і монтажу досить висока, тому багато автолюбителі намагаються зробити секційні ворота своїми руками.

Секційні ворота в гараж

Правда, саморобні конструкції не завжди можуть дати очікуваного результату, адже багато комплектуючі зробити своїми руками не вийде, так як вони виробляються тільки в заводських умовах. У цьому випадку, щоб облаштувати ваш гараж, краще використовувати вже готові елементи.

Підготовчі роботи

Перш ніж встановити своїми руками гаражні секційні ворота, потрібно провести ряд підготовчих робіт.

Для початку потрібно підготувати необхідний інструмент, для цього знадобляться:

 • дриль;
 • молоток;
 • гайкові ключі;
 • рулетка;
 • рівень;
 • пасатижі;
 • шуруповерт;
 • набір свердел.

Подальшим етапом будуть підготовчі роботи дверного прорізу гаража. В першу чергу, по потребі зі стін забирається нетривка покриття, отвір обштукатурюється і з допомогою рівня виміряється його вертикаль і горизонталь. Також для більшої міцності, можна зробити металевий каркас. Припливу і заплічники повинні знаходитися в одній площині.

Щоб розрахувати необхідну глибину гаража, на висоті воріт додається 50 см, якщо встановлюються приводні секційні ворота, то 100 див. Найбільш оптимальний розмір притоки становить 30-50 см, якщо він буде більше або менше, то гаражні ворота будуть встановлені з більш високим чи низьким підйомом.

Стеля і припливу вашого гаража повинні бути досить міцними, бо гаражні секційні ворота володіють великою вагою, і все навантаження ляже на них. На заплічники таке навантаження не розташовується, але зробити їх потрібно також міцними, адже на них встановлюються напрямні.

Не варто забувати і про горизонтальності підлоги гаража, його потрібно зробити своїми руками також максимально рівним.

Монтаж секційних воріт

Типова схема секційних воріт

Коли гараж буде повністю підготовлений, можна приступати до монтажу.

 • Для початку необхідно провести монтаж верхніх панелей ролика, закріпивши їх за допомогою саморізів. Далі робляться отвори на середній панелі і встановлюються бічні опори. Після чого ставляться внутрішні петлі. Нижні кутові кронштейни монтуються на нижню панель.
 • Перш ніж зробити монтаж направляючих, потрібно за допомогою рівня відрегулювати горизонтальні панелі, а нижня панель своїми краями має рівномірно заходити за отвір.
 • Для установки вертикальних напрямних своїми руками, потрібно щоб між кромками і торцями панелі залишалося відстань близько 30 мм. Далі потрібно закріпити до стіни отвору кутові стійки, тільки не варто відразу затягувати саморізи, це потрібно зробити після регулювання направляючих по рівню.
 • Установка горизонтальних направляючих здійснюється в зборі з S-профілем, це збільшує їх жорсткість. За допомогою отворів в профілі, необхідно між собою з’єднати горизонтальні і вертикальні напрямні.
 • Потім потрібно взяти трос і розрізати його на 2 рівні частини. На одному кінці троса робиться петля і кріпиться до нижньої панелі. Теж саме відбувається і з другим тросом. Далі на ролики надіваються розпірні втулки і вставляються в отвори на кутових кронштейнах. Потім на бічні опори монтуються роликодержатели з роликами.
 • Пружина на вал встановлюється вже в зборі, не слід монтувати саморобні комплектуючі інакше ваші секційні ворота можуть працювати зі збоями, і ви не зможете відкрити гараж.
 • Потім встановлюється верхня панель. До верхніх опор кріпляться роликові власники. В опорні кронштейни встановлюється вже зібраний вал, і закріплюються обидві пружини. Далі треба взяти трос необхідної довжини і накрутити на барабан. Після барабан кріпиться до опорного кронштейна, фіксується трос і зводиться пружина.
 • Далі на S-профіль встановлюються буфери щодо осі отвору. Потім S-профіль кріпиться до горизонтальних напрямних, а вони в свою чергу за допомогою кронштейнів до стелі гаража.
 • Коли гаражні секційні ворота будуть встановлені, панелях робляться наскрізні отвори, під ручки і засувки. У цьому випадку ви можете використовувати саморобні ручки.
 • Щоб ваш гараж був більш функціональним, зроблені своїми руками ворота оснащуються автоматикою. Для її монтажу необхідно на металеву втулку встановити привід і з’єднати його з направляючою. При цьому зігнута тяга приєднаються до прямої. Потім кріпильний кронштейн закріплюється на направляючої і встановлюється на ворота гаража. В принципі на цьому монтаж секційних воріт своїми руками закінчений.
 • Встановлюючи на гараж своїми руками такі ворота, обов’язково використовуйте оригінальні креслення.

  Адже навіть невеликі відхилення будуть сприяти заклинювання воріт гаража. Не варто також купувати дешеві комплектуючі, так як вони можуть швидко вийти з ладу.

  Скористайтеся більш відомими брендами, і тоді гараж навіть з маленькою площею буде практичним і функціональним на довгі роки.