Зміст

 • Основні переваги підйомно поворотних воріт
 • Дерев’яно-металевий каркас. Ворітної полотно
 • Порядок монтажу
 • Управління підйомно поворотних воріт

Підйомно-поворотні ворота надзвичайно затребувані у власників гаражів, складів, сервісних та виробничих приміщень. Підйомно-поворотний механізм – це стулка, яка піднімається за допомогою спеціального роликового механізму.

При цьому вона займає положення, паралельне лінії стелі. Це не створює незручностей при в’їзді-виїзді автомобіля і допомагає раціонально обіграти простір, якого, як відомо, завжди не вистачає.

Підйомно-поворотні ворота

Абсолютно порожній проріз, нічим не захаращений – ось що виходить при відкритті таких воріт. Раціональне пристрій, простота управління і догляду, велика ступінь захисту приміщення – всі ці чинники говорять на користь цього виду воріт. Автоматика для підйомно поворотних воріт встановлюється досить просто.

Виготовити підйомно-поворотний механізм можливо без особливої праці. Для цього необхідний набір інструментів, який є в більшості сімей, а також комплектуючі, запасні частини і матеріали.

Основні переваги підйомно поворотних воріт

 • Наявність каркаса з металу всередині ворітної стулки забезпечують достатню міцність і жорсткість конструкції.
 • Велика ступінь захисту приміщення, стійкість до спроб злому. Наявність електромеханічного замка і високоміцної сталі на стулках роблять спроби злому, як мінімум, скрутними. «Видавити» стулку всередину або назовні не представляється можливим через досить складній траєкторії її руху.
 • Привід підвищеної надійності.
 • Відмінна тепло – і звукоізоляція, яка досягається завдяки пенополиуретановому покриттю порожнини воріт. Це ж покриття захищає внутрішню поверхню стулки від іржі.

Відносна дорожнеча конструкції успішно компенсується безліччю безперечних переваг.

Гаражні підйомно-поворотні ворота

Розглянемо основні комплектуючі, необхідні для успішної установки воріт, мають підйомно-поворотний механізм.

Дерев’яно-металевий каркас. Ворітної полотно

Вбудований каркас з дерева і металу – це основна частина воріт підйомно-поворотного типу. Усередині дверного короба розміщують сталеві профілі. Вони призначені для руху напрямних роликів.

Іноді механізм включає два різновиди направляючих, але таке рішення не обов’язково.

 • Вертикальні – для підйому воротного полотна.
 • Горизонтальні – для руху вздовж стельової площини.

Ворітної полотно, як правило, виготовляється з листового оцинкованого заліза. Листи обов’язково повинні мати двостороннє покриття для захисту від опадів і механічних впливів.

Можна покрити готове ворітної полотно спеціальними пластиковими або дерев’яними панелями, що робить ворота більш естетичними без значного ускладнення конструкції.

Для кращої теплоізоляції можливий варіант утеплення воріт (наприклад, за допомогою пінопласту).

Схема основних елементів гаражних підйомно-поворотні ворота

Порядок монтажу

Монтажу воріт передують підготовчі роботи на стінах і в воротном прорізі. Пов’язані з підлогою роботи можна провести по завершенні установки і калібрування воротного механізму.

Дерев’яний каркас виготовляється з трьох брусків (два поздовжніх і один – поперечний). Бруски скріплюються між собою за допомогою кутиків або сталевих пластин.

При цьому постійно контролюється правильність геометрії конструкції за допомогою рівня. Готова коробка зміцнюється на стінах за допомогою анкерів.

Після цього відзначають місця установки елементів, відповідальних за з’єднання полозів і стіни. Фахівці рекомендують винести верхній кронштейн дещо вперед порівняно з іншою конструкцією.

Це дозволить попередити труднощі при відкриванні воріт. По закінченні вирівнювання рами все утворилися щілини заповнюються будівельною піною.

Після закріплення рами монтують направляючі профілі. Рама воротного полотна виготовляється з металевих куточків. Зверху вона покривається металом або деревом.

Готове полотно вставляється в направляючі з подальшим з’єднанням з пружинами і важелями. Необхідно покрити всі кромки полотна металевими смугами. Це дозволить уникнути корозії.

Ось кілька корисних порад від фахівців.

 • Установка напрямних профілів повинна проводитися на ідеально горизонтальній поверхні. Це дозволить уникнути труднощів при відкриванні воріт.
 • Для безпечної експлуатації воріт на короб повинні бути встановлені обмежувачі. Вони дозволяють зафіксувати полотно у потрібному положенні. Висунення обмежувачів проводиться за допомогою спеціальної рукоятки.

Автоматика підйомно-поворотні ворота

Управління підйомно поворотних воріт

Всього є три види управління рухом воротного полотна.

 • ручний;
 • механічний;
 • дистанційне керування.

При ручному управлінні процес відкривання-закривання воріт проводиться самостійно. Ворітної полотно зміщується вручну або за допомогою рукояток.

Механічний привід незрівнянно зручніше ручного. Ворітної полотно приводиться в рух шляхом натискання кнопки, встановленою у внутрішній або зовнішній частині гаража.

Ще приклад автоматики підйомно-поворотні ворота

Дистанційне керування має досить високу вартість, але така розумна система дуже зручна. Вона включає в себе мініатюрний комп’ютер, приймач сигналу і датчики положення полотна воріт.

Зазвичай привід укомплектований двома пультами дистанційного керування, світлодіодним індикатором і механізмом розблокування гаражної двері з внутрішньої сторони.