Щільність пікселів ppi на моніторі – як вибрати і що це значить?

Щільність пікселів ppi на моніторі   як вибрати і що це значить? Абревіатура PPI розшифровується як «Pixel Per Inch», тобто піксель на дюйм. Ця величина вказує, скільки пікселів розміщується в одному квадратному дюймі реальної величини монітора. Розрахунок загальної кількості пікселів проводиться за допомогою стандартних формул площі прямокутника або прямокутного трикутника, які кожен з нас вивчав у школі. Чим більше ця величина, тим вище роздільна здатність монітора.

Що значить щільність пікселів ppi

Зміст статті

  • Що значить щільність пікселів ppi
  • Як відрегулювати?

Щільність пікселів ppi визначає чіткість і якість виведеного на екран зображення. При великій кількості пікселі будуть дуже маленькими, що дозволить не помічати кутів цих квадратиків і створить ілюзію плавного переходу між об’єктами, які відображаються на екрані.

ВАЖЛИВО! Має значення і сама якість зображення – якщо картинка розміром 20х20 пікселів відображає лісовий масив, незалежно від сили монітора картинка буде «зернистої».

Ця характеристика дуже важлива для тих, хто працює з зображеннями та відео на комп’ютері або планшеті. Ну і, звичайно ж, для любителів комп’ютерних ігор з високими параметрами якості відео великий розмір екрану доведеться дуже до речі.

Щільність пікселів ppi на моніторі   як вибрати і що це значить?Якщо мова йде про мобільні пристрої (телефони, смартфони, планшети тощо), то занадто високий ppi буде для них не стільки корисний, скільки шкідливий. Висновок на екран якісної картинки з великою кількістю пікселів згубно позначається на рівні батареї під час роботи. Тобто, пристрої з великим ppi не зможуть тривалий час обійтися без підзарядки.

Як відрегулювати?

Щільність пікселів ppi на моніторі   як вибрати і що це значить?Розмір відображення на екрані ПК відрегулювати не складе ніякої праці. Це може знадобитися тим, хто придбав новий монітор, або навпаки, хоче зменшити виведене на екрані зображення для економії оперативної пам’яті і потужності процесора. Необхідна послідовність дій:

  • Натиснути правою кнопкою миші у порожньому місці робочого столу і вибрати «Дозвіл екрану». Відкриється меню, де можна вибрати:
  • Монітор (якщо їх кілька), на якому відображається дію системи ПК.
  • Роздільна здатність в пікселях (тут є безліч варіантів, один з яких позначений як рекомендований), яке обмежується максимальним розміром екрану.
  • Орієнтація (формат зображення) з декількох варіантів. Як правило, за замовчуванням стоїть найбільш зручна для сприйняття при цьому дозволі.

На мобільних пристроях властивості екрану можуть бути відрегульовані в розділі «Налаштування». Але не всі телефони надають своїм власникам таку владу над собою.