Що краще: плитка або ламінат

Заміна підлогового покриття – справа досить трудомістка, потребує комплексного підходу при виборі матеріалів та їх подальшого укладання. І якщо з процесом укладання ще можна впоратися, володіючи певними навичками і вміннями, то вибрати серед безлічі різних підлогових покриттів єдино правильне досить складно. Сьогодні особливою популярністю користуються підлогова плитка та ламінат. Кожне з цих підлогових покриттів володіє своїми перевагами і недоліками, щоб визначити, що краще — плитка або ламінат, необхідно знати, де краще всього укладати те або інше підлогове покриття.

Що краще: плитка або ламінат

Плитка та ламінат володіють різними властивостями і характеристиками, тому укладаються в різних типах приміщень

Зміст

 • Особливості ламінату
 • Особливості підлогової плитки
 • ? Особливості ламінату

  Це підлогове покриття з’явилося в минулому столітті і досить швидко завоювало ринок. Сьогодні ламінат – один з лідерів серед підлогових покриттів, завдяки своїм унікальним якостям. Незважаючи на штучне походження, в основі ламінату лежить натуральне сировину, яке і визначає його характеристики.

  Що краще: плитка або ламінат

  Ламінат буде хорошим підлоговим покриттям в спальні, дитячої, вітальні й інших приміщеннях з малими навантаженнями на поверхню підлоги

  Переваги ламінату є:

  • Простота укладання. Всі панелі ламінату кріпляться між собою замковим з’єднанням, завдяки цьому укладання ламінату займає мінімум часу, і її можна виконати своїми руками поодинці.
  • Хороші шумо – і теплоізоляційні якості. Цим позитивним характеристикам підлога з ламінату зобов’язаний підкладці, для якої використовують пробку, пінополіетилен або пінополіпропілен.
  • Імітація під будь-який природний матеріал. Робоча поверхня ламінату може бути виконана під практично будь-який природний матеріал, що відкриває необмежений вибір. Але на практиці використовують імітацію під різні породи дерева.
  • Стійкість до зносу і побутової хімії. Робоча поверхня ламінату дозволяє витримувати різного ступеня навантаження, що відображається у маркуванні підлогового покриття та його характеристики. Більш детальна інформація представлена в таблиці:

  Що краще: плитка або ламінат

  Таблиця 1. Маркування ламінату в залежності від зносостійкості

  • Низький вага ламінату. Ця характеристика дозволяє укладати ламінат на різні типи підстав, що дуже корисно, особливо тоді, коли необхідно зменшити навантаження на конструкцію.
  • Екологічність ламінату. Незважаючи на те, що для створення робочої поверхні застосовується пластик, самі панелі ламінату виготовляються з пресованої деревини.
  • Низька ціна. Простота виробництва ламінату, доступне і дешеве сировину відбиваються і на низькою ціною цього підлогового покриття.

  На жаль, ламінат, як і будь-яке інше підлогове покриття, має ряд недоліків:

  • Погана вологостійкість. Виробники ламіната постійно вдосконалюють процес виробництва, конструкцію панелі і застосовують різні спец матеріали для підвищення стійкості до вологи. Але ламінат можна умовно назвати вологостійким. Його не рекомендують укладати в приміщення, де рівень вологи постійно високий.
  • Погана звукоізоляція. Завдяки своєї пластикової панелі ламінат чудово відбиває звук, тому звук впав на його поверхню твердого предмета можна почути в іншій кімнаті при закритих дверях.
  • Високі вимоги до основи. Замкове з’єднання панелей ламінату і його основа дуже крихкі. Тому перед укладанням ламінату необхідно провести ряд робіт з підготовки підстави.
  • Крихке замкове з’єднання. Замки ламінату з часом можуть розхитатися і почнуть скрипіти. Особливо часто це відбувається при порушенні технології укладання.
  • Спецзасоби для прибирання. Пластикова поверхня ламінату має ряд обмежень, що стосуються її очищення. Тому якщо хочете, щоб ламінат прослужив довго, доведеться застосовувати певні засоби для прибирання в приміщенні.
  • Малий термін експлуатації. Незважаючи на сучасні технології, ламінат має досить малий термін експлуатації 10 – 15 років, що в порівнянні з керамічною плиткою дуже мало.

  Укладати ламінат можна в спальні, дитячої або вітальні. У цих приміщеннях він буде вельми до речі. А ось для ванної, кухні і туалету краще підібрати підлогову плитку.

  ? Особливості підлогової плитки

  Що краще: плитка або ламінат

  Підлогове покриття з плитки — ідеальне рішення для ванної, туалету, кухні і коридору, а також зовнішніх терас

  Плитка керамічна плитка вже багато століть застосовується в оздоблювальних роботах. Її популярність важко заперечити. Переваги керамічної плитки є:

  • Довговічність і зносостійкість. Термін служби підлогового покриття з плитки може доходити до 50 років, що в поєднанні з дуже високим рівнем зносостійкості робить її незамінною в приміщеннях з високим рівнем навантажень.
  • Міцність і невибагливість. Догляд за покриттям для підлоги з плитки не вимагає застосування спеціальних миючих засобів, а сама поверхня не боїться бути подряпаною. До всього іншого, плитка здатна витримати велике навантаження на поверхню.
  • Величезний вибір кольору, фактури і малюнка. Виробники плитки прагнуть задовольнити різні вимоги споживачів, що у зв’язці з новими технологіями дозволило отримати вражаюча кількість різнопланової керамічної плитки.
  • Екологічно чистий матеріал. Плитка – один з небагатьох матеріалів, які можуть похвалитися абсолютною екологічністю і застосуванням натуральної сировини.
  • Вологостійкий матеріал. Поверхня плитки для підлоги покрита спеціальною глазур’ю, яка не пропускає воду.

  Плитка не є ідеалом і має ряд недоліків:

  • Холодний матеріал. Керамічна плитка по своїй суті є каменем, який володіє високою теплопровідністю. Тому, якщо хочете, щоб підлога з плитки був теплим, доведеться облаштовувати спеціальну систему за його обігріву.
  • Складність робіт по укладанню. Незважаючи на розвиток технологій і универсификацию будівельних матеріалів, укладання плитки – досить складний і трудомісткий процес.
  • Велику вагу. Підлогове покриття з керамічної плитки має досить значною масою. Через це доводиться створювати надійне і міцне основу, що позначається на загальній вартості робіт.
  • Крихке покриття. На погано підготовлених підставах або в силу незначного порушення технології укладання підлогове покриття з плитки може тріснути або розколотися.
  • Слизька поверхня. На вологій поверхні плитки можна дуже легко втратити, але сьогодні можна також знайти плитки з протиковзкою поверхнею.

  Керамічна плитка укладається в різних приміщеннях. Але найбільш придатними є ванна, туалет, кухня, коридор і зовнішні тераси. Плануючи укладання плитки, необхідно пам’ятати про її високу теплопровідність і необхідності облаштування системи обігріву.

  Неможливо однозначно відповісти, яка з цих двох підлогових покриттів краще. Кожне має свої сильні сторони і своїх шанувальників. Головне, пам’ятати про доцільність укладання в тому чи іншому приміщенні плитки чи ламінату, виходячи з їх експлуатаційних характеристик.

  Що краще: плитка або ламінат