Що робити, якщо мерехтить монітор комп’ютера: перевіряємо частоту оновлення екрану, виявляємо проблеми з драйверами, знаходимо помилки в роботі додатків.

Що робити, якщо мерехтить монітор компютера: перевіряємо частоту оновлення екрану, виявляємо проблеми з драйверами, знаходимо помилки в роботі додатків.Монітор — важливий елемент комп’ютера. Від його якості багато в чому залежить комфорт і ефективність роботи з ПК. Досить часто зустрічається несправність дисплея – його мерехтіння.

Основні причини мерехтіння екрану

Зміст статті

 • Основні причини мерехтіння екрану
 • Що робити, якщо мерехтить монітор
  • Перевіряємо частоту оновлення екрану
  • Виявляємо проблеми з драйверами
  • Помилки в роботі додатків
  • Технічні несправності

Є чимало причин, чому монітор ПК або ноутбука мерехтить під час роботи. Найчастіше проблема викликана такими факторами, як необхідність розмагнічування, некоректні налаштування частоти оновлення, невідповідні або пошкоджені драйвери, вплив комп’ютерних вірусів або несправність відеокарти та/або монітора.

 

Що робити, якщо мерехтить монітор

Оскільки точно встановити, що стало причиною проблеми, відразу може не вийти, є сенс діяти методом виключення, тобто за допомогою перебору варіантів. Алгоритм дій при усуненні виниклої проблеми така:

 • При експлуатації деяких видів моніторів періодично потрібно проводити їх розмагнічування. Вирішується проблема за допомогою розташованої на корпусі пристрою кнопки або за допомогою вибору опції в меню дисплея.
 • В налаштуваннях операційної системи обрана частота оновлення, не підтримувана даними монітором. З метою перенастроювання завантажують операційну систему в безпечному режимі і встановлюють підтримувану пристроєм частоту оновлення в налаштуваннях екрану.
 • Некоректно встановлені драйвера відеокарти або монітора. Необхідно скачати і встановити відповідне програмне забезпечення.
 • Програма, що виконується в даний момент, налаштована на не підтримується монітором або відеокартою режим роботи. Слід настроювати параметри зображення так, щоб вони відповідали підтримуваним апаратурою режимам.
 • Вплив шкідливого програмного забезпечення, у тому числі комп’ютерних вірусів. Для вирішення проблеми слід скористатися свіжої програмою-антивірусом, запустивши на комп’ютері глибоке сканування, а потім видаливши виявлені шкідливі програми.
 • Несправності обладнання — відеокарти, так і монітора. У цьому випадку, якщо відсутній досвід усунення таких несправностей, слід звернутися у фірму по ремонту комп’ютерів або до фахівця.
 • Що робити, якщо мерехтить монітор компютера: перевіряємо частоту оновлення екрану, виявляємо проблеми з драйверами, знаходимо помилки в роботі додатків.

  Нижче наведено більш докладні рекомендації для вирішення проблеми.

  Перевіряємо частоту оновлення екрану

  Якщо не розібрати ніяких написів, без завантаження операційної системи в безпечному режимі не обійтися. Для цього при початковій завантаженні, відразу після включення, слід натиснути F8 або Shift+F8 в залежності від системи, і з’явився меню вибрати режим безпечного завантаження.

   

  Якщо написи при мерехтінні дисплея можливо розібрати, можна відразу приступати до настроювань. Для цього натисканням правої кнопки миші викликаємо контекстне меню і вибираємо «Екран», потім «Дозвіл екрану».

  Що робити, якщо мерехтить монітор компютера: перевіряємо частоту оновлення екрану, виявляємо проблеми з драйверами, знаходимо помилки в роботі додатків.

  У вікні слід вибрати «Додаткові параметри». Потім, у вкладці «Адаптер» можна поміняти режим зображення на той самий з більш низькою частотою оновлення або з меншим дозволом і частотою. Ще один варіант – у вкладці «Монітор» підняти обрану частоту оновлення екрану до максимуму – 60, 70, 75 Гц і так далі. При натисканні кнопки «Застосувати» налаштування набирають чинності.

  Виявляємо проблеми з драйверами

  Щоб здійснити правильну установку драйверів, необхідно знати модель використовуваних відеокарти і монітора. Настійно рекомендується завантажувати пакети драйверів з офіційних сайтів фірм-виробників обладнання або встановлювати їх з постачаються з устаткуванням дисків (при їх наявності). Сторонні джерела, крім самих драйверів, можуть містити вбудовані в них віруси, які незабаром з’являться.

  Що робити, якщо мерехтить монітор компютера: перевіряємо частоту оновлення екрану, виявляємо проблеми з драйверами, знаходимо помилки в роботі додатків.

  УВАГА! Як правило, настановні пакети драйверів являють собою архів, що саморозпаковується. При цьому процес інсталяції відбувається автоматично. Головна складність – знайти в інтернеті драйвери під наявне обладнання, а потім запустити відповідної exe-файл поставляється в пакеті.

  Помилки в роботі додатків

  В даному випадку симптом виглядає так – операційна система до моменту запуску певної програми веде себе коректно, проблем із зображенням немає. Але при запуску будь-якої з програм або, наприклад, ігри зображення на екрані спотворюється, починає мерехтіти або йдуть горизонтальні смуги. Якщо є можливість не виходячи з програми змінити, треба так і зробити, зайшовши у відповідне меню в програмі.

  Якщо такої можливості немає, у програми може бути окремий exe-файл, що дозволяє налаштовувати її до моменту запуску основного додатка. Є також можливість змінити дозвіл і частоту оновлення екрану в так званих config-файлах програми. Для цього потрібен певний досвід або в окремих випадках, можна знайти покрокову інструкцію зміни налаштувань в даній програмі на просторах інтернету.

  Технічні несправності

  Перша ознака того, що проблема в обладнанні – мерехтіння нерідко починається ще до того, як операційна система завантажилася, тобто відразу після включення живлення. Перше — потрібно перевірити надійність приєднання кабелю до відеокарти. Якщо не допомогло — перевірити версію з несправністю пристроїв можна при наявності запасний або старої відеокарти або ще одного монітора. По черзі потрібно спочатку підключити інший монітор, потім поміняти відеокарту.

  Якщо немає досвіду подібних маніпуляцій, а обладнання дороге – щоб остаточно не вивести з ладу комп’ютер, слід переходити до плану «Б» — тобто відразу звертатися до фахівців.