Зміст

  • Типи відкривання та особливості системи
  • Яка конструкція воріт краще себе покаже?
  • Як працюють розсувні ворота на дистанційному управлінні?

Ворота з дистанційним управлінням заслужили свою популярність і вважаються дуже зручними, адже дозволяють комфортно в’їжджати на дачну ділянку або в гараж.

Дистанційне управління воріт

При цьому такий функціонал залишається особливо затребуваним при поганій погоді.

У зовнішньому вигляді системи можна побачити встановлені електромотори на воротах, зазвичай їх ставлять кілька, але може бути і один.

Між собою вони з’єднуються, і далі кабель веде до блоку управління. Від блоку підключення бездротових радіоканальних брелоків, які мають декілька кнопок (два або чотири), саме вони впливають на реакцію всієї системи.

На в’їзді в гараж або дачну ділянку монтуються спеціальні фотоелементи, які не дозволяють відкриватися і закриватися воротах у випадку, коли на шляху спостерігаються якісь перешкоди.

Типи відкривання та особливості системи

Що стосується типу відкривання воріт, вони можуть бути розпашними або відкотами. Принцип їх дії співзвучний з назвою. Фахівці розповідають, що в монтажі набагато краще показують себе розсувні системи, вище показники і під час експлуатації.

Серед недоліку конструкції виділяють необхідність залишати досить велике місце для безперешкодного відкривання стулок.

Якщо монтувати на ділянці відкатні систему, то доведеться проводити додаткові роботи, що дозволяють захистити систему від можливого перекосу і встановлюватися напрямний механізм.

Крім того, іноді з’являється необхідність у зимовий час року чистити напрямні. Основна перевага відкатних воріт – мала кількість займаного місця.

Визначити механізм відкривання воріт можна за їх різновиди, зазвичай це секційні або розпашні ворота. Багато людей віддають перевагу другому варіанту, при цьому не встановлюють електроприводи.

Зовнішній вид радиоканального брелока виглядає таким чином: базова поставка включає в себе модуль, що дозволяє керувати відразу двома радіоканалами.

Під час відкривання і закривання воріт на ділянці можна застосовувати тільки один елемент, другий дозволяє підключити освітлення площі біля гаража або під навісом. Таким чином, людина зможе однією кнопкою управляти гаражними воротами, а другий освітленням.

По своїй роботі дистанційне керування воротами радує надійною експлуатацією, зі збоями доводиться стикатися вкрай рідко. Присутній аварійний режим, що дозволяє відкривати конструкцію ключем, у разі відключення електрики.

Відкатні ворота з дистанційним управлінням

Брелоки мають досить великий радіус дії, тому відкривати і закривати конструкцію вийде з будь-якої точки ділянки. Якщо говорити про елемент живлення, то термін його служби складає декілька років.

Самостійно встановити систему можна, але для цього потрібні певні навички та інструменти. Ще один приємний момент у схемі керування: якщо у вас, крім дачного ділянки, така ж система і брелок присутній десь ще, наприклад, на стоянці або в гаражі офісу, то ви зможете налаштувати систему і користуватися тим же брелоком.

Яка конструкція воріт краще себе покаже?

Набагато більш прийнятною в плані експлуатації, поведінки під час зимового періоду показує себе конструкція розпашних воріт, яка включає в себе дві стулки, їх відкривання здійснюється всередину або назовні.

Головний недолік – необхідність монтажу відразу двох приводів і ймовірність випадкового удару автомобіля або людини. Щоб виключити такий варіант, необхідно буде встановлювати відразу чотири фотоелемента безпеки, які буду виступати блокаторами відкривання і закривання воріт, коли в зону руху стулок потрапить перешкода.

Більш безпечним варіантом стануть відкатні ворота, які рухаються вздовж паркану і відкриваються за допомогою всього одного приводу. Для безпеки достатньо встановити два фотоелемента.

Такі конструкції рідко використовуються на приватних територіях, тому що вартість їх досить висока, а процес установки складніше. Під час експлуатації можуть викликати безліч проблем, серед яких перекіс, обледеніння та заїдання.

Роботою воріт дозволяє управляти спеціальний радіопульт, конструкція в більшості випадків його передбачає.

Як працюють розсувні ворота на дистанційному управлінні?

У випадку з розсувними воротами система базується на двох блоках:

  • управління;
  • приводу.

Зазвичай вони розміщуються в одному корпусі, до якого підводиться електроживлення і приводи від інших систем і пристроїв. Ворота відкриваються після того, як людина натискає відповідну кнопку пульта.

З її допомогою конструкція отримує закодований сигнал з командою закрити або відкрити ворота. Процес відбувається за допомогою зубчастої рейки, оснащеної упором для кінцевика. З їх допомогою система розуміє, коли відбувається повне відкриття або закриття воріт.

Комплект приводу воріт

Установка датчика з фотоелементами повинна проводитися на висоті від 40 до 80 сантиметрів в області в’їзду. У деяких випадках проводиться монтаж в зоні воріт. Таким чином, повністю виключається ймовірність контакту воріт з виїжджають автомобілем і проходять повз людьми.

Вище були представлені основні елементи, які присутні в воротах з дистанційним управлінням. Їх кількість буде прямо залежати від уподобань користувача, необхідного рівня безпеки.

Безумовно, чим більше елементів буде, тим дорожче обійдуться будівельні роботи та вищою буде ціна на всю конструкцію. Тому під час покупки обговоріть з представником компанії весь функціонал блоку управління і можливість монтажу того чи іншого додаткового пристрою.