Зміст

 • Особливості конструкції
 • Збираємо та встановлюємо готовий комплект самостійно

Облаштований гараж – це запорука збереження і довговічності вашого автомобіля. Важливу роль у цьому питанні відіграють якісні гаражні ворота. Якщо мова заходить про їх зручності і практичності незамінним варіантом в цьому сенсі можуть стати секційні ворота. Цей сучасний тип виробу являє собою полотно, яке має властивість рухливості завдяки металевих панелей, сполучених між собою петлями.

Автоматичні ворота

Підйомний механізм забезпечує плавне відкриття і закриття воріт. Тепер вам не доведеться витрачати час і зусилля на відкривання орних стулок і замків, а просто потрібно буде легким рухом руки підняти полотно вгору. До того ж ви заощадите чимало місця, яке було б для стулок.

Особливості конструкції

Пристрій секційних воріт гранично ясно. З допомогою торсіонної системи, яка кріпиться до стелі і складається з барабанів, тросів і валів панельне полотно приводиться в рух. Плавний і безпечний хід воріт забезпечують пружинні механізми і підшипники, всередині яких встановлені кульки з міцного пластику – поліаміду.

Металеві профілі виступають в ролі напрямних, по яких всі секції воріт при русі переходять з вертикального положення в горизонтальне позицію, фіксуючись під стелею. Також секційні ворота захищені спеціальними храповими муфтами, які запобігають можливість обриву тросів і блокують рух полотна в непередбачених обставинах. Важливість такої захисної функції досить велика, оскільки вага панельного полотнища може коливатися від 100 до 300 кг.

Автоматизація гаражних секційних воріт

Головною особливістю секційної конструкції є те, що сендвіч-панелі збираються за певним принципом. Найбільш поширеним варіантом є панель, яка має два оцинкованих сталевих шару, і всередині заповнена утеплювачем у вигляді поліуретанової піни або поліестеру. Між собою ці металеві смуги скріплені спеціальним еластичним матеріалом, який забезпечує щільне прилягання і захищає від холоду.

В залежності від товщини панелей ворота мають свої тепло – і звукоізоляційні властивості, найчастіше зустрічаються такі параметри:

 • Товщина панелі 30-45 мм. Такий вигляд полотна вважається утепленим і за своїм теплосберегающему ефекту можна порівняти з цегляною стіною завтовшки близько 38 див.
 • Близько 20 мм. Стандартний економний варіант, який добре зберігає тепло і може використовуватися для гаражів без опалення.

У заводських умовах такі гаражні ворота виготовляються з зазором між панелями до 4 мм. Такий проміжок обрано невипадково, це оптимальний показник, який впливає на практичність і довговічність виробу. Важливе також питання вартості.

Найчастіше секційні ворота коштують досить дорого. В залежності від якості використовуваного матеріалу і додаткових аксесуарів гаражні комплекти можуть обходитися в суму від 1000 до 10000$. Самий зручний і дорогий варіант – це ворота, які обладнані автоматикою і системою дистанційного керування.

Секційні ворота

Збираємо та встановлюємо готовий комплект самостійно

Якщо ви хочете заощадити свої кошти, краще придбати вже готовий набір заводських деталей, зібрати та встановити конструкцію своїми руками. Якщо врахувати деякі важливі моменти, будь-яка людина, навіть не володіє будівельним досвідом, зможе зробити це без яких-небудь проблем. Головне дотримуватися інструкції і зробити точні виміри перед покупкою комплекту. У цьому випадку ви заощадите 30% від вартості повністю зібраних на заводі моделей.

При самостійній збірці використовуйте наступну інформацію:

 • Підготуйте всі необхідні інструменти: перфоратор, шуруповерт, гайкові ключі, молоток, вимірювальні прилади у вигляді рулетки і будівельного рівня.
 • Вільне місце від вхідного отвору до стін гаража має бути не менше 45 см, а до стелі близько 30 см.
 • Приготуйте гаражний отвір, своїми руками очистіть поверхню, при необхідності заштукатурьте і зміцните залізним каркасом. Від міцності і рівності отвору буде залежати якість монтажу.
 • Точно вымеряйте розмір отвору і позначте олівцем місця фіксації металевих профілів і кріплень.
 • Монтаж конструкції повинен бути здійснений на основі точних вимірів, всі деталі повинні монтуватися рівно і послідовно у відповідності зі схемою.

