Зміст

 • Опис роботи секційних воріт
 • Умови, які повинні виконуватися перед установкою
 • Установка воріт
 • Поточний ремонт

Основні загальноприйняті якості для гаражних воріт – надійність, практичність і легкість в експлуатації. Конструкція секційних воріт володіє всіма перерахованими якостями, при цьому вони не вимагають додаткового місця при відкритті і їх легко зробити підйомно-автоматичними.

Секційні ворота своїми руками

Завдяки сучасним матеріалам вони володіють хорошими теплоізоляційними властивостями і можуть відмінно перетворити фасад гаража.

Основним мінусом секційних гаражних воріт є їх ціна. Порівняно із звичайними розпашними воротами вона може бути більшою в два рази і більше.

На ринку є досить велика кількість фірм, що займаються виготовленням, продажем і установкою таких воріт. Але наявність великої конкуренції на ринку все одно не вплинуло на ціну. Причиною цьому є складне пристрій воріт і дизайн.

Щоб хоч якось заощадити на установці, радимо купити готовий механізм і зайнятися установкою самостійно, а також вибирати заводські забарвлення воріт, вони нічим не гірше авторських і довговічні.

Конструкція гаражних секційних воріт складається з ламелей, скріплених між собою в єдине полотно, і механізму, що складається з направляючих, пружинних блоків для врівноваження полотна під час руху, і підйомно-торсіонної системи, що забезпечує рух полотна уздовж напрямних за рахунок системи тросів, валів і барабанів.

Опис роботи секційних воріт

Напрямні, які збираються в єдину конструкцію, що кріпляться до стіни отвору з внутрішньої частини гаража і стелі. За рахунок підйомно-торсіонної системи і пружинних блоків ворота можуть ходити вздовж направляючих.

Секційні ворота в гараж

При відкритті ворота гаража за рахунок підйомної сили електроприводу або руки ховаються під стелю, при закритті вони плавно замикаються.

Умови, які повинні виконуватися перед установкою

Проріз гаража обов’язково повинен бути укріплений металевим каркасом. Це може бути швелер або каркас, зварений з куточка і металевих пластин.

Відстань від бічної сторони прорізу до стіни має становити не менше 250 мм, з другої сторони має бути точно такий же. Від верхнього краю отвору до стелі відстань має становити не менше 350 мм.

Матеріал для установки секційних воріт

Рекомендуємо не намагатися самостійно виготовляти механізми і полотно для гаражних воріт. Це займе багато часу і малоймовірно, що у вас вийде зробити якісно і надійно. Причиною цього може бути відсутність сучасних матеріалів і фірмових комплектуючих.

Кращим варіантом буде замовити стандартний комплект воріт за розміром отвору і зібрати їх самому за наявною інструкції.

Ламелі являють собою сендвіч-панель, яка складається з оцинкованої сталі, пофарбованої з зовнішньої сторони полімерної декоративною фарбою. Між панелями прокладений шар утеплювача.

Для гаражів неопалюваного типу можна вибирати ламелі товщиною 20 мм, для опалювального гаража рекомендується брати ламелі товщиною від 35 мм.

Різноманітні види панелей дають можливість вибрати під свої запити

З готовими деталями, підігнаними під необхідні розміри отвору, встановлення воріт не займе багато часу. Бажано під час монтажу та налаштування механізмів мати помічника.

Необхідні інструменти для роботи:

 • Для розмітки знадобиться рівень і рулетка.
 • Пасатижі і викрутки для монтажу.
 • Шуруповерт і дриль для кріплення напрямних до стіни отвору і стелі гаража.
 • Болгарка на випадок обрізки матеріалу.
 • Установка воріт

  Після отримання повного комплекту гаражних воріт та зміцнення отвору, можна починати наносити розмітку кріплень згідно доданої схеми. Почніть з розмітки стін і стелі, вкажіть місця, де будуть кріпитися напрямні.

  Якщо висота стелі вище необхідного розміру, зазначеного на схемі, потрібно подбати про більш довгих кріпленнях або передбачити підкладки для сталого кріплення.

  Основна несуча рама, до якої будуть кріпитися інші елементи, збирається в певному порядку, зазначеному на схемі. Наступним етапом починається збірка полотна гаражних воріт.

  Полотно необхідно починати збирати з нижній ламелі. В кінці необхідно відрегулювати стулку, щоб її верхня частина щільно закривалася нащельником. Це забезпечується регулюванням кронштейнів, розташованих у верхній частині конструкції.

  Хід воріт краще заздалегідь перевірити. Вони повинні ходити вздовж направляючих плавно і не застрягати.

  Коли стулка зібрана і відрегульована можна остаточно кріпити вузли воріт, встановлювати пружинні блоки, систему автоматичного управління. Пружинні блоки регулюються таким чином, щоб троси підйомно торсіонної системи завжди були натягнуті.

  Пружинні блоки секційних воріт

  Останнім штрихом в установці має бути установка датчика для обмеження ходу стулки. Після ворота тестуються на плавність ходу, перевіряється система автоматичного відкриття і закриття.

  Що необхідно врахувати при монтажі?

 • Конструкція повинна збиратися максимально якісно, не повинно бути зазорів між деталями, всі кріплення затягнуті максимально щільно.
 • Напрямні виставляються максимально рівно, повинні бути витримані всі кути, інакше стулка може заклинювати.
 • Фіксація воріт на певній висоті допускається тільки при використанні металевих прокладок.
 • Поточний ремонт

  Незважаючи на те, що пристрій гаражних секційних воріт досить складне, під час установки, якщо дотримуватися необхідний порядок складання та вимоги, то конструкція прослужить довгий період, і не буде давати збої довгі місяці.

  Це в основному обумовлюється високою надійністю комплектуючих елементів і відповідність вказаним експлуатаційного терміну. Але поломки трапляються не тільки з причини неякісного монтажу або поганих деталей, але і через необережність або необережності власника.

  Найбільш часто зустрічаються поломки відносяться до механічних пошкоджень стулки, виходу з ладу елемента підйомно торсіонної системи, знос роликів пружинних блоків, замикання або знос системи автоматики.

  Всі ці поломки досить легко виправити, замінивши вийшли з ладу деталі. Головне заздалегідь передбачити такі ситуації і на внутрішній частині воріт приклеїти наклейку з інформацією про моделі воріт і реквізитами компанії, у якої були придбані ворота.

  Складний пристрій конструкції і велика кількість елементів вимагає періодичного огляду та обережного поводження з боку власника.