Встановлене в будинку статеве покриття при неналежному догляді, варіанті установки або експлуатації псується, після чого потрібно його відновлення. Далі, приведені найбільш часто використовувані, оригінальні рекомендації, що робити якщо здувся ламінат, оскільки ця проблема стоїть найбільш гостро з урахуванням особливостей конструкції моделей низького класу.

Зміст

 • Причини пошкодження
 • Способи реанімації покриття
 • Проблеми при заміні
 • Профілактика та обслуговування
 • Висновок і напуття
 • ? Причини пошкодження

  Будь-яка необережна дія тягне за собою наслідки. Також ситуація з ламінованим покриттям підлоги. Основні причини, чому здувається ламінат, наступні:

 • Низька якість вихідного матеріалу;
 • Неправильні умови експлуатації;
 • Помилки, допущені під час установки.
 • Здувся після укладання ламінат

  Перша найважливіша проблема – саме покриття. Якщо в якості основи взято низькопробні матеріали, які чутливо реагують на всі фактори, уникнути неприємностей не вийде, і вони кожен раз будуть переслідувати господаря помешкання. Один раз здутий ламінат, швидше за все, повторить свою долю знову в самий невідповідний момент, і змінити становище можливо лише при повній заміні покриття більш якісним аналогом.

  Інша проблема – помилки в експлуатації. Навіть якісний матеріал при неправильному поводженні починає вередувати, і в даному випадку здуватися. Зазвичай таке покриття негативно реагує на фактори: підвищену вологість або температуру, які форсують розширення деревних волокон, що входять до складу середнього основного шару ламінату.

  Це може стосуватися як окремо взятих дощечок, так і всій поверхні цілком в залежності від ступеня впливу фактора. Неякісний матеріал, встановлений, наприклад, в санвузлі або кухонному приміщенні приходить в непридатність набагато швидше зважаючи комплексного впливу факторів. Інший фактор – несвоєчасно ліквідований результат інциденту (нещасного випадку): пролитої господарями рідини, не выгулянным вихованцем і. т. п.

  Остання, але не за важливістю проблема – неправильний монтаж. Не передбачені при встановленні зазори з усіх боків, необхідні для сезонного розширення покриття, перешкоджають природному розширенню. Під дією створеного тиску ламелі виштовхують один одного, після чого здається, що ламінат здувся на стиках. Так, з’являється пік на кордоні двох і більше елементів конструкції.

  ? Способи реанімації покриття

  Якщо здувся ламінат від води, але при цьому постраждав одиничний елемент, його необхідно доступним методом демонтувати і замінити новою дощечкою. Оптимальним варіантом буде куплений про запас резерву. Якщо ж такого немає, необхідно акуратно демонтувати один елемент і взяти його для порівняння з собою в торговий центр або будівельний ринок, де потрібно знайти аналогічний не тільки за розмірами, але і по відтінку, якщо ушкоджена ділянка знаходиться на видимому місці.

  Спроби акуратно підрізати наявний елемент і встановити його на старе місце, не завжди успішні, тому що часто на ламелях є замки, видалення яких породжує нову проблему – щілини, через які надходить нова волога при прибиранні приміщення.

  Зверніть увагу!
  Після демонтажу дощечки необхідно ліквідувати накопичену вологу, якщо вона залишилася.

  Інший народний спосіб — поставити на пошкоджене місце важкий вантаж також породжує нові неприємності. Якщо проблема глобальна, то поруч з вирівняним місцем з’явиться черговий горб. Ліквідацію такого випадку необхідно іншим способом.

  В першу чергу необхідно прибрати всі перешкоди, які заважають розправитися ламінату, наприклад, меблі або важкі предмети. Потім демонтувати ламелі, встановлені біля стін, а потім переходити до перерозподілу елементів.

  В деяких випадках потрібно змінити підкладку.

  ? Проблеми при заміні

  Видалення одиничних дощок ламінату пов’язано з деякими труднощами. В процесі демонтажу можна пошкодити сусідні елементи, тому діяти потрібно дуже акуратно. Якщо ламель посаджена на клейову основу, видалити її можна тільки повністю. Для цього потрібно зробити діагональну розмітку маркером, а по лінії зробити розріз за допомогою шліфувальної машинки.

  Важливо!
  Не варто робити розріз від краю до краю. Необхідно залишити зазор, щоб не пошкодити сусідні елементи.

  Професіонали для подібних цілей застосовують спеціальне обладнання, спеціально адаптований для роботи з подібними матеріалами, але купувати його для разових робіт не має ніякого сенсу. Використовувані інструменти дозволяють майстрам проводити заміну або демонтаж безболісно. В домашніх умовах доводиться обходитися підручними засобами: ножем, викруткою, молотком. Звертатися з ними потрібно дуже акуратно, щоб не створити нову проблему – подряпини або сколи, які замаскувати складно без професійних засобів – воскових олівців і т. п. Краще зробити все вручну.

  Перед демонтажем необхідно попередньо розсунути інші ламелі у ряду до стін, використовуючи розпорку з молотком, якщо вони не склеєні між собою. Досить відстані 1-1,5 см, щоб полегшити виконання процедури.

  Після установки нового елемента і посадки його на клей необхідно відновити розташування елементів з дотриманням технологічних зазорів у стін приблизно в 1 см шириною.

  ? Профілактика та обслуговування

  Якісний догляд із застосуванням професійних миючих засобів, а також спеціально пристосованої для цих цілей моделей побутової техніки, яка не дряпає і не дає надмірної вологості при збиранні дає хороший захисний ефект.

  Але на початковому етапі під час установки слід обробити стики ламінату щоб не здувалися. Підійдуть для цієї мети спеціальні герметики. Важливо обробити стики на поперечних зрізах, де вбирає здатність набагато вище.

  Якщо намок ламінат і здувся важливо своєчасно видалити залишки рідини і просушити поверхню. Іноді цього достатньо для ліквідації наслідків.

  ? Висновок і напуття

  Не кожен запущений випадок можна виправити. Про це варто пам’ятати на початковій стадії встановлення ламінату, ще до його покупки. Зараз у продажу є варіанти, здатні витримувати тривалий час вплив води, а також зовсім не реагувати на неї.

  Якщо ж бажання заощадити взяло верх, необхідно бути готовим до того, що потрібно своєчасно ліквідувати проблеми з водопроводом, опаленням та пральною машиною, а також виробляти правильний догляд за покриттям.

  Не варто забувати про те, що тільки правильна установка сертифікованими співробітниками дає стовідсоткову гарантію. В цьому випадку можна розраховувати на те, що виробник або його регіональні представники зможуть безкоштовно провести ремонт або зробити його за зниженими цінами.

  При необхідності варто поновлювати в пам’яті інформацію, представлену в інструкції або брошурі, що йде в комплекті з набором для установки, а також використовувати наведені вище правила, рекомендації, якщо все ж немає можливості викликати кваліфікованого фахівця.