Після підготовчих кроків можете приступати до складання конструкції своїми руками. Для початку зберіть раму з профілів. Потім виконайте всі потрібні отвори, виходячи з заздалегідь намічених місць, і закріпіть раму за допомогою дюбелів. Також вам потрібно буде зафіксувати болтами горизонтальні напрямні.

Після цього зберіть полотно. Почніть з нижніх панелей і виберіть підшипники. В кінці змонтуйте торсіонний механізм і закріпіть додаткові аксесуари у вигляді замків, ручок пі запобіжних пружин. При їх установці слідкуйте за тим, щоб троси системи були натягнуті.

Якщо ви все зробили правильно, секційні ворота будуть рухатися плавно і не падати при найменшому шереху. І, нарешті, при монтажі вироби пам’ятайте про те, що якщо у вас в якихось місцях не підходять розміри для зміцнення воріт, не використовуйте дерев’яних ущільнювачів або монтажну піну. Єдиним підходящим матеріалом у цьому випадку є металеві пластини.

Робимо врата власноруч в домашніх умовах

Якщо ви хочете ще більше заощадити свої заощадження і попрактикуватися у винахідницькому справі можете спорудити гаражні секційні ворота повністю своїми руками. Самому зробити це буде доволі непросто, але якщо ви будете дотримуватися точного алгоритму дій, знайдете потрібні матеріали і проведете якісні виміри, у вас все вийде.

Для початку знайдіть який-небудь стандартний креслення вже перевіреної конструкції, найбільш універсальний представлений нижче.

Схема механізму секційних воріт

Виміряйте вхідний простір гаража і, виходячи з малюнка, підставте всі отримані цифри. Тепер вам потрібно буде знайти всі необхідні матеріали. Враховуючи складність конструкції, зібрати гаражні секційні ворота з підручних засобів у вас, швидше за все, не вийде, так що краще придбати готові деталі окремо.

Конструкція направляючих елементів для секційних воріт

Звертайте увагу на вироби відомих виробників, оскільки неякісні деталі китайського виробництва можуть призвести до швидкого виведення системи з ладу. Для повноцінної роботи вам знадобляться такі інструменти:

 • електродриль;
 • рулетка, метр, рівень;
 • апарат для зварювання;
 • ножівка по металу;
 • шуруповерт.

Зверніть окрему увагу на розмір анкерів і дюбелів, які знадобляться вам для закріплення конструкції. Їх величина повинна бути строго такою, яка вказана у вас на схемі. Зібравши все необхідне, приступайте до роботи.

 • Спочатку, своїми руками потрібно зробити сталеву раму для кріплення конструкції. Для цього візьміть довгі металеві балки потрібної довжини і зваріть їх між собою. Отриманий квадрат або прямокутник закріпіть в прорізі.
 • Тепер прикріпіть підвіси до стелі, і встановіть вертикальні і горизонтальні напрямні. Якщо у вас немає таких готових деталей, можете їх зробити, зваривши два металопрофілю між собою, зміцнивши куточком. Тільки дивіться, щоб все було рівно.
 • Наступним кроком приварите до рами закріплюють кронштейни для підшипників.
 • Якщо ваші сендвіч-панелі не пофарбовані, розкрийте їх масляною фарбою і почекайте, поки підсохнуть.
 • Зберіть полотно з підготовлених панелей своїми руками, скріпивши їх петлями і ущільнювачем.
 • Закріпіть торсіонний механізм. Тут краще використовувати тонкий і металевий лебідковий трос. Один кінець троса зафіксуйте у нижньому куті воріт, пропустіть його через привід, який закріплений під стелею і до другого кінця приєднайте противагу.
 • На закінчення вмонтуйте пружинний механізм, при цьому стежте, щоб трос був в натягнутому стані. Залишилося закріпити спеціальні запобіжники для захисту від зриву воріт і встановити замки і ручки.
 • Якщо ваші гаражні ворота передбачають електропривод, проведіть електропроводку своїми руками і стежте за тим, щоб вона зручно розташовувалася в приміщенні, краще закріпити її власниками вздовж внутрішньої стіни і стелі.
 • Тепер ваші секційні ворота практично готові, перевірити їх роботу. Якщо ви використовували всі необхідні деталі і рівному встановили їх, ворота будуть рухатися з легкістю і не видавати скрипу.

Як бачите, якщо врахувати деякі особливості, ви зможете своїми руками зібрати і встановити секційні гаражні ворота. Головне, постійно стежте за точністю монтажу всіх елементів, ретельно продумуйте всі і не забудьте доглядати за виробом. Змащуйте при необхідності підшипникові механізми солідолом і подкручивайте гайки, якщо вони расшатаются.