Що таке dcr монітора: навіщо необхідний, коли скористатися

Що таке dcr монітора: навіщо необхідний, коли скористатисяВ останні кілька років з’явилася нова абревіатура. Її можна знайти в характеристиках нових моделей телевізорів (випущених після 2017 року). Тут використовується нова технологія створення якості зображення. Це зроблено, оскільки кіно та ігри розвиваються, та вимоги до них ростуть. В даний час технологія часто використовується для моніторів, оскільки сприяє поліпшенню якості зображення.

Що таке dcr монітора

Зміст статті

 • Що таке dcr монітора
 • Навіщо необхідний dcr монітора
 • Коли потрібно скористатися параметром

Абревіатура dcr звучить як dynamic contrast ratio. Це означає співвідношення контрастів, іншими словами, високий динамічний діапазон. Цей показник впливає на здатність екрану передавати велику різницю яскравих елементів між темними і яскравими частинами картинки. Зображення стає більш якісним і реалістичним. Зберігається деталізація сцен фільмів. Це особливо важливо, оскільки в деяких телевізорах встановлені обмежувачі на яскравість і контрастність. При низької контрастності, темні відтінки сірого будуть віддаватися як чорні, а при високій яскравості, деякі кольори стають білими. Тому компанія NVIDIA створила DCR, відриваючись від наступних правил:

 • Яскраве зображення завжди має бути яскравим.
 • Темний – завжди темним.
 • Деталі повинні бути видні як на яскравій, так і на темній картинці.
 • Що таке dcr монітора: навіщо необхідний, коли скористатися

  Навіщо необхідний dcr монітора

  Із співвідношенням пов’язане інше поняття – рендеринг. Він потрібен, щоб графіка змогла розрахувати яскравість пікселів, які передаються в самому високому діапазоні. Рендеринг також дозволять зберегти природну яскравість і передавати властивості прозорих матеріалів, наприклад, скло або оптичні явища (заломлення і віддзеркалення світла). У звичайному рендерінгу, джерелами дуже яскравого світла, наприклад, сонця, присвоюється коефіцієнт яскравості 1.0, що означає білий. Але DCR рендеринг здатний перевищувати коефіцієнт 1.0, і передавати яскраві промені сонця більш якісно і деталізовано. Цього вдалося досягти завдяки відтворенню відбиття променів від поверхонь. Те ж саме і з контрастністю. Око людини здатний сприймати самі темні відтінки. Рендеринг зраджує їх максимально якісно. Звідси випливає, що DCR потрібен для того, щоб зробити зображення деталізованим.

  Що таке dcr монітора: навіщо необхідний, коли скористатися

  Коли потрібно скористатися параметром

  В основі контрастності лежить можливість екрану самостійно підвищувати або знижувати яскравість. Цей показник залежить від зображених сцен (деякі повинні бути максимально яскравими). Це досягається за рахунок збільшення сили підсвічування. А якщо потрібно зробити зображення максимально темним, підсвічування може повністю вимкнутися. Виробники змогли встановити значення контрастності, при яких порівнюються найяскравіші відтінки (коли підсвічування працює на максимум), і найтемніші (коли вона вимкнена). Цей прийом став дуже поширеним, оскільки діапазон став дуже високим (різниця від одиниці до мільйона). Параметром потрібно користуватися тоді, коли подобається бачити цю велику різницю в яскравості. Якщо ж ні, його слід відключити.

  Що таке dcr монітора: навіщо необхідний, коли скористатися

  Зверніть увагу! Цей прийом не вніс величезного внеску у співвідношення яскравості і контрасту. Картинка змінюється дуже швидко, і людське око рідко може вловити різницю. А якщо порівнювати одну сцену, яскраві і темні ділянки виглядають однаково.

  DCR потрібен для отримання динамічного зображення. Технологія не стоїть на місці, і якість, а також характеристики зображення будуть постійно поліпшуватися